» »

Formatiranje ACER prenosnika

Formatiranje ACER prenosnika

arag0n ::

LP.

V glavnem imam problem pri formatiranju Acer prenosnika. Navodila za formatiranje sem že prebral samo očitno delam nekaj narobe.

Tukaj so navodila

http://img16.imageshack.us/i/18233338.j...


D2D sem sicer poiskal v BIOSU in oznacu da ja Enable samo se vedno ko shranim BIOS nastavitve in restartiram PC se ne zgodi nič ko istočasno stisnem Alt+F10.

Hvala za vse odgovore.
  • spremenil: arag0n ()

arag0n ::

tlozej ::

Imaš inštalirana "Acer Empowering Technology" in "Acer eRecovery manager"? Če nimaš inštalirano, bi lahko bil to problem. "Acer Empowering Technology" je osnovna aplikacija, ki združuje še ostale, npr. "Acer eRecovery manager", nisem prepričan, ampak mislim da je ime namestitvene datoteke "Acer Launch Manager"...
eRecovery pa potem omogoča upravljanje z backup-i in ponovno ponastavitev prenosnika v prvotno stanje...

Poišči tukaj svoj prenosnik in nato pod zavihkom "Application" obe aplikaciji in ju namesti:
http://support.acer-euro.com/drivers/do...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tlozej ()

arag0n ::

Kako to mislis ce imam instalirano? na Windowsu al nasplošno če je ze vgrajena v računalnik? Ne spoznam se na prenosnike nikoli delal z njimi...Drugace pa na knjigi navodil pise Empowering technology.

Prenosnik je pa Aspire 7520G/7520/7220 (tako pise na navodilih). In kaj poberem aplikacije "Acer Empowering Technology" in "Acer eRecovery manager"? ne razumem kake veze ma z formatiranjem in bootanjem ce jih nalozim na C ki ga itak mislim formatirat. Razlozi plz :((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arag0n ()

tlozej ::

Acerji imajo navadno naloženi zgoraj omenjeni aplikaciji (in še nekatere druge), ki omogočajo raznorazno upravljanje s prenosnikom, med drugim tudi formatiranje - oziroma bolje rečeno povratek na osnovne nastavitve, naložene ob nakupu. Tista navodila, katera si priložil, se nanašajo na uporabo te aplikacije "eRecovery manager".
Poizkušaj namestiti tole: http://global-download.acer.com/GDFiles...
in ponoviti postopek. Upam da bo zadoščalo. Lahko pa še pred tem poizkusiš pritisniti Alt+F10 kar v Windowsih, če bi slučajno delalo.

Sem se pa v prvem postu zmotil, "Launch Manager" je neka druga aplikacija, ki nima veze z tem.

Aja, pa še to.
Pri vsem tem predpostavljam, da je bil prenosnik kupljen s prednaloženimi windowsi in ima torej skrito particijo, na kateri so nameščeni vsi driverji. S tem postopkom dejansko povrnemo prenosnik v stanje po nakupu, s tem da se namestijo gonilniki (in windowsi) iz skrite particije.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tlozej ()

arag0n ::

Ja v navodilih pise da obstaja skrita particija z driverji in vse samo jst ne vem prit do nje al pa kakorkoli formatirat. Mi je pa uspelo s tem programom ki si mi linkal :) tako da se ti zahvaljujem za trud in pomoč.

arag0n ::

Eko končno mi je uspelo lepo formatirat, zdej mam gor WIndows 7 pa me zanima se kje lahko dobim driverje za windows 7?

tlozej ::

No, super da je uspelo. Driverjev za Win 7 verjetno na uradni strani od Acerja ni, tako da bo potrebnega malo iskanja. Tukaj pa bo moral kdo drug pomagati, jaz ne vem, kje bi jih dobil...

LP

arag0n ::

No, super da je uspelo. Driverjev za Win 7 verjetno na uradni strani od Acerja ni, tako da bo potrebnega malo iskanja. Tukaj pa bo moral kdo drug pomagati, jaz ne vem, kje bi jih dobil...

LP



Ja sej opazam da jih ni in jih tudi ne najdem nikjer a kdo mogoce ve kje se da te driverje dobit?

fosil ::

Načelno naj bi na win7 delal tudi driverji za visto.
Tako je!

amigo_no1 ::

Kaj od hardvera ti Win7 ne najde ? Win_update je prvo mesto za iskanje.
Neprepoznano je ponavadi v Device managerju z rumenim klicajem.

sfishta10 ::

Jza imam prenosnik Acer Aspire 5520G in sem naložio gor windows VISTA HOME PREMIUM X86.
Zdele sem inštaliro gor program oprremo Empowering Technology in k hočem odpret sam piše
SORRY! THIS IS NOT AN ACER SYSTEM
če kdo zna kako inštalirat to prosim da mi odgovori

Zgodovina sprememb…

e_boy ::

jz mam tud Aspire 5520g in bi rd namestu gor XPje - trenutno je (licencna) vista...formatiram (in nato nalozim XPje) normalno tko kt pr drugih (npr. HP) al je treba pazit se na kj druzga??

tommy boy ::

Jaz sem na svojmu 5920g normalno formatiral visto in gor naložil win7. Vse je šlo brez problema, res pa je da sem jaz šel na novejše windowse, nevem kako pa je če greš na xpje in če so vsi gonilniki na netu.

Voluharr ::

Win7 ti samo potegne vse dol kar potrebuje in ti ni potrebno nič dodatno dol uleč. Razen če imaš res kak no name hardware prkloplen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212181 (1689) Duhec
»

Servisi se ne zaženejo, računalnik obstoji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91274 (1157) fosil
»

Cuden virus na racunalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
161500 (1238) Pyr0Beast
»

Acer Aspire 7520G Vista downgrade na XP.

Oddelek: Operacijski sistemi
52254 (2146) nurmaln
»

PRENOSNIK - ACER 5920G vs. SOLONOTE FL90 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506077 (4356) Zheegec

Več podobnih tem