» »

Vista "cuka" (NT Kernel & System)

Vista "cuka" (NT Kernel & System)

Okapi ::

Kot strela z jasnega se mi je pojavila težava. Vista je začela "cukati" - pozna se pri predvajanju glasbe in videa. Težavo sem lociral v proces "System NT & Kernel", ki mu poraba CPU na vsakih par sekund iz 0 skoči na okoli 40%.

Nisem nič novega nameščal ali karkoli, tudi virus ali kaj podobnega očitno ni. Kakšen nasvet bi bil zelo dobrodošel.

O.

darkolord ::

S procexp poskusi natančneje locirati izvor. Če ti CPU kuri "hardware interrupts", potem je nekaj narobe s hardverom ali gonilniki (ali naprimer disk, ki se preklopi v PIO mode)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jan01 ::

Okapi ::

Hvala, zgleda da sem odkril krivca - novi dock za eSata diske (Sharkoon Duo). Nanj sprva nisem pomislil, ker je bil izključen. Očitno vseeno PC ves čas poskuša odkriti disk v njem, tako da moram bodisi iztaknit data kabel ali pa v dock dati disk.

O.

fosil ::

Kako maš pa to priključen? USB in esata ali samo esata?
Če je izključen, računalnik sploh ne bi smel vedet da obstaja.

Jaz pri enojni varianti nisem opazil kakšnih težav.
Tako je!

Okapi ::

Samo esata. Saj to sem tudi jaz mislil, da izključen (s stikalom na docku in brez diska v njem, a priključen na štrom) ne bi smel vplivati, ampak kot zaenkrat kaže, PC vseeno zazna, da je esata kabel nekam priključen. Bom pa še malo raziskal.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS kako najlažje prenesti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
202216 (1497) sfaljk
»

USB 3.0 dvakrat hitrejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6919618 (15237) Lonsarg
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458879 (7995) wolf123
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514621 (11852) Dromar
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8620207 (14407) MISKO_GR

Več podobnih tem