» »

Pleksi ohišje: FAQ :)

Pleksi ohišje: FAQ :)

Simulacrum ::

Razmišljal sem o izdelavi pleksi ohišja, pa me zanima kako je kaj s sevanjem. Pleksi stekla ravno tako kot klasicna ohisja preprecuje razsirjanje elektromagnetnega valovanja in ali je le-to sploh skodljivo v kolicinah, ki jih oddaja rac?
Kje pa se da kupiti pleksi steklo? Prodajajo kje pri nas tudi barvno pleksi?
No...mogoce se bom se kaj spomnil. 8-)

lp
Riplix

matias ::

sam glede nabave... prodajajo ga v Bauhaus-u (za Kolosejem), mislim da debeline 1mm, 2...2,5....3...itd... 5mm, 10mm
odrežeje ti ga po želji, je pa kr drag... 3mm stane približno 8kSIT/m2 ... ampak kvadratni meter je itak zlo velka površina :D
ps: nimajo pa barvnega (vsaj zdi se mi, vprašal pa nisem :) )

Keyser Soze ::

Pleksi ohišja - EM valovanja - preprečujejo???

A si siguren, ali je bilo to vprašanje, če pleksi preprečuje EM valovanje?


Za zaščito pred EM valovi se navadno uporablja aluminij, kar se tiče pa sevanja, pa pomojem računalnik ni dosti hujši kot napeljave v stenah ipd. stvari, s katerimi se srečuješ v vsakdanjem življenju.

Ne me pa držat za besedo, kar se tiče intenzitete sevanja računalnika.

Pleksi, akrilno steklo. ---> Steklarji. Mislim, da boš pri njih dobil ceneje kot v Baumaxu, hausu al kjerkoli že.

Lexsan je pri steklarjih okrog 7 tisočakov po kvadratnem metru. Pa je mnogo bolj odporen od "navadnega pleksija".

maksimvs ::

Plexi oblikuje in mislim tudi prodaja firma Krom v Vižmarjih. Je pa res da je Lexan mnooogo boljši.

Simulacrum ::

Matrix: Tisto naj bi bilo vprasanje ja :) Se enkrat... zanima me, ce pleksi steklo oz. akrilno steklo sploh kaj preprecuje EM valovanje?

Hm no ni nujno, da je ravno barvno pleski steklo, lahko je tudi kaksna podobna delno prozorna plastika kot jo imajo nekatera ohisja (lian-li) na prednji strani klik.

Hvala za odgovore.
lp
Riplix

alfarulz ::

Jest sm ga naredu in je kr dobr izpadu. 3 mm plexi je po mojem mnenju pretanek, vzet moraš najmanj 5 mm, zadaj pa 8 mm, ker je napajalnik kar težak.
Barvast plexi se dobi, vendar pa tisti za katerega vem dela samo s podjetji.
Kar se tiče pa EM valovanja, a maš TV v alu ohišju? Pa notebook?

Pa velik uspeha.
alfarulz

Zoidberg ::

alfarulz ali bi se dalo videti fotografije. Kje si ti kupil plexi? Koliko si dal? In ali se obnese.

LP Zoidberg
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Simulacrum ::

Ohisje naj bi bilo cim manjse, desktop. Prostor za 2 diska, pa eno 5,25" enoto, tako da ne bom potreboval veliko stekla. V ohisju tudi ne bo nic drugega kot mrezna in graficna kartica. Racunalnik bo prizgan 24ur na dan, zato sem spraseval glede EM valovanja, pa se v majhni sobi bo.

lp
Riplix

Zgodovina sprememb…

alfarulz ::

Slike sem imel, ampak zgleda, da sem jih že zbrisal. Plexi sem kupil pri tipu, ki sem ga že prej omenil. Dal mi ga je, ker se dobro poznamo. Ni poceni, mislim da je bilo, vse z nosilci vred, okoli 10-11k.
Glej, je stavar okusa. Eni ne marajo da se vidi vsa krama ki je notri. Lahko pa rečem, da je vsak pohvalil.

lp,
alfarulz

TribesMan ::

Se eden, ki ne zna uporabljati iskanja??

O pleksi ohisjih smo že dali čez še pa još. Pa čist tko informativno za 8k/m^2 boš dobil kvečjem 3 al pa 5mm pleksi, ki pa je občutno pretanek za ohisje. Jaz in kolega sva naredila zadevo (midi tower) narejen je iz 10mm pleksija (osnova) in 5mm (detajli) koštal je 40 jurjev z razrezom, pol pa še lim pa šraufi...
Svetujem ti, če hočeš pleksi ohišje da ga kupiš, ker bo ceneje in lepše.

Ja nekateri majo srečo in poznajo koga ki jim vse lepo naredi za đabe...

Je pa pleksi ohišje zelo ql.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

exe ::

ejte, nej mi edn tko na hitro razloži kaj je s tem EM valovanjem, kr grem ta tedn po plexi

lp S
Both Nietzche and God are dead.

alfarulz ::

S tem, da je lepše tisto, ki ga kupiš se ne strinjam. Pa tudi lepljenje ni njujno potrebno. Odvisno kako ja ohišje zasnovano. 5 mm plekis je pretanek edino za zadnjo stranico, drugje je pa povsem v redu. Problem je samo v tem, da je debelejši preki težko rezat na laser, vsaj jaz ne poznam koga, ki bi to lahko naredil.
Recimo mene je prišlo tako ohišje 20-25k, brez mojega dela seveda. Ohišje je midi tower in ima mžnost vgradnje treh 5'25 in treh 3'5 pogonov ter dveh diskov.

lp,
alfarulz

TribesMan ::

@alfarulz

dej povej kdo ti je razrezal pleksi za tak dnar?? ker to je pa zelo poceni.
Oziroma povej ali si pleksi plačal ali si dobil kaj šenkano al kaj???

@ SancoS 4 Life
drgač pa z EMI valovanjem ni panike. Edina stvar ki se ti lahko zgodi je to da se bo računalo sesuvalo ko boš telefoniral z GSMom ali da boš slišal kakšne čudne zvoke v radijskem sprejemniku, lahko pa to vpliva na overclockabilnost mašine, ki je v pleksiju njbrž manjša.


Drgač če pa rabiš že narejeno ohišje ti ga prodam, mam doma enga viška zelo lepo narejen, 4 5,25 razš mesta in 4 3.5, Vse ATX kompatibilno, kartice se ušraufajo BP kot pri običnih ohišjih, ma dve lukne za dodatne 80mm ventilatorje (spredej + zadej) notri paše standard ATX napajalo...

Za 50 k SIT :D

Aja pa use šraufe, potrebne za diske ... dobiš zraven. Je pa liman in iz 10 mm pleksija (lasersko rezan)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

exe ::

ČlovekPlemen: zej sm še bl zmeden k prej, jst bi meu noter lepo vodno pa mogoče kak pelt, pa vse iber navito, what would then be the problem?:(
Both Nietzche and God are dead.

TribesMan ::

Se pa lahko hitro pojavijo, še posebej ko so zadeve u ibr navite, takrat je elektrika raje povsod drugje sam v žicah ne (upam da me razumeš) Fora je u tem, ker imajo standardna (plehnata) ohišja vse iz kovine -> kovina pa ne "prepušča" EMI ne notri ne ven onda je vse kul. Pleksi pa "prepušča v vse možne smeri in tako je ob zelo navitem sistemu zelo mogoče da bodo kakršnikoli vplivi iz zunanjosti (GSM je najhujša možna oblika tega sranja) ogrozili stabilno delovanje računalnika, saj ta ne bo zaščiten skoraj nič. Prav tako bodo motnje računalnika bolj opazne v okolici (radio sprejemniki, lahko tudi TV ne lovijo več dobro ko je prižgan računalnik)

To drugo sicer ne vpliva na overclockabilnost sistema vpliva pa na "splošno počutje" vseh sodelujočih (fotr najbrž ne bi bil najbl zadovoljen če bi moral gledati "sneg" na TVju, ko bi ti vzgal računalo). Zato pa na overclockabilnost vplivajo zunanji vplivi recimo če živiš pod glavnim daljnovodom ljubljana-krško imaš zelo velike možnosti da zadeve ne bodo vredu.

Upam da si razmel kar sem hotel povedati. Sam imam pleksi ohišje vendar je računalnik v njem nenavit zato najbrž še nisem opazil hujših napak, enkrat se mi je sesul, ko sem imel GSM poleg kište in me je nekdo klical. Pojavil se je BSOD in mrk.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

exe ::

sam jst sm mel ene 2 mesca abaka kr na mizi, tko, brez ohišja, pa ni blo nč, pa mam na mizi neonko, gsm (polnilc), tel., printer, skener, ...

? is the question now:D
Both Nietzche and God are dead.

TribesMan ::

Ja pol pa nimaš kej zajebat!!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi dobil material za kadi oziroma kadi za jedkanje tiskanin v vertikalnem položaj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111619 (1450) Brane2
»

Plexi ohišje načrt!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
132142 (1687) OZZY
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
306940 (6351) CaqKa
»

kje bi lahko dobil 20mm debel pleksi

Oddelek: Loža
171690 (1392) TribesMan
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134488 (4093) Misty

Več podobnih tem