» »

Izginila pomembna particija. Kako jo lahko dobim nazaj?

Izginila pomembna particija. Kako jo lahko dobim nazaj?

Mitja358 ::

Ko sem prvič zagnal program Partiotion magic je javil napako ne enem disku in se ponudil da jo reši. Ok sem dal naj jo fixira in zdaj mi je izginila D: particija z vsemi pomembnimi podatki. S čem jo spravim nazaj?

st0jko ::

mogoče smo črke nima nastavljene.

diskmgmt.msc pa poglej če particija obstaja in ji dodeli črko pogona.
keks?

BaRtMaN ::

Tudi jaz sem enkrat po nesreči zbrisal vnos v MFT. Ker nisem rabil veliko podatkov, sem probal Handy Recovery 4 (google it), ki je našel NTFS datotečni sistem. Za kaj več s tem programom je potrebno pa plačati. Kakšnih zastonjskih ekvivalentov nisem našel.

Mitja358 ::

mogoče smo črke nima nastavljene.

diskmgmt.msc pa poglej če particija obstaja in ji dodeli črko pogona.

V upravitelju jo najde kot rpimary particija. Črke ji ne gre spremeniti, gre pa jo aktivirato, samo potem piše, da lahko povzroči nedelovanje računalnika.

Mitja358 ::

Tudi jaz sem enkrat po nesreči zbrisal vnos v MFT. Ker nisem rabil veliko podatkov, sem probal Handy Recovery 4 (google it), ki je našel NTFS datotečni sistem. Za kaj več s tem programom je potrebno pa plačati. Kakšnih zastonjskih ekvivalentov nisem našel.


Tale handy recover je najboljši program za obnavljanje kar sme jih videl. Vse mi je našel. Samo nevem kako lahko obnovim celo particijo?

Jeronimo ::

Probaj s temle zagonskim CD-jem: http://www.hiren.info/pages/bootcd

Reštartaš comp, izbereš opcijo zaženi s CD-ja in naloži se ti začetni screen z tools opcijami.

Probaj s Super Fdisk 1.0 programom. Ravno danes sem s tem zelo uspešno rešil neko zadevo s particijami.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zunanjim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151765 (1122) Han
»

Program za diseblat disk

Oddelek: Programska oprema
131135 (868) smacker
»

NTFS

Oddelek: Programska oprema
385237 (4824) 5er-->
»

ne zazna diska

Oddelek: Strojna oprema
131267 (1104) b0rd
»

Nastavitve particije C,D,E...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91249 (1157) AlexUS

Več podobnih tem