» »

Digitalni tisk oz. izdelava fotografij večjega formata

Digitalni tisk oz. izdelava fotografij večjega formata

Keyser Soze ::

Iščem, predvsem ugodnega, izdelovalca malo večjih tiskanin oz. fotografij.

Razlaga:
Imam par fotografij, za dekoracijo stanovanja, ki bodo bolj tako, tako... Prehodne narave oz. se bodo menjale glede na "letni čas in razpoloženje".:D
Sem pač ugotovil, da ne gre kupovat "ne vem kakšnih mojstrovin", ki stanejo toliko kot zaslužim v celem letu (ali pa še več), ker se jih prehitro naveličam. Poleg tegapreferiram fotografije (makro, pokrajinska) ter kakšne res fajn CG mojstrovine (simpl zadeve, ne kakšnih mavričnih skropucal). Zaradi vsega tega sem se odločil ubrati kar eno čip varianto lepega okvirja ter izmenjevanja fotografij znotraj tega po želji.

Me pa zanima še to, kakšen format (minimalna zahteva) slike je fajn imet, da ni fotografija oz. print (cca. 400x500mm) res "za en drek".
OM, F, G!

Super Sonic ::

V Plavi Lagunu v kletnem delu (tam ob Mantisu) sem enkrat opazil reklamni pano v smislu:
"Pri nas lahko dobite slike formata 10000x10000 iz 2 Mpx. Cena minimalna."
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Freezy ::

Lahko pa uporabiš Rasterbator in potem neseš nekam tiskat (fotokopirnica, ....). V skrajnem primeru pa lahko printaš kar doma, ampak to je zamudno. Potem sliko samo sestaviš in jo prilepiš na steno/strop.
Nekaj slik si lahko ogledaš tukaj.

zcetrt ::

Nekje blizu Križank v Ljubljani je fotokopirnica MegaCop (upam, da se prav spomnim glede imena). Za 21 EUR so mi izdelali 100x45cm veliko fotografijo in jo kaširali na kapa ploščo, tako da e potrebuješ niti okvirjev. Meni je super, res a je, da se je nekoliko zvila. Morda so prevroče kaširali. Jih bom morda naslednjič malo pobaral, sicer pa je izdelek res super (tako tisk kot material in tudi cena, po mojem).

Ob manjših formatih bi bile morebitne težave z zvijanjem še toliko manjše.
4.

Jazzie ::

 canvas

canvas


A kje pri nas delajo tak ''canvas'' iz lastnih fotografij?

Brane2 ::

Po moje bi ti ib-procadd znal to stiskat.

Tiskajo plakate itd v precej velikih formatih.
On the journey of life, I chose the psycho path.

RedDrake ::

Me pa zanima še to, kakšen format (minimalna zahteva) slike je fajn imet, da ni fotografija oz. print (cca. 400x500mm) res "za en drek".

Takole je.
Zelo odvisno od tega kako dalec bos ko si bos print ogledoval.
za razdalje do cca 1,5m je fajn imeti recimo 300dpi, za vec zadostuje 150dpi.
Da postavim stvari v kontekst, 300dpi pri 400mmx500mm zahteva fotografijo velikosti cca 24Mpix.
Verjetno 300dpi za sliko na steni ne bos potreboval, tako da ti lahko cez palec recem da 12Mpix (cca 4200x2800) vec kot zadosca. Hope it helps!

emn1 ::

Jaz bi poiskusil digitalni tisk print-point.si al pa printcarrier.com/si/
Oboji so mi bli zelo v redu za plakate za firmo.

fantasy R ::

jaz delam od enih izmed zelo uspešnih tiskarn digitalnega tiska, tako da ti zrihta kar hočeš tudi na canvas ali print na blago(tekstil) poceni in kvalitetno.
piši mi na:
fantasy.rprinting@gmail.com
lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako veliko sliko rabim za tisk na A1 papir?

Oddelek: Zvok in slika
283157 (2721) Okapi
»

Kako natisniti plake z običanemu tiskalnikom?

Oddelek: Loža
292552 (1795) Limit-sky
»

Kvaliteta tiskanja PDF dokumentov

Oddelek: Programska oprema
81406 (1200) jan01
»

Ali je Core2 Duo dovolj za Photoshop CS4?

Oddelek: Kaj kupiti
252305 (1545) T-Majo
»

kratka o mega-pikslih

Oddelek: Loža
101582 (1339) aljazh

Več podobnih tem