» »

Windows Vista to Win 7 RC

Windows Vista to Win 7 RC

Ales47 ::

Jaz sem danes updatal mojo visto ultimate 64 bit na win7 64 bit (original od microsoftove strani) in imam obcutek, da sem pri nekaterih igrah izgubil malo fpsjov... pri gta iv npr: igra deluje super ampak vmes se stavi za 0.1 sec al pa 1 sec:P pri Crysis npr pa gli obratno, sicer mi ne gre 64 bit ampak samo 32, nvm zakaj ne...pa imam 50fps(prej 35-45 ingame) , kar prej nisem imel toliko (na 64 bit, itq da je razlika vtem tudi...) Aja, nisem formatiral pcja, samo sem Win7 instaliral prek viste. Driverje pa to so se itq potem spremenili.

Moj PC:
AMD Phenom 2 X4 940 BE
4GB Ram 1066MhZ
4890 1Gb Vapor X
640GB WD
750W LC power prophecy 2.2

bluefish ::

In vprašanje se v tej zmedi besed in slovnice skriva kje?

Ales47 ::

Hehe saj imas res -.- Opisal sem tezavo ki jo imam in potem pozabil na vprasanje:D Hmja, ce je to maybe kaksi problem z Win7, da se vse programe ne zazna 100%. Zdaj sem gli GTA IV testiral, benchmark deloval super(55fps average), ingame ko pa sem zacnel igrat pa spet stekanje. Ce so to kaksi driverje krivi oz da sem preko viste instaliral Win7 ? Prej z Visto Ultimate 64 Bit ni bilo tezav kar se perfomanc tice... Imate kakse nasvete maybe kaj naj poskusim?

bluefish ::

Zbriši driverje in namesti ustrezne (za Win7) za plato in grafično.

Ales47 ::

Hvala za odgovor. Torej, zdaj za plato pa to so driverje za Vista 64 bit in Win7 64 bit enaki (asus.de)! Kar se pa tice graficnih driverjev, downloadam glih 9.9 catalyst:O itd driverje za Win7 (za graficno) ...ce potem nebo resen problem pa bom se poskusil znova instalirat driverje za plato itd..

aja , zgoraj nisem omenil plate:
M4A78 Pro Asus

bluefish ::

jah, saj za plato verjetno res ni smiselno. Za grafično pa bi bilo dobro. Ne pozabi na brisanje starih.

Ales47 ::

Hmja, stare sem zbrisal. ampak mislim da vem vcem je problem. ce odprej CPUZ in grem pod graphics mi pise pod Core samo 500MhZ in memory 1050(mislim da je to dobro). Prej sem mel pri Core mislim da 870. Zdaj nevem kje bi to nastavil nazaj in ce je res to kar fps probleme prinasa;D

bluefish ::

RivaTuner

Ales47 ::

Kaj AtiTool je tud vredu? RivaTUner zaibavle nekaj...

oz potegnil sem si v2.24c dol in nikjer nic ne najdem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

bluefish ::

Ja, ups, RT je bolj za nvidia kartice, čeprav tudi z ATI ne bi smelo biti težav.

Ales47 ::

oz pise mi :unsupported driver detected...

Ales47 ::

Hm zdaj pa nevem s katerim programom naj to naredim...AtiTool je nek star last update 2006 leta: O to ziher ne bo delal oz sem nalozil pa nic...

Ales47 ::

Ahm imam zdaj ati tray tools GPU Takt dam na 870 ane?

speichertakt pa je na 1050MhZ , to je vredu . nocem nic zajebat , zaro rajsi se enkrat vprasam:D

Dal sem GPu takt na 870 in je graficna ratala zelo glasna in na monitorju stromsparung :D resetiral sem pc in zdaj je na normalnem oz na Core 500... saj to ni vredu ali?

4890 ima GPU takt 870 in Speichetakt 1050... Ko sem imel visto slo vse normalno^^...al je gpu takt cist nekaj drugega kot gpu takt ?:S

In ja, v Ati overdrive je GPU Clock na 870MhZ in memory na 1050 MhZ... potem pa pise

Current Values

GPU Clock : 240MhZ Memory CLock: 1050 MhZ

h..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

Ales47 ::

Ok , moram sem se smejat...opazil sem da ko prtisnem A ali pa D v gta iv , da so mi dropnili fpsji...ok grem keybindigs spreminjat...dam na druge tipke in vse deluje normalno...zdaj jaz se se ne razumem 100% iz win 7 , a ve kdo , ce ima win7 kakse keybindings? zna bit da se z A al pa D kaj nastelavle na desktopu :D

in ja glede gpu clock...ko sem v igri pride na 870...samo na desktopu oz idle ima majhno clock...

bluefish ::

tudi če bi A in D imeli kako funkcijo to ne bi smelo vplivati na igro.

Ales47 ::

saj to pa tudi ...maybe je kaksa napaka v gta-ju... al pa ko se je to vse skup transferiralo ko sem win7 nalagal...

Bence ::

Zdaj sem pa se malo nasmejal ko sem vse to prebral :D

Ales47, bluefish ti je lepo povedal da inštaliraj driverje od grafične.

To z gpu taktom...nevem zakaj bi to bilo krivo...saj sama od sebe frekvenca nebi padla, razen če je z grafično kaj narobe.
Nevem zakaj bi windows 7 iz 870 nastavil na 500 če je tovarniško 870. Si ziher da gledaš prave številke?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava dveh malo starejših grafičnih PCIEX16

Oddelek: Strojna oprema
111141 (1033) jest10
»

Težave z grafiko v nekaterih igricah (HD4890)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171211 (943) PoStrah
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935717 (3732) Good Guy
»

Leadtek 6800LE 2D/3D memory clock

Oddelek: Navijanje
171493 (1169) Death Paladin

Več podobnih tem