» »

bios - iz AHCI na SATA

bios - iz AHCI na SATA

skico ::

imam eno vprašanje. v računalniku imam 3 diske, od tega dva wd-ja 160gb ki bi ju dal v raid. sistem (vista) imam že nameščen na enem 74gb disku, katerega bi rad obdržal za primarnega. sedaj pa če v biosu prestavim iz ahci na sata ne pridem več v win. pa me zanima kakšna je najlažja pot, da obdržim trenutni sistem kljub spremembi ahci->sata?

ali bi spodnje šlo? v biosu spremenim iz ahci na sata, dam v dvd win7 install dvd ter dam "upgrade" iz viste na win7. ali bo sploh našlo visto?

za odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem.

lp

zzitop ::

Imel sem podoben problem in ga elegantno rešil. In ja, da se. Kot vidiš, mi je kolega podal rešitev:

AHCI z Vista 32


LP

skico ::

Imel sem podoben problem in ga elegantno rešil. In ja, da se. Kot vidiš, mi je kolega podal rešitev:

AHCI z Vista 32


LP



bom pogledal malo v tej smeri pa povem kaj sem sčaral :)

lp

zzitop ::

Ne bo problema, samo spremenit je treba tisto ciro. Edini problem bi lahko bil potem prehod na RAID

skico ::

evo tkole..

po spremembi iz ahci na raid v biosu ne pridem več v win. če bootam z win7 dvd-ja mi ne ponudi opcije upgrade. se pravi da tkole ne bo šlo. verjetno bi mogel vstaviti win vista dvd ter narediti prvo repair, pa potem upgrade..

tole zaenkrat.. bom še kaj sprobal tekom dneva..

lp

t3hn0 ::

zakaj pa kar ne das na novo windowse gor? upgrade mi nikoli ni disal :|
^.^

skico ::

hja tko je.. mam kr neki stvari gor s katerem mam kr neki dela da jih nazaj spraum, pa glede n to de so winsi v tip-top stanju se mi zdi nesmisu da bi na novo nalagu, pa si naredi par dni dela z novo inštalacijo.

lp

vasquez ::

Pa si popravil registry?

skico ::

nisem, ker so navodila za primer če greš na ahci in ne iz ahci na sata/raid. :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba iz AHCI na RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
353384 (2738) zee
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312967 (1281) Duhec
»

BSOD... kako ga odpraviti ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81474 (1248) sirah12
»

0x0000007B napaka pri nalaganju win

Oddelek: Pomoč in nasveti
91318 (1096) Zion10
»

Free dos. kako ga zbrisati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102492 (2000) vorantz

Več podobnih tem