» »

mesh network

mesh network

gorjanc ::

Razmišlam da bi v domači vasi začel postavljati mesh network. Jaz in še en kolega bi postavila prvi dve dostopni točki, potem pa vsak ki se želi lahko priklopi gor in hkrati poveča omrežje.

Zanima me če kdo pozna možne rešitve. Precej se mi dopade tale Meraki.

Ali obstaja kakšna varianta da nabaviš pač wireless router in nanj naložiš firmware ki to omogoča.

steev ::

Jap. Kaki asus ali bufallo + dd-wrt (in podobni) wirmware.

Se to poklej: http://wifi.frubsd.org/
:|

steev ::

Mejbi smo se narobe razumel. To ni zej za ta meraki. Je pa podobna scena, ko se dostopne tocke medseboj povezujejo. Isci po wikipedia za wlan ad-hoc.
:|

gorjanc ::

Kaj jaz hočem storiti. Postavim router preko katerega dostopajo do interneta vsi ki jim dovolim. Recimo da se s sosedom zmeniva da bo uporabljal moj internet, jaz mu dovolim, pod pogojem da si tudi sam kupi router. S tem so bo povečala pokritost vasi. Vsak ki lahko dostopa do sosedovega routerja naj bi imel dostop do mojega interneta.

Se pravi če bi bila cela vas pokrita z temi ruterji bi vsi teoretično lahko dostopali na internet preko moje povezave.

Če bi se zadeva prijela bi seveda morali imeti več internetnih priključkov in router mora vedeti preko kateri poti mora iti, da je prenos čimbolj učinkovit.

Podjetje v mojem zgornjem postu vse to omogoča, zanima me kako to storiti z recimo buffalo routerji.

Žal projekt v Ljubljani nima nekega tehničenega opisa kako oni to delajo.

PaX_MaN ::

Pedeef si poglej.
Je pa res, da je ta wiki zblojen do amena. Računalničarji pa taki.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

steev ::

Mislim da delajo na isti način. Se pravi samo en AP je povezan na net. Potem pa so ostali AP povezani brezžično s tem glavnim AP, ki je priključen na net.
:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless v Ljubljani

Oddelek: Omrežja in internet
212305 (1675) tommy boy
»

Delavnica izdelave wireless anten - zadnji poziv!

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73272 (2541) Steinkauz
»

Delavnica izdelave Wireless anten

Oddelek: Novice / Kiberpipa
278333 (6426) VolkD
»

WLAN-Lj: srečanje Pogled nad mesto

Oddelek: Novice / Kiberpipa
152270 (2270) steev
»

Pipin odprti termin: Free Net LJ

Oddelek: Novice / Kiberpipa
93219 (2530) christooss

Več podobnih tem