» »

Servisi se ne zaženejo, računalnik obstoji

Servisi se ne zaženejo, računalnik obstoji

Curious ::

Prijateljica mi je dala v popravilo Acer TravelMate 2310 z Win XP Home.

Je brez okužb in ima nameščene zelo malo programske opreme, vendar je popolnoma neuporaben. Ko pridem do Welcome okna za logiranje uporabnika se vse skupaj ustavi ali pa poteka neverjetno počasi. Trackpad kot da ne bi deloval enako s tipkovnico...da bi odprl recimo Task Manager je nemogoče...

Če grem v Safe Mode stvar dela brez težav.

Uporabil sem System Restore (vrnil sem se za par mesecev), vendar brez učinka. Uporabil sem Acer eRecovery DVD, da sem povrnil sistem za dve leti...stvar je enaka, še enkrat sem uporabil Acer eRecovery tokrat kar iz Acer particije in povrnil sistem na Factory Default...stvar se še vedno enako obnaša, popolnoma neuporaben sistem...razen v Safe Mode-u kar mi ni jasno, saj sem sedaj na Factory Default-u.

Opravil sem test HDD-ja s SpinRite-om...je brez napak, RAM in tudi ostal hardware očitno ni problematičen, saj je Safe Mode OK, tam tudi lahko pogledam Event Viewer, kjer mi pod System kaže, da se cel kup service-ov ne zažene (System Event Notification, DCOM)

Sem popolnoma brez idej, kako da sistem ne dela na Factory Default-u, dela pa v Safe Mode-u...ali mi lahko kdo da kakšno?

logout ::

Možno je, da zaradi pregrevanja procesor močno zniža frekvenco delovanja. Preveri hlajenje in po potrebi očisti.

L.p., Kloko

Curious ::

Kloko, hvala bom preveril, saj ventilator ob Welcome Screen-u dela na polno, mi je pa čudno, da v Safe Mode-u ni teh težav.

amigo_no1 ::

V Safe Mode modu daj na automatic tole:

Application Layer Gateway Service
COM+ Event System
Computer Browser
Cryptographic Services
DCOM Server Process Launcher
DHCP Client
DNS Client
Error Reporting Service
Event Log
Fast User Switching Compatibility
Help and Support
Logical Disk Manager
Network Connections
Network Location Awareness (NLA)
Plug and Play
Print Spooler
Protected Storage
Remote Access Connection Manager
Remote Procedure Call (RPC)
Secondary Logon
Security Accounts Manager
Server
Shell Hardware Detection
System Event Notification
System Restore Service
Telephony
Themes
WebClient
Windows Audio
Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)
Windows Management Instrumentation
Windows Time
Workstation


kaj je po defaultu zagnano:
http://www.blackviper.com/WinXP/service...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Curious ::

jeje997, hvala tudi tebi, bom preveril, če slučajno kateri ni, vendar če jih je dovolj za Safe Mode, bi moral tudi normalen zagon delovati...sploh, ker so Factory Defaults.

Curious ::

Problem odpravljen...ponovil Factory Restore in sedaj dela brez težav. Še enkrat hvala obema.

Curious ::

Prehitro sem mislil, da je vsega konec. Zopet v Safe Mode-u vse dela, drugače pa je neuporaben, vmes je bilo najmanj 10 rebootov. Sedaj dobim:

Event Type: Warning
Event Source: EventSystem
Event Category: (52)
Event ID: 4356
Date: 28.10.2009
Time: 20:14:39
User: N/A
Computer: ACER
Description:
The COM+ Event System failed to create an instance of the subscriber partition:{41E90F3E-56C1-4633-81C3-6E8BAC8BDD70}!new:{D3938AB0-5B9D-11D1-8DD2-00AA004ABD5E}. CoGetObject returned HRESULT 80080005.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...




Event Type: Warning
Event Source: EventSystem
Event Category: (54)
Event ID: 4353
Date: 28.10.2009
Time: 20:14:39
User: N/A
Computer: ACER
Description:
The COM+ Event System attempted to fire the EventObjectChange::ChangedSubscription event but received a bad return code. HRESULT was 80040201.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a....

fosil ::

Pri factory default sistem običajno ni čisto čist, ampak vključuje tudi razna jajca, za katera proizvajalec misli da so koristna.
Safe mode pa je seveda brez teh jajc.

Nekje poišči običajen windows XP instalacijski cd (ne od acerja) in z njega na novo instaliraj windowse. Potem pa postopoma dodajaj acer driverje.
Tako je!

Curious ::

fosil, sem zamenjal disk (če bi bila slučajno težava tam) in začel nalagati običajne Windows-e. Sredi namestitve tipkovnica in trackpad nista bili odziven, priklop USB miške je to deloma odpravil, še vedno pa nisem uspel vpisati ime računalnika,...

Nimam pojma kaj se dogaja.

fosil ::

Če bi mal ugibal bi rekel, da je problem v eni napravi in da potem ko se naložijo driverji zanjo vse skupaj zašteka.

Glede na to da v safe modu vse dela kul, v device managerju poglej katera naprava takrat ne deluje, oziroma primerjaj driverje v safe modu in tiste v običajnem.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

High end DDR2 RAM - Ali 800 ali 1066

Oddelek: Pomoč in nasveti
161252 (1025) RuskiSnajper
»

Izklop detekcije počasne povezave v domeni...

Oddelek: Omrežja in internet
131609 (1304) erik
»

Event ID:11 - Problem z trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
7952 (917) Jose
»

Ali bo disk crknil?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281961 (1506) BlackHole
»

log in

Oddelek: Pomoč in nasveti
81060 (980) wade

Več podobnih tem