» »

LCD 42" Kaj mu manjka, da je tako 'poceni'?

LCD 42" Kaj mu manjka, da je tako 'poceni'?

umetnic ::

Tole bi si kupil, pa me zanima kaj je narobe, da je cca 250 EUR cenejsi od ostalih 42tk?

philips 42

Ali mu kaj manjka? Ali je samo star model?:|
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.
  • spremenilo: umetnic ()

Okapi ::

Ni FullHD, takih zdaj skoraj nihče več ne kupi, zato so poceni.

O.

kixs ::

Glede na to, da podpira samo HD resolucijo, je se predrag. Kupi takega, ki podpira Full-HD (1920x1080) resolucijo.

lp

Jst ::

1.366 x 768 NI noben HD!

480i/p = 720x480
576i/p = 720x576
720p = 1280x720
1080i/p= 1920x1080

HD kot "HD standard" sta definirana samo zadnji dve vrstici.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

HD kot "HD standard" sta definirana samo zadnji dve vrstici.
Ne nakladaj, če se ne spoznaš na zadeve.
1366 x 768 je čisto standardna visoka ločljivost zaslona, požegnana za oznako HD Ready.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

umetnic ::

Aha, se pravi 720p bom kumot gledal...glede na to da bo namenjen zemeljski tv, ter kasneje siol tvju...in kaksnemu divx...potem morda vseeno ni slab nakup?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Calligula ::

Je slab nakup, ker na Bolhi nove in to dobre Full HD dobis za manj.

aiko ::

umetnic ::

Hm, zdej pa ste mi dali mislit, sem pregledal linke na ceneje in full hd philips 42 je samo 70 EUR drazji (a ta cena velja za Celovec, pri nas je 735...)

Iscem zdej se po bolhi.

Zdej pa verjento kljucno vprasanje:

Ali bo na FUll HD navaden tv program izpadel kaj boljse kot pa na 720p?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

Alamar ::

Itak, da ne bo, kvečjemu slabše. Za navaden SD signal si kupi plazmo. Za več poglej v temo

http://slo-tech.com/forum/t166050/3849

Calligula ::

Enako ali slabse bo prikazoval navaden signal ampak navaden signal se poslavlja. Kupi Full HD 42 incni LCD pa bo.

umetnic ::

cez eno uro skocim v Celovec po 42 Full HD za 650 , pa se leto garancije vec je kot pa pri nas. :) plus da ima tudi mpg4 dekodirnik...ki bo kmalu prav prisel...

37ke namrec niso veliko cenejse, pa se za FUll HD so malo premajhne...

HVALA VSEM ZA POMOČ!
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

kmetek ::

Ti kar skoči, ko boš moral nesti gor zaradi garancije in potem še 1x nazaj, lahko rečem samo LOL. Razen če si doma na Ljubelju :D

umetnic ::

Zabaven tvoj avatar... ;D

Medtem ko sem bil gor, pa sem zavil se v adidasov outlet in si nabavil se nekaj sportnih cunj po smesnih cenah...glede garancije...pa je rekel naj preverim ce ta model jemljejo pri nas, ce pa ne, pa da kumot k njemu pripeljem nazaj...prijazni...pa se po slovensko znajo precej dobro...zdej pa razskatlat zadevo...:DDDDD
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

kmetek ::

In kaj ima to veze?...zaradi mene če je persona xyz...ali pa persona in hell.

Jst ::

Okapi:

ATSC Standards @ Wikipedia

HD Ready @ Wikipedia

High-definition television @ Wikipedia


NE, 1366 x 768 ni po standardu, kjer so sprva enforcali samo 720 in 1080 ter potem na zahtevo izdelovalcev loosen up HD Ready simbol zaradi:
This is due to maximization of manufacturing yield and resolution of VGA, VRAM that comes with a 768 pixel format.


Dejstvo ostaja, da 768 ni pravi High Definition Television standard. S to resolucijo zgubiš kvaliteto tako pri gledanju 720 signala kot 1080 signala. Pri 720 zaradi upscalinga, pri 1080 zaradi downscalinga.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

GoldRakun ::

Aha, se pravi 720p bom kumot gledal...glede na to da bo namenjen zemeljski tv, ter kasneje siol tvju...in kaksnemu divx...potem morda vseeno ni slab nakup?

Naj te opozorim da SIOL TV, zaradi kompresije, zgleda(že na 32") kot polom. Boljši naj bi bil T-2, ki video pušča v originalu(naj bi; takšnega kot dobijo - takšnega oddajo). Ario naj bi pravtako mel dobro sliko.
Na tako velikem zaslonu pa še bo najlepše, če boš gledal filme v HD kakovosti .

umetnic ::

Hvala! Bom imel v računu! ;D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Jst ::

No, ta tema me je spodbudila k razmišljanju, da je počasi prišel čas, da si tudi jaz kupim en spodoben FullHD.

Dve leti nazaj sem kupil enega bednega DAEWOO 100Hz dokaj normalne diagonale, ki je bil smešno poceni. To sem storil zato, ker sem imel T2.TV, a brez TVja. Na dan sem sem prek VLC playerja gledal samo Odmeve ob 22:00 na RTVSLO1. Za v prejšnjemu stavku omenjeni TV sem že ob nakupu vedel, da je to samo temporary solution.

Nadalje; Ko sem letos gledal napovedi za prihajajoče igre za PS3 in Xbox, mi je v podzavest prišla tudi ideja, da bi si kupil vsaj eno od omenjenih konzol.

Letos je prišel tudi faktor HD vsebine in na 4:3 TVju to res ne gre skupaj.


Sklep: kmalu se tudi jaz pridružim 1080p klubu.

Skrb: kupiti best price/performance; kupiti ravno pravšnjo velikost - tole moram najprej naštudirati in me najbolj skrbi.

Torej prosim za nasvet: za koliko velik monitor se odločiti? Kakšni faktorji se ponavadi vpoštevajo? Karkoli...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Fizikalko ::

Hm, pred dvema tednoma sem dal 339 EUR za 37" Samsung HD Ready TV s prav super sliko. Nov, seveda. In to v SLO.

Za v dnevno bo kul (za poročila gledat itd).

Okapi ::

kupiti ravno pravšnjo velikost
Ne glede na to, kaj ti bo kdo razlagal, prevelikega ne moreš kupit. Razen če mora iti v regal:P Tako da v bistvu se moraš odločit, koliko denarja si pripravljen dati za zabavo. Začneš lahko recimo pri 500 € ali celo malo manj, navzgor pa skoraj ni meje;)

O.

Calligula ::

Jp. Prevelik ni nikoli. Lahko se ti zdi na prvi pogled ogromen pa bos cez dan dva navajen in si ne bos znal vec manjsega predstavljat. Je pa bilo marsikomu ze hmalu zal, da so kupili premajhen zaslon.

umetnic ::

Glede na to da nameravash kupiti FUll HD...je zelo pomembno iz katere razdalje ga bosh gledal. Ker ce bosh predalec, potem sploh ne bosh opazil razlike med recimo 720p in 1080p...in bos dobesedno denar vrgel stran...

A person's ability to distinguish small details is described by visual acuity. When individual pixels are barely resolvable, increased resolution brings little benefit for the viewer unless the viewing distance can be shortened or the display enlarged. Thus for 1080p television viewing, there is a minimum size to distance ratio to see a significant benefit. The ability of the eye to resolve 1080p content also depends on the amount of contrast in the picture. For optimum viewing, it is recommended to sit at a distance of approximately three times the diagonal measurement of the screen.

torej...dlje kot bosh sedel vecjega rabish...za 42 recimo je najvecja razdalja gledanja cca 3 metre (raje MANJ!)...vse kar je manj, pa morash biti ze precej blize...

link do uporabnega clanka glede razdalje...

in se kalkulator razdalje glede na velikost etc...

in se second calculator:

tako, da bosh za enter level 42 odstel okoli 600 EUR...


tkole zgleda zdej moja pridobitev...in kot vidish, ga s punco gledava iz cca 2m..in kar se velikosti tice...mislil, sem da bo vecji ;D lol..oz. da se bo raztezal cez celo stranico postelje....:D
 Slika 42

Slika 42

Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

kmetek ::

mmmmmm bejba :)

jaz mam doma 32 pa gledam isto z 2m.....ne vem kaj ste eni mahnjeni na večje :P

GoldRakun ::

Mi mamo isto 32" pa gledamo z 2-3 metre daleč. Najboljše je če na taki gledaš z 1.5 m

detroit ::

eh ja čist odvisn iz kje gledaš jst mam 3-3,5m in moram rečt da je 42 premajhn 47 bi bla boljš izbira sm 4eur več dat pa tud ne gre:) Čakamo na večje cenejše ipd ipd:D
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628004 (21332) popster
»

Nov TV (low budget)

Oddelek: Kaj kupiti
162060 (1618) Blindeye
»

LCD TV do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
162388 (1908) EvilDare
»

Kateri 37" LCD FULL HD Televizor?

Oddelek: Kaj kupiti
213532 (2901) Mitja358
»

Izbira med konkretnimi modeli LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
183657 (3058) podtalje

Več podobnih tem