» »

Wireless v Ljubljani

Wireless v Ljubljani

tommy boy ::

No mene pa zanima sledeče in sicer kje v Ljubljani bi se lahko povezal na kakšno wireless omrežje da si malo pregledam pošto in ostale stvari? V stanovanju mi bodo priklopili internet šele čez par tednov, tako da če je kje kakšna lokacija bi bil vesel če bi mi zaupali kje je kaj.

Hvala, LP

Gandalfar ::

kiberpipa

5er--> ::

NUK, eduroam...

bluefish ::

http://www.trustive.com/hotspots/Sloven...
Ignoriraj tisto s prepaid in podobnim, ker je na mnogih lokacijah zastonj.

tommy boy ::

Pa je potrebno dobiti kakšno geslo ali uporabniško ime za dostop?

Bakunin ::

Predlagam vrt Kiberpipe.
zrak, pijaca in wifree.

V-i-p ::

Predlagam vrt Kiberpipe.
zrak, pijaca in wifree.

Predrage duše pa to ima danes praktično že vsak kafič...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Bakunin ::

pa el. vticnice ?

Osebno uporabljam samo c| ter Edoardo na Tivolski...

A Cezar ima WiFi? Kaj pa Zvezda ? Macek ? AS ? Joe Penas ?

ales85 ::

Če si blizu železniške imajo tudi tam zastonj. Na informacijah rečeš za kupon (zastonj 2 uri, če rabiš več zaprosiš za novega).

gokky ::

Onkološki inštitut v novi stavbi D v vstopni hali (onko_public)

Bakunin ::

ReBi ::

kamera bar, zraven rtv-ja (nasproti bivšega bejlija, sedaj cacao ali nekaj podobnega). do sedaj me še niso za vrnili za uporabo vtičnice.

Scorpia ::

Onkološki inštut je fajn ja, čeprav je zadnje čase mal zafrkaval in jim net ni delal. Drgač imaš tudi fajn park za sedet, download je pa okoli 300kb/s, v šiški je en blok sem pozabil ulico imaš tudi optiko:) ampak to nima veze.
Drugače greš v eno naselje pa ni vrag da ne boš našel odklenjena omrežja. Okoli kliničnega centra jih je polno, prav tako v mostah nasprot hoferja/črpalke + parkirišče imaš najmanj tri odklenjena. Bi mi moral povedat kje točno si in kje bi najraje pa ti bom probal pomagat.

Aja pa btc arena je tudi učasih imela wireless dostop, zdej že dolgo nisem prevrjal.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

Bakunin ::

se en nasvet pri "odprtih" omrezjih - uporabi sifrirane protokole (https/imaps/pop3s/...) ali pa kar kaksen sifriran VPN, ce ti usmerjevalnik tega omrezja omogoca prehod taksnega tipa prometa.

pablic ::

V tujini wifi vedno dela v McDonaldsu, verjetno tudi pri nas.

poweroff ::

sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

tommy boy ::

Hvala za vse odgovore. Kot ste verjetno opazili me ni bilo doma, tako da nisem imel dostopa do interneta :D
Moja lokacija v Ljubljani je na Zaloški cesti 76 pri Hoferju, vendar so wi-fi omrežja tam večinoma zaklenjena, če pa se le pojavi kakšno ki je odklenjeno pa ima večinoma prešibek signal, ali pa se sploh noče nanj povezati.

Bakunin ::

tommy boy ::

Ja, sej je zelo blizu, vendar piše da je ˝down˝. Ali se motim?

MadMicka ::

Na tistem zemljevidu manjka polovica točk. Enostavno greš v Ljubljano na pivo, vsak boljši bife ima wireless lan.

primus1024 ::

@MadMicka: Ta zemljevid vsebuje le točke, ki sodelujejo pri projektu.

@tommy boy: Sem prižgal točko na Zaloški 78a. Če boš imel težave s povezovanjem se mi oglasi na ZS. Točka gleda proti Fužinam in nimam možnosti to spreminjat, lahko pa poskusiva povezavo z različnimi antenami.

tommy boy ::

Primus najlepša hvala. V ponedeljek ko pridem v stanovanje bom probal, če povezava deluje. Bom javil kakšen bo rezultat.

LP



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako potegniti brezžični internet cca 200m s 100% zanesljivostjo

Oddelek: Omrežja in internet
355967 (4890) Pyr0Beast
»

Kako je Egipt izklopil internet in kako so se prebivalci prilagodili

Oddelek: Novice / NWO
3716404 (12811) ...:TOMI:...
»

Delavnica izdelave wireless anten - zadnji poziv!

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73278 (2547) Steinkauz
»

Delavnica izdelave Wireless anten

Oddelek: Novice / Kiberpipa
278342 (6435) VolkD
»

mesh network

Oddelek: Omrežja in internet
5928 (928) steev

Več podobnih tem