» »

Radeon 8500LE --> Radeon 8500

Radeon 8500LE --> Radeon 8500

l33t ::

Vem, da je treba nalozit novi BIOS da dobis to, vendar kateri BIOS je treba nalozit?

para-site ::

probej z zadnjim 7.008, meni dela...

Soldier ::

Nasvet!
Pazi kako bos ohladil rame na radeonu kajti le ima dosti slabse rame kot oem varianta (poznam dva primera da sta rame skurla)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soldier ()

_Mortal_ ::

Soldier: LE je OEM
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Matri[X] ::

Kje se pa dobi ta bios ?
Jz mam trenutno default na 275/275MHz

para-site ::

Jst mam 7.008...
ti ga lahko pošljem po mailu

Matri[X] ::

para-site : dej please pošl na matrix@tesla-hq.net

Ethan ::

Hi. Para-site.
Ali upaš poslati še meni bios 7008, kateri naj bi delal!
Email: Akryl@email.si

Ps. Ima še kdo take probleme, da ko je flashu Radeon, se je zacela slika jebat v igrah, 3d marku in tako dalje. Potem ko sem želel dat spet frekvecno na 250/250 mi je še vedno jebalo.
Sem probav vec biosov, pa vedno isti rezultat.
p.s. Ali ima kdo original Hercules 8500 64 MB Le bios.
Hvala za pomoč vsem v naprej.
Lp, Nov uporabnik.
Akryl.
I feel the need, the need for speed!!

Tic ::

...sej o tem je blo govora, pa sm pozabu, da so bolši rezultati, če flešaš grafo kot če samo naviješ...do u know what I mean=?:D
persona civitas ;>

l33t ::

para-site: daj se meni poslji ta BIOS na: vedro007@hotmail.com

para-site ::

Ja zdej ti ga posljem takoj, samo dejte kej odgovorit vidva zgorej, k sm vam poslal bios, da vidmo ce vam dela, da bojo se drugi brez skrbi nalozli nov bios. K ne bi rad poslijal okoli biosa, ki ne dela na raznih radeon kartah. Meni dela, ni pa nujno, da bo zato tudi vsem drugim...

l33t ::

Ni blema, bom porocal o rezultatih.
Jaz mam tudi od Herculesa grafikuljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l33t ()

Ethan ::

Ok. Prvo thanks za bios.
zdaj pa gremo flashat.
God be with me.
I feel the need, the need for speed!!

Ethan ::

Hi.
Sem flashu z biosi 7008pal, pa sem ugotovil, da so ti isti, ki sem jih imel že prej.
Tako da je vse kot prej.
Slika se mu se zmeraj jeba.
Ko gres testirat v 3d mark prve teste se zdela ma pri testu nature zacne kar neki poligoni se prikazovat, naslabse pa je v testu vertex shader.
Ok.
Se slismo
I feel the need, the need for speed!!

Ethan ::

Ola. Spet jaz.

Ker bi zelel da bi vasj delal navadno na 250/250, mi lahko kdo pošlje ORIGINAL BIOS
HERCULES FDX 8500 LE.
Bios version: 7.008
Bios date: 2002/03/26

Hvala za pomoč vsem lastnikom teh kartic.

E-mail: Akryl@email.si
I feel the need, the need for speed!!

para-site ::

Jst ti predlagam, da ta bios, k sm ti ga jst poslal editiras v radedt-u. Ti bom zdej poslal na mail. Ti samo dej sliderje na 250/250 (oz 249 in neki sej bos vidu) in saveaj. Popravljen bios se enkrat flesni.

Ethan ::

rock and roll, stari.
Ej stari resu si me.
Njlepsa hvala za nasvet pa za bios tudi.
Zdaj mi dela normalno kot prej ko sem prvic flashu.
Ok, kaj bi pa lahko naredil, da bi lahko radeon delal na visji frekvenci? Ali pomaga boljši napajalnik?
Ps.
S kje si?
Zaslužis vasj en biro.
Thank se enkrat.
peace
I feel the need, the need for speed!!

para-site ::

no lepo da ti stvar dela...
presvoh napajalnik zna bit problem, ni pa nujno to.
Pridi mimo, ti bom pokazal, kaj moraš nardit, da ti gre 275/275 in se več. Aja, jst sm iz Nove Gorice, prnesi še bjro sabo. Ne eno.:D

Ethan ::

Oj.
Verjemi al ne sem iz Šempas( 10 kmod gorice)
In delam v Novi Gorici.
Oj pošlji mi tel na mail pa se slišiva .
Peace.

Akryl@email.si

para-site ::

Aja, Šempas...
pole se vidmo na biri:D

l33t ::

Nadgradil BIOS, nic se ni spremenilo, vse se dela cisto vredu!

Binji ::

Kaksna stran s temi BIOSi, programi?:\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

pucvoler ::

Jaz mam tudi probleme z biosom na Supergracovem Le-ju. Sem fashnu z retail 8500.rom (RADEON 8500 113-85702-103 BIOS 2001/11/07), po restartu je bla slika zanič, pol sem pa na pamet tastarga nazaj gor dal.

Prosu bi vas ce mi lahk gdo poslje zadnjo verzijo biosa.

Fora je tut da moj LE samo 4 čipe (64 RAM 4ns) namesto 8, kot jih ima velika večina.

MAIL
Ne me poslušat!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pucvoler ()

Mr.B ::

Ma kaj se sekeraš :
Preberi to :
lonk
BZ
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kllicker_ ::

ejj folk!! js sm naviju z radeditom pa dela 100%. baje se z bisom od retail sploh ne splača flashat kr ma mejnše timinge !

lp

Binji ::

timinge itak v radeditu nastavlas
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Tic ::

in zaključek je....
persona civitas ;>

Mr.B ::

Nekaj ,kar sem trdil že pred časom , o hecih z BIOS-i :
Link

Samo moji povzetki :

"
Zanima me primerjava rezultaov pred in po nagradnji rama.
Recimo jaz ga imam na P41.6A 250/250 rezultat 7450. Za vsakih +5MHz za FSB dobim v 3Dmarku 100 točk gor. In to velja vse do 125MHz na FSB-ju. Na 133 Pa se mi mašina nasredi butanja skrešera , ampak ok , moram prejumpererat plato na prave množilnike pa bo potem delalo BP. Ampak če to velja od 100 do 125MHz-jih na FSB-ju , bi to veljalo tudi naprej. In bi pri 150MHz-jih dobil +1000 točk pri #damrku in bi dobil isti rezultat kot pri nadgrajenemu Herculesu.Ok. Ampak to glih ne gre linearno gor v igrah , mogoče pa le pri #Dmarku , itd , NP.

V glavnem me zanima rezultat , prej in pol , in ne samo pol !!!!!!
Če pa imate kakšne konkretne linke , pa toliko bolje.
"

"
Seveda , kot sem pričakoval : Noben ni naisal koliko je pridobil s spremenitev biosa , ampak samo koliko ste pridobili z navijanjem FSB-ja. Kar pa me pripelje na drugo zadeveo , glede nato da sem nekje videl , koliko pridobite z navijenajem FSB-ja , a nima neki to zveze s tudi višjo prepustnostjo AGP-ja oz. AGP 8x, .....
"

"Sklepam ,da glede na to ,da noben ni dal konkretnih rezultato o pridobitvi s flesheranjem biosa , sklepam da v realnosti ni nobenih pridobitev razen nekih imaginarnih cifer.
Sicer ste nekaj razlagali o visokih frekvencah navijanja rama itd , itd itd , nakar ste začeli z razlaganjem kako ste spreminjali oz. menjali ram dvigovali FSB , itd., kar vse skupaj nima nobene veze z radeonom , ampak seveda dviguje rezultate v 3dmarku .
Če jaz modificeram radeona z višjo voltažo mi grejo zadeve tudi visoko.Sklepam da ne , ampak saj sem to tudi pričakoval.
Sicer pa , a je kdo meril napetosti , pred in po flesheranju ? Zelo zanimivo je vprašanje kako se lahko dobi tako visoke frekvence rama , če samo flesheras bios , ko ni nobene logike , s tako počasnim ramom? No kako pa lahko dobite bistvene višje frekvence od predpisanih, z dimmi
Čudim se da noben ni najprej svojega herculesa navil na 260/260 , ker dela BP , potem pa dal rezultate z flesheranim herculesom na 260/260. Zanimivo bi bilo videti rezultate z višanjem voltaže na herculesu na 270/270 potem pa s flešeranjem na 270/270. Za te teste imate bore malo dela.Če seveda ne menjate rama dvigujete FSB , menjate gonilnike, in potem kot loleki prikatujete boljše rezultate ????? PA fantje jaz sem dobil višje rezultate s samo novejšim gonilnikom.In to za več kot 500 točk , pa nimam nič navito.da ne omenim ko preklopim svojega P41.6A iz 100MHz na 133MHz , so rezultati boljši od vseh teh radeonov 300/300.Sicer bi morali rezultati relativno linerano rasti s koraki dvigovanja frekvenc. Tako da lahko dobite razmerja 250/250 , 260/260 , 270/270 , itd , dobite n , nx , ny , Nato pa flesherate naprej: 250/250 , 260/260 , ....290/290 , itd .. n, nx , ...nz. Rezultati bi morali biti saj z 3Dmarkom linerani. Pa ne pozabite preveriti voltaže !
"
"
Jp , no potem pa mi povejte , kako lahko dosegaš take hitrosti z 4ns ramom ? Mogoče je pa vsak tretji NOP ali kej ? Z višjo voltažo in hlajenjem lahko prideš do neke mero , potem pa bo treba iti malo bolj na extremno.
Sicer pa je zanimivo da original radeona 8500 s 3.6ns ramom bore malo lahko naviješ , pa imaš kao isti bios ????
"

TOrej sem imel v bistvu prav , le dokazovati se mi ni dalo!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

GaChO ::

prosim če še meni pošlješ bios od radeona in mi na kratko razložiš kako ga flesham. (angleških navodil namreč ne zastopim čisto).

hvala!

mail

VidKo ::

Aloha!

Sem zadovoljen lastnik grafične kartice Hercules 3D Prophet 8500FDX LE. Ker sem na raznih forumih zasledil, da se jo da flashat z ATIjevimi biosi sem seveda tudi sam poskusil. Delovalo je edino z Atijevim biosom na 250/250. Kar je doprineslo k slabšemu rezultatu v 3DMark 2001. Zato sem flashal nazaj originalen Herculesov bios, ki sem ga prej z Radeditom navil na 275/275. In dela kot namazano.
Če kdo želi ta bios mi naj piše na mail, pa mu ga pošljem.

Lp, VidKo

Ethan ::

Hi Vidko!!!

Če imaš kaj časa i lahko pošlješ bios od herculesa Radeon FDX Le.
Hvala in lp,
Andrej

E.mail:
Andrej.Humar@guest.arnes.si
I feel the need, the need for speed!!

VidKo ::

Aloha!

Ahumar in ostali, zaradi obilice prošenj sem vrgel fajla na ftp:

http://www-old.uni-mb.si/~upa00359b/ori... 250/250
http://www-old.uni-mb.si/~upa00359b/her... 275/275

Ja, prej si še potegnite herculesove gonilnike. Upam, da bo delovalo kot meni, saj je to edini bios s katerim moj 3D Prophet FDX 8500 LE deluje na 275/275.
Mislim, da je to tisti bios ki ga je izdal hercules na svoji strani, s pripombo da je za samo dve verziji kartice. No, moja kartica ni tista verzija pa vseeno dela.
Aja, pa delajte to na lastno odgovornost. v 3dmarku mam 600 pik več. :D

Lp, VidKo

P.S. Javite za koliko vam boljše dela.

r5r ::

Kaj je treba naredit, da iz ATI radeon 8500 LE dobim 8500 ?

Zanima me vse ker jst to prvič delam. pa o tem nimam pojma, pravjo pa da je to narest dobr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

Tic ::

je blo ene par tem o tem... mal poglej; TuKaJ

pol si se mi pa zasmilu: link
Drugo si pa sam najd >:D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako hladiti radeona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241500 (1057) bobby
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018911 (11543) sharp
»

3D prophet FDX 8500 LE

Oddelek: Strojna oprema
401262 (962) boštjan
»

Flashanje Radeon 8500LE 4ns RAM lahko problem??!?

Oddelek: Navijanje
131392 (1099) Binji
»

Poden od podna: Hecules in R8500 LE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1427382 (4607) rap3r

Več podobnih tem