» »

Izbris podatkov.

Izbris podatkov.

Jeronimo ::

Lep pozdrav.

Pomotoma sem izbrisal kontejner od TrueCrypt programa.

Po izbrisu HD particije nisem več uporabljal. Kontejner je bil prevelik (4GB) za v koš, zato ga je direktno izbrisalo.

Probal sem dobiti izbrisane podatke s programom GetDataBack in še enim ... vendar mi nobeden ne najde kontejnerja od TrueCripta (vse ostalo najde). Mogoče tudi, ker pravzaprav ni nobene končnice pri file-u tega kontejnerja. No, vsaj explorer jo ne prikaže (seveda imam odkljukano hide extensions for known...).

Ali bi mi lahko kdo svetoval kako in kaj?

Hvala
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Aston_11 ::

Tole s known data type in hide extensions for known.... po moje nima neke veze, ker na disku iščeš datoteko ne glede na končnico in ne glede na to, ali ima atribut, da je skrita. Jaz sem si pomagal z nortonom, ko se mi je to še dogajalo. Unerase je bil takrat ali nekaj takega. Problem v winsih bi lahko bil, da ti nenadzorovano kaj čačkajo po particijah, tudi če se zdi, da se je ne uporablja.
Morda bi bilo smiselno poiskati kakšen program, ki bi iskal datoteke pred zagonom windowsov, da prazen prostor še bolj ne počačka.
Morda je še kakšna finta v tem, kako truescript shranjuje podatke in predvsem kam...
Nekaj bi moralo najti tudi v primeru, da jo je že kaj drugega počečkalo.
Jaz bi probal še s kakšnim drugim programom
npr. tem http://www.oo-software.com/home/en/prod...

Lp in uspešno pri reševanju, predvsem pa pazljivo

Mavrik ::

Cel namen uporabe TrueCrypta je, da podatkov tudi taki programi ne najdejo. Tako da so tvoji podatki praktično gotovo izgubljeni.
The truth is rarely pure and never simple.

Jeronimo ::

Ja razumem da ne najdejo podatkov, kar je logično, saj so kriptirani. Če najde kontejner ga lahko restoram, mountam s programom in odkodiram z geslom.

Vendar mi sploh kontejnerja ne najde. V tem je problem.

Hvala Aston ... bom probal še z tvojim priporočilom.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Aston_11 ::

http://forums.truecrypt.org/viewtopic.p...

Zgleda, da je več takih, ki jim je uspelo zbrisati kontejnerje. Navodila pa so kar huda. Je pa menda okrog 600+ rezultatov za reševanje tega problema na njihovih forumih.

Jeronimo ::

Hvala še enkrat Aston.

Kar sem razmišljal je, da programi za restoranje ne prepoznajo kontejnerja zaradi randomiziranih podatkov. Preletijo sektorje kot da so tam nametane 0 in 1 naključno in seveda ne morejo vedeti kje je začetek in kje je konec.

Verjetno pri normalnih datotekah meta podatki niso izbrisani pri empty recycle bin, pri kontejnerjih pa so verjetno ti nekako zabrisani že v osnovi. In zato programi ne vejo kje začeti in kje končati.

Sem na hitro preletel kaj je potrebno vedeti .... ime kontejnerja vem, število bitov kot jih pokaže explorer tudi.

Mogoče se bo dalo kaj narediti.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Jeronimo ::

Ok.

Zahvaljujoč linku katerega mi je posredoval Aston mi je uspelo pridobiti podatke nazaj. Hvala ti!

Še opišem, če bo kdo pomotoma izbrisal TrueCrypt kontejner kot sem ga jaz.

Kot povedano sem izbrisal cca 4G B velik TrueCrypt kontejner iz HD. Ker je bil prevelik za koš, so ga Windowsi izbrisali direktno.

Za povrnitev podatkov sem najprej uporabil programa GetDataBack in File Recovery for Windows - Seagate. Programa sta bila pri lociranju kontejnerja neuspešna. Verjetno kontejner ne vsebuje metadata in ga takšni programi po izbrsu ne morejo prepoznati. Pridobil sem program WinHex in naredil cluster analizo particije. Program izpiše hexadecimalna števila. Samo po sebi si s tem ne moremo pomagati, RAZEN če imamo nekje narejen back up fila katerega iščemo. Na srečo sem imel 2 meseca star back up narejen. Prvih par zapisov hex števil z back up-a sem dal v iskanje na HD kjer sem ga izbrisal. Enako sem naredil z zadnjimi števili. S tem določimo kje na HD je začetek in kje konec datoteke. To seveda deluje samo če datoteka ni razpršena po HD - kar kontejner od TrueCrypta ni. Določimo parametre (začetek in konec) ter datoteko shranimo kot nov file na drug HD.

Zadeva deluje.

Na ta način mi je uspelo reaktivirati že zbrisano TrueCrypt kontejner.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeronimo ()

imagodei ::

Cool. Lep opis postopka.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
172167 (1576) fosil
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224600 (21597) Mr.B
»

Izšel TrueCrypt 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
619845 (4619) kitara8
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930708 (27208) Jst
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010691 (8103) poweroff

Več podobnih tem