» »

Microsoft Security Essentials na voljo za prenos

1
2
»

PaX_MaN ::

Paxman pa bi lahko prebral. izpadel si bedak.

Tebi niso jasni "false positive" rezultati, očitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

wooted ::

men požre 90 mega rama pa 30% procesorja (P4@3600mhz) medtem k laufa full scan..
ko pa nič ne laufa je pa 60Mb rama zasedenga ;)

ZaOstali ::

Ampak res požre veliko RAMa - čez 130 MB (8 za security essentials, 125 za MsMpEng.exe). CPU skoraj na nuli.

A je to tak problem ?
Če si zmožen lavfati Visto ali Sedmico, si sposoben lavfati tudi ta AV

Zakaj bi laufal Visto?!?!? Sedmice pa še ne laufam, mi trenutna inštalacija XPjev še dela :)

jaz bom na RC al release pocakal. bet pri Microsoftu nimam rad. da ne bi kaj fasal zarad MS.

Boy are a major fail or what... Tole JE uraden release.

Morda zato ker je MSE namenjen Visti ter Sedmici?

Good Guy ::


Aviro sem probal pred enim letom ko sem dobil ta kompjuter. deloval kot kak garažni projekt oz. kot avg


seveda si ti pro programer ki ve kako zadeve potekajo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

urosh ::

@opeter
se ti ne zdi, da izdelek, ki preskenira 170Gb podatkov v 14 minutah, da najverjetneje svojega dela ni opravil najbolje? Za 170Gb podatkov se pač rabi nek določen minimalni čas. Drugače pa jaz tudi lahko rešim 22 kompleksnih matematičnih nalog v 1 min. Samo ne me vprašat ali so pravilne ;) Rešil pa jih bom...

@r0ker
sem ravno prejšnji teden imel priložnost opazovati tako zelo opevani NOD32 v akciji. Firma ga je kupila pred 3 meseci, nakar jih je ISP pričel izklapljat, ker so spamali. Vzdrževalci so bili 3x tam in seveda delo čioščenja kasirali. Spamali so naprej. Program je bil posodobljen in aktiven. Bila je Business verzija. Potem smo namestili gor F-Secure Client Security (8.01) in pognali full-system scan. Na najokuženejši mašini je bilo 516 virusov (ne tracking kukiji in podobna navlaka - prav virusi in to različni). Od takrat dalje je mir z ispjem in tudi težavami. Škoda da sem pobrisal report (je še nekje, samo se mi ga res ne ljubi iti sedaj iskat), da bi ga prilepil... Res sedaj računalniki delujejo malce počasneje, so pa čisti ;) Verzija 9 pa bo tudi to težavo popolnoma obrnila na glavo - troši 70% manj (lahko preveriš FSIS2010 - sta zelo podobna).

To je seveda zgolj moje skromno mnenje...

bluefish ::

Seveda pa se nekateri raje zanašamo sami nase in ne na hordo programov v ozadju.

Pri MSE je fino, ker se lepo vključi v sam sistem, bo pa moral MS vložiti še kar nekaj truda, da bi ta program postal ultimativna izbira za domačega uporabnika.

opeter ::

@opeter
se ti ne zdi, da izdelek, ki preskenira 170Gb podatkov v 14 minutah, da najverjetneje svojega dela ni opravil najbolje? Za 170Gb podatkov se pač rabi nek določen minimalni čas. Drugače pa jaz tudi lahko rešim 22 kompleksnih matematičnih nalog v 1 min. Samo ne me vprašat ali so pravilne ;) Rešil pa jih bom...


Hmm... ne vem, večina teg GB-ov so slike, predvsem .jpg in .tif datoteke, ter razni .pdf-ji in formati, ki ga uporabljajo programi iz sklopa Adobe CS. Naloženih programov - razen sistema - imam na tem računalniku vsega 15.

Tako da verjamem, da ni ne vem kakšnih virusov gor.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Morda zato ker je MSE namenjen Visti ter Sedmici?

In XPjem?

ZaOstali ::

Morda zato ker je MSE namenjen Visti ter Sedmici?

In XPjem?

Se ti ne zdi, da neko podjetje, ki izdeluje hitre, drage, športne, prestižne avtomobile nebo izdelovalo volan, namenjen oldtimerjem iz druge svetovne vojne?

@urosh
Quick Scan?
Meni je kar lepo našlo nekaj virusov

MrStein ::

MArko:
pri vsakem mi je NOD skoco gor in klasicno zajamral da je v exeju, raru naso nekaj in lepo zbrisal.
nakar sem NODa zacano izklopil in vse 3 se enkrat potegno dol. MSE ni niti trzno.


Pravi virus, potrjeni tudi z drugimi AV produkti, ali "hmm, sumljiv fajl, bom javil da je kao virus, da dobim več točk" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Morda zato ker je MSE namenjen Visti ter Sedmici?

In XPjem?

Se ti ne zdi, da neko podjetje, ki izdeluje hitre, drage, športne, prestižne avtomobile nebo izdelovalo volan, namenjen oldtimerjem iz druge svetovne vojne?

Ne bo. Ampak Microsoft je pa naredil SE za XPje. Your point fails.

Hardstyle ::

da nebo kdo prevec optimisticen in se prevec zanasal na ta MSE. ko je bla to se beta sem malo testiral.
sel na torrent strani in poiskal 3 cracke/cd key generatorje... kjer so v komentarjih pisali "Do not download".... "virus inside"... itd.
pri vsakem mi je NOD skoco gor in klasicno zajamral da je v exeju, raru naso nekaj in lepo zbrisal.
nakar sem NODa zacano izklopil in vse 3 se enkrat potegno dol. MSE ni niti trzno. niti ko sem odraral okuzene exe-je. vse tri sem pol tut zagnal da bi vido kaj se bo zgodilo. isto nic. blo mi pa je vseeno za virus ker sem se isti dan dal novi build win7 gor.
tak da ce kdo misli zamenjat svoj trenutni antivirus pa naj bo ta katerikoli in zaupat samo MSE naj ne bo presenecen ce bo fasal kaj.
ce je zdaj ko je final kaj bolse nevem ker od takrat naprej nisem vec dajal gor. nebi pa nikoli v zivljenju zamenjal nod-a za tega.

tudi ce je zdaj kaj boljsi je najvecji problem to da winsi ne pridejo ze v osnovi s tem ampak je treba posebaj dljat. kar bo pa za vecino home userjev pretezka naloga. sploh ce vemo kako radi domaci uporabniki uporabljajo recimo windows update ipd. oz. kolko jih sploh ve da win update obstaja. in racunalniki takih userjev so najvecji problem ker jih je najvec.

malo sem se razpisal ker mi gre ta M$-jev bulls*it posteno na jetra. prejsnji teden sem bil namrec na M$-jevem "tehnicnem izobrazevanju/seminarju/predstavitvi" Win7/IE8/MSE in ostalem šare kjer je en tip z M$-ja 3 ure flancal kak so M$-jevi produkti oh in sploh najboljsi najbolj varni itd. da mi je parkrat postalo se bol slabo. ce bi se prej pripravil, nebi mel macka s katastrofalnim glavobolom in bil jezn do amena ker so me za parkiranje da sem lahko bil tam se posteno olupli, bi lahko tipa osmesil da si nebi vec nikoli upal javno nastopat.


Pol pa idi na seminar Appla in Ubuntuja pa razmisli ali je nekaj narobe z vsemi temi strokovnjaki ali s tabo.

Med tem ko razmišljaš pa obišči google in si preberi zakaj večina AV cracke zazna kot virus, tudi če to niso.

c00L3r ::

Pravkar nameščam ta Securuty Essentials. Zanimivo, da na začetku inštalacije preveri "windows genuine", vsaj na moji Windows 7. Avira mi zadnje čase meče ven preveč napačnih opozoril. Ravno včeraj mi je ven vrgla za prirejen eduroam client od FERI-a. Tako, da bom malo s tem probal :)

Hardstyle ::

Mislim, da vsaka stvar od MS, ki je na voljo za dol poteg (updejti,SE itd) preveri licenco.

No naj ti povem, da eduroam client deluje bp ob SE.

c00L3r ::

Saj tudi z Aviro deluje. Za inštalacijsko datoteko javi, da je trojanec. Pa ne zapomni si, pa ča dam 100x ignore. Security Essential so preiskali celi disk in niso javili nobenega "false posisitve". Sicer me ne moti WGA preverjanje. Vem, pa da je za nekatere težava, ko imajo programsko opremo iz travnika.

Hardstyle ::

To, da imajo programsko opremo iz travnika je njihova težava in ne MS. Če ne znajo še genuine pretentat in potegnit par zadev iz travnika pa jim itak nebo pomagal doben AV.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avira kot virus označila samo sebe

Oddelek: Novice / Varnost
4310855 (7382) Kiborg
»

Microsoft Security Essentials označil Google Chrome kot virus

Oddelek: Novice / Brskalniki
328008 (5580) amigo_no1
»

BitDefender onesposobil računalnike, uporabniki terjajo odškodnine

Oddelek: Novice / Varnost
286577 (4684) st0jko
»

Apple: Uporabljajte več protivirusnih programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
568446 (6374) MrStein

Več podobnih tem