» »

Rabim programerja za izdelavo programčka.

Rabim programerja za izdelavo programčka.

1111111111 ::

Pozdrav vsem prisotnim tu na forumu.
Ukvarjam se z trgovijo in prodajo avtomobilov. Rabim vašo pomoč,u bistvu program za autorefresh internetnih strani. Zadeva je slednja. Hočem takšen program ki bi avtomatsko obnavljal strani z avto oglasi,npr avtonet in mobile.de,tako da npr vnaprej določim tip avta,na primer passat l.2000-2002 in da program potem samodejno ponavlja iskanje na vsakih 3-5 minut.In potem če se da nekakor naštimat da bi me program opozoril če je izšel novi oglas,npr prek emaila na mojem laptopu ali če se da kar sms na mobilcu da računalnik avtomatsko meni pošlje z telefonsko in kontakt iz oglasa. Program mora delovat z vsemi iskalniki avto oglasov. Upam da sem lepo razložil kaj rabim :)
Seveda sem za storitev pripravljen plačat,sicer ne vem kako in kaj,ali se sploh da takšen program napisat.
Tisti ki mislite da bi lahka tega naredil se oglasite na zs. Nekje se dobimo in se zmenimo če se da. Lokacija ni pomembna.Pridem osebno razložit kaj rabim. Vnaprej hvala za morebitne ponudbe.
Moj mail
vectra@mail386.com

Lep pozdrav vsem.

jype ::

1600 + ddv

c0dehunter ::

Sem pripravljen narediti za 500EUR. Email z kontaktnimi podatki in povzetkom ni problem poslati, če se pojavi nov oglas - za SMSe pa mislim da to ne bo šlo kar takole direktno (ti verjetno misliš na kakšne zastonj SMS-e?), se pa da dogovoriti pri operaterju. Seveda je potrebno plačati nek fiksen znesek za SMSe.

Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

schtr4jh ::

... Program mora delovat z vsemi iskalniki avto oglasov. ...


je to resnično izvedljivo?

Utk ::

1000EUR plus 100 za vsak dodaten iskalnik poleg avto.net in mobile.de.
Poleg tega brezplačen pravni nasvet, da se tega ne sme delat. Ampak to je tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DavidJ ::

Jst ponudim 3x Juretove ceneza ogrodje in dodatno doplačilo za vsak iskalnik. Kdor misli to narediti za manj, ne ve, koliko je njegovo delo vredno.

Razen če postrežeš z WSDL vmesnikom do teh trgovinc. Potem se zniža cena precej.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Utk ::

Trikratnik? 5000 evrov? Če misliš to delat cel mesec, potem morda to res ni zate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

terryww ::

pač ni to zlaganje žaklov in se zahteva znanju primerno plačilo. naredit prof aplikacijo, ki bo zdržala je nekaj povsem drugega kot nekaj na hitro skodirat čez vikend, tolko da dela..
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Utk ::

Kolk bo kdo dobro naredil, ni odvisno niti od porabljenega časa, niti od cene. Morda bi jaz zaslužil več na uro kot DavidJ in naredil boljše, morda manj in naredil slabše. Ne moreš vedet. Če nekdo postavi trikrat večjo ceno, pa še ni avtomatsko strokovnjak. Možno je tudi, da ima tako malo pojma, da bo v resnici porabil trikrat več časa. Ne moreš vedet.

l0g1t3ch ::

500EUR če priskrbiš WSDL za te strani, brez tega 1500EUR za Avto.net in 100 do 200 za vsako nadaljno.

DavidJ ::

> naredit prof aplikacijo, ki bo zdržala je nekaj povsem drugega kot nekaj na hitro skodirat čez vikend, tolko da dela..

Točno tako. Med "da dela" in "da dela v produkciji" je cel ocean.

Iz lastnih in izkušenj drugih, ki so izvajali zelo drage projekte, lahko povem, da višja cena pri strankah pomeni:
- zanesljivost in odgovornost za delo -- kontraintuitivno, ampak zelo drži
- višja cena pomeni, da bo naročnik zelo natančno izrazil svoje zahteve in želje, saj ga bodo dodatne drago stale. Posledično bo postal bolj prilagodljiv in delo bo lažje

In še nekaj. Pri projektnem delu se plača projekt kot zaključeno delo, ne pa ure porabljene na njem.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

dba ::

zakaj se tega ne sme delat?

l0g1t3ch ::

Verjetno piše v pogojih uporabe.

jype ::

Moja ponudba je za vsak iskalnik, ne za vse hkrati, da ne bo pomote. Ogrodje je trivialno in ga tudi ne mislim računat, ker je že narejeno.

Genetic ::

Moja ponudba je za vsak iskalnik, ne za vse hkrati, ...


To pa je ze podobno temu vicu:

Optik je zaposlil novega prodajalca in mu razložil sistem prodaje v njegovi trgovini:
"Če se bo kakšen kupec zanimal za očala in bo vprašal za njihovo ceno, mu povejte, da stanejo sto evrov. Če ne bo komentiral, da so predraga, dodajte: "In še pedeset za steklo!" Če še ne bo komentarja s strani kupca, pa dodajte: "Za vsako posebej!"

user4683 ::

Zelo podobno stvar sem naredil nekaj časa nazaj in kdor postavlja ceno pod 1500 definitivno nima pojma v kaj se spušča in kako oceniti tak projekt..

1500EUR osnova + 200EUR/stran, pa je aplikacija tvoja (vključno s podporo za SMSe - strošek SMS sporočil ni vključen v ceno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

jype ::

"Vsi iskalniki" je tako arbitrarna kategorija, da zanjo ne bi mogel dati smiselne ponudbe, tudi če bi si to želel.

fiction ::

A sem samo jaz ene 2 leti nazaj gledal eno reportazo na nemski televiziji o tem kako trgovci ze s pridom uporabljajo take programcke zato da so prvi obvesceni o ugodnih ponudbah? Tako da sama ideja ni najbolj nova in verjamem, da ze obstaja na tone takih programov.

Da ne govorimo o tem, da je vse skupaj ilegalno (glede na pogoje na takih straneh). Torej bistvo takega programa sploh ni v tem, da zna fetchati podatke (kar je ze samo po sebi lahko komplicirano), ampak v tem, da se zna dobro "zakamuflirati" (poslati spremenjen UserAgent, nakljucno porazdeliti case zahtevkov, po moznosti celo izvajati JS s strani) tako da te ponudnik ne blokira. Ce bi bil smisel tega, da lahko od zunaj brskas, bi sigurno vsak ponudnik ponudil nek interface, ne pa da moras mucno parsati podatke iz HTML-ja.

Okapi ::

Da ne govorimo o tem, da je vse skupaj ilegalno
Zakaj bi bilo ilegalno vsakih 5 minut pogledati v oglasnik?

O.

DavidJ ::

Sej ni ilegalno, samo pogoji uporabo so (verjetno) taki, da ne dovoljujejo "strojnega parsanja" ravno zaradi tega, da ti lahko pokažejo še ostale reklame in navlako, ki jo imajo na strani. In da ti ždiš na njihovi strani, ne zgolj pridobivaš na ačetku želene informacije. :)

Ni pa ilegalno kr tako, od začetka, po "difoltu".
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

nuclear ::

Vsi se nekaj "pre***avate" tukaj, kako hitro in poceni bi naredili stvar, dejansko pa ne vete, da je za analizo, in pa delovanje potrebno mnogo več časa kot pa samo 1 dan.

Da o kodiranju tega portala sploh ne govorim, in pa of course look.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

jype ::

nuclear> Da o kodiranju tega portala sploh ne govorim, in pa of course look.

On potrebuje orodje (dashboard), ne izgleda.

c3p0 ::

Če te opazijo, fašeš kak ban na tvoj IP, že videno (en portal na naših strežnikih je zajemal vremensko napoved, a ne dolgo). Kaj druga pa ti ravno ne morejo.

dba ::

Samo dobro, še vedno mi ni jasno, kakšna bi bila pravna osnova, da si nebi nekdo smel izdelat programa (ali ga kupit), ki bi mu posredoval z portala le informacije, ki jih želi?

Na avto.net piše sice tole:

- uporaba spletnih aplikacij tretjih oseb za dostop ali urejanje vsebine na spletni strani www.avto.net

To pomeni kaj? Kaj bi lahko bilo mišljeno kot spletna aplikacija tretjih oseb? To kar bi rad imel avtor teme?

in pa tole:

Pravtako je prepovedana uporaba kateregakoli elementa www.avto.net za kakršnekoli druge namene, kot za izključno osebno, nekomercialno, domačo rabo.


Kar pomeni, da je v prekršku vsaka avtohiša, ki ima oglase na avto.net!

c3p0 ::

Aplikacijo lahko napišeš, da bo zahteva izgledala kot normalen brskalnik. A če se boš vsakih X minut povezoval, te je zelo lahko najti in to jemati magari kot neke vrste DOS napad.

Okapi ::

A če se boš vsakih X minut povezoval,
Kaj pa če si ves čas gor?

O.

Gandalfar ::

s katerim protokol se pa ti s spletnimi stranmi pogovarjas? :)

Okapi ::

Ne bi vedel, ampak nekaj strani imam v brskalniku odprtih 24/7, se sproti osvežujejo, pa nisem opazil, da bi ti lahko zaradi tega odpovedali gostoljubje.

O.

hruske ::

Že, ampak to se sproti osvežujejo z vedenjem in dovoljenjem skrbnika strani, oz. še bolje - skrbnik je želel, da se sproti osvežuje.
Rad imam tole državico. <3

no99 ::

"fetcha" :) že vsak nub na travianu ... res ni neka znanost.

l0g1t3ch ::

Avtor teme je obupal nad nami :) Glede na besedo "programček" je pomoje pričakoval ponudbe za nekje do 100EUR.

Utk ::

Za vsako stvar moraš postavit ceno, za katero misliš, da jo je nekdo še pripravljen plačat. Če tega nisi sposoben naredit za takšno ceno, jo niti ne postavljaj. Tako kot mene ni zraven, ko nekdo hoče internet stran za katero je samo html dovolj in preveč. Ne pa da se bom oglašal tam in postavil ceno kot da bom izumljal nov raketni pogon.

Igla ::

Ne logitech, obupal je nad očitnim preseravanjem koliko bi mu kdo zaračunal in kdo zna za svoje delo postavit ceno in kdo ne.

Raw ::

Kompliciranje.
Sosedovmu mulcu reč naj ti skonfigurira WebSite-Watcher.
I am what I am and I do what I can

1111111111 ::

Hvala vsem ki ste mi poslali ponudbe na mail,tudi osebno bom vsem zahvalil vsakemu posebej. Torej tisto kar jaz rabim je dejansko izvedljivo.Ponudb je bilo kar nekaj,in vidim tudi tu na forumu. Sem se glih danes pogovarjal z enim programerjem ki je praktično sosed,eno hitro preizkusno varijanto.
Vendar nič ni ziher,telefonske ki ste mi poslali in vaših mejlov sem si shranil,tako da če tu ne bo nič bom se h enemu od vas oglasil. Al pa se vam obrnem še enkrat tu na forumu.
Cenovne ponudbe so zelo različne :) Ne bom zdaj kolk pa kaj ker po mojem mnenju je to neokusno :)
Res hvala vsem še enkrat ki ste se oglasili po mejlu in tu na forumu.
Lahko še naprej razpravljate na to temo,mogoče kakšne izkušnje z podobnim zahtevom med vami.

Lp

Vikking ::


Cenovne ponudbe so zelo različne :) Ne bom zdaj kolk pa kaj ker po mojem mnenju je to neokusno :)

Lp


Neokusno gor ali dol. Začni nižat navite cene ponudb. Verjemi da se še da vedno znižat. Sploh ko programerji oz. podjetja ki se ukvarjajo s prodajo, trženjem računalnikov/sistemov, programiranjem zavohajo stranko ki nima oz. ima zelo malo pojma jo oderejo na hitro.
So pa vedno zanimivi izgovori teh podjetij, ko se včasih stranka zna pozanimat, da zadeva pa le ne stane toliko.

nuclear ::

Ti se raje pojdi programirat učit, potem pa še enkrat napiši svoj komentar v podobnem smislu če upaš.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Sims ::

hehe, ali programiranje ali kajkoli druga, ko postaviš ceno, je vedno prostor za pogajanja. In stranka vedno reče, kaj pa kaki "popust za mlade družine" itd. Ponudb je vedno več, in več podobnih bo, boš moral stranko prepričat zakaj tvoja malo višja cena, ali pa malo spustit pa "roka".

Looooooka ::

Heh...prevelko nizanje cene prpelje do tega kar se je ze dostkrat pr nas zgodil.Na konc ne more noben vec znizat ker se mu ne splaca.Zasluzit pa tud ne more noben.
Sam zato, ker bi vsak pod ceno neki pacal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935404 (12757) kamiKaZaA
»

Kaj pravite, se splača narediti spletni oglasnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910027 (6385) 2dark
»

Nakup novega avtomobila

Oddelek: Na cesti
276006 (4834) Blinder
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454781 (3122) 69charger
»

Cene avtov zadnje čase (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6012482 (9899) bambam20

Več podobnih tem