» »

Menjava procesorja v ASUS eee

Menjava procesorja v ASUS eee

FR34K ::

lepo pozdravljeni.
Doma imam DELLov prenosnik xps M170, na katerem se je pokvarila matična plošča. V njem je procesor pentium M 750(1.86 GHz), ter 2 GB RAMa. Zanima me če bi bilo možno ta procesor in RAMe spraviti v ASUSov malo starejši prenostnik 701. Oba procesorja imata isti socket, vendar me zanima če bi to delovalo kot mora.
Najlepša hvala za odgovore

Blinder ::

Poglej na netu, če najdeš kaj, jaz nisem našel nič pametnega. Nekje sem zasledil govor, da ima cpu spajkan na ploščo. Če bi ti ratalo nadgradit procesor, bi verjetno moral izboljšat hlajenje, ker original procesor je downclockan na 630 mhz verjetno zaradi švoh stock coolerja. Provaj sam naredit, pa boš videl, če gre.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Heavy ::

Procesorja nemoreš menjat. Sicer je to uspelo nekemu korejcu, a uporabil je Pentium M 1.1Ghz ULV. Ram pa lahko menjaš v kakor nimaš surf verzje.

FR34K ::

Najlepša hvala za odgovore. Kaj pa kakšen eee z večjim ekranom. Imam mogoče tam kakšne možnosti. Sicer gledam kakšno poceni varjanto, ker bom računalnik rabil za šolo in da nebi bil prevelik.

jest10 ::

Vsi mini prenosniki imajo pricinjene procesorje na plato. Težka bo

FR34K ::

Ka pa pravte na tabloidični računalnik Toshiba Portege M200 ki ima 12", ter procesor 1,5 pentuim M. Ker sem gledal da imajo ti računalniki tudi močnejše procesorje, bi najbrž bila menjava mogoča.
Kaj pravite?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad bi zamenjal procesor na laptopu

Oddelek: Strojna oprema
312654 (1897) zee
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493754 (2044) Jackass
»

Celeron M 370 (1.50 GHz) 1M L2 400 MHz

Oddelek: Kaj kupiti
101380 (1248) nurmaln
»

Kateri prenosnik vzeti?

Oddelek: Kaj kupiti
453297 (2082) Lex
»

kako deluje Mobil Centrino ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
5946 (812) Yohan del Sud

Več podobnih tem