» »

Remote Desktop problem

Remote Desktop problem

hubertfast ::

Pozdravljeni
Imam zanimiv problem doma. Še do pred kratkim sem normalno prihajal preko remota na službeni računalnik sem lahko delal tudi od doma. Ko pa zdaj sprožim remote, mi pa javi nek remore error in mi ponuja da naj pošljem napako microsoftu. Poskušal sem že z dowloadanjem remota iz interentne strani in ob inštalaciji javi, da ga že imam. Poskušal sem z obnovitvijo sistema na prejšnji datum, pa še vedno nič. Poskušal sem z deinštalacijo service packa 3 in čeprav ga imam, ga med dodaj/odstrani programe ne vidim. Ima kdo kako idejo?
lp in hvala
Lara je zakon!!!
  • spremenil: bluefish ()

Tilen ::

Mogoče si pa po novem blokiran na remote mašini? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mastah ::

team viewer?

hubertfast ::

Mogoče si pa po novem blokiran na remote mašini? :)


Nisem blokiran sem že govoril z našim sistemcom, zdaj mi je svetoval naj odinštaliram service pack 3 v direktoriju windows, kjer je uninstal in bom probal.

team viewer?


tega pa ne poznam
Lara je zakon!!!

Zgodovina sprememb…

urosh ::

probaj. Boš presenečen ;)

hubertfast ::

probaj. Boš presenečen ;)


Ma nisem imel časa včeraj, na kaj namiguješ? Itak se bojim, da bo šlo kaj narobe. Ne, da se mi vse skupaj nalagat na novo, ker imam vse tako poštimano.
Lara je zakon!!!

srus ::

Pred časom sem imel enak problem. Leta je zadeva delala B.P. potem pa je kar naekrat ob RDP dostopu na remote računalnik, le-ta ob dostopu vedno zamrznil, tako da je pomagala le reset tipka.

Vzrok so bili avtomatski windows updateti na remote rač. in sicer driverji za grafično kartico. Te sem moral odinstalirati in instalirati stare, pa je spet delovalo. Trajalo je kar nekaj časa, da sem našel to informacijo na netu. Poizkusi s tem še ti, morda bo pomagalo. Torej problem je bil na remote rač. v službi, ne na mojem lokalnem stroju doma. Poglej si še temo Remote desktop ne dela več

Ob drugi priložnosti pa mi je RDP dostop do službenega desktopa odpovedal, a vsaj remote rač. ni zamrznil, ker sem nanj instaliral Virtual Desktop Manager (deskman.exe) iz Microsoft Power Toys. Potrebno ga je bilo odinstalirati.

Vprašaj sistemce, če so na remote računalniku spreminjali kaj od zgoraj navedenega (grafične driverje, desktop manager)

LP

hubertfast ::

Pred časom sem imel enak problem. Leta je zadeva delala B.P. potem pa je kar naekrat ob RDP dostopu na remote računalnik, le-ta ob dostopu vedno zamrznil, tako da je pomagala le reset tipka.

Vzrok so bili avtomatski windows updateti na remote rač. in sicer driverji za grafično kartico. Te sem moral odinstalirati in instalirati stare, pa je spet delovalo. Trajalo je kar nekaj časa, da sem našel to informacijo na netu. Poizkusi s tem še ti, morda bo pomagalo. Torej problem je bil na remote rač. v službi, ne na mojem lokalnem stroju doma. Poglej si še temo Remote desktop ne dela več

Ob drugi priložnosti pa mi je RDP dostop do službenega desktopa odpovedal, a vsaj remote rač. ni zamrznil, ker sem nanj instaliral Virtual Desktop Manager (deskman.exe) iz Microsoft Power Toys. Potrebno ga je bilo odinstalirati.

Vprašaj sistemce, če so na remote računalniku spreminjali kaj od zgoraj navedenega (grafične driverje, desktop manager)

LP


Nič nisem rešil, gre se za moj računalnik, ki ga imam doma in z njim dostopam na službenega. V službi sistemci niso delali nobenih sprememb. Doma mi remote kar naenkrat ni več deloval, ko pritisnem connect mi novo odprto okno imenuje Remote desktop connection in v njem piše Remote deskotop connection has encountered a problem and needs to close. Sorry for the incovenience. Spodaj imam pa opcijo send error report ali don't send. V glavnem karkoli pritisnem se vse skupaj zapre. Sem poskušal odstraniti service pack 3, vendar ne gre saj te možnosti za razliko od službenega računalnika ne vidim med dodaj/odstrani programe. Če pa hočem pognat to zadevo C:\WINDOWS\$NtServicePackUninstall$\spuninst\spuninst.exe mi sicer hoče odstranit service pack 3, vendar mi zraven našteje malo morje programov, ki najverjetneje ne bodo delovali več, našeteje pa skoraj vse kar nekaj velja, tako, da nisem nadaljeval. Poskušal sem z team wieverjem, pa zahteva neke ID-je katere ne vem od kje naj jih poberem, tako da sem nekako v temi.
Lara je zakon!!!

urosh ::

Prednost teamviewerja je v tem, da je čisto vseeno v katerem omrežju se nahaja. Vedno se lahko prijaviš na način, kot recimo vnc. S tem da tu ne rabiš fwjat nobenih portov pa nič. Kjerkoli je - dela. Jaz ga uporabljam za pomoč polovici sorodnikov :)
Kjerkoli je (šola, doma, ...), se konektam na njega in rešim kar je treba. simpl.

Lp

DaDek ::

Enak problem je imel sodelavec.. Zgubil sem N ur z iskanjem vzroka.. Po kakem mesecu je začelo delovat samo, verjetno je res kaj povezano z win update, ali kaj.. čisto informativno kakšen računalnik imaš doma? imaš windowse up to date?


team viewer sicer ga ne uporabljam ker se izogibam alternativnim metodam, vendar te IDji o katerih verjetno govoriš so pomembni za konektanje.. na strani serverja (računalnika h kateremu dostopaš) se kreira neka identiteta na podlagi katere preko cleinta (od doma) potem dostopaš na ciljni računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9217309 (13465) MrStein
»

Remote dostop do delovne postaje?

Oddelek: Programska oprema
51097 (956) konspirator
»

Photoshop preko TeamViewer

Oddelek: Pomoč in nasveti
171385 (1137) amacar
»

Remote Desktop, nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
337741 (4615) fosil
»

Oddaljeno namizje (XP) na Laptopu (Win7)

Oddelek: Pomoč in nasveti
201567 (1275) Kazzzo

Več podobnih tem