» »

[samba] izgubljanje povezave

[samba] izgubljanje povezave

cryptozaver ::

Na Win XP klientu se mapiranemu skupnemu disku na vsakih nekaj ur izgublja povezava. Iz explorerja disk (ikona) preprosto izgine ali napiše da ni dostopen. Povezava se potem sama od sebe spet vzpostavi. Težave imajo vsi userji, mreža pa ne bi smela bit issue.

Sumim sambo.

smb.conf

[skupni]

comment = Skupne mape

path = /var/srv/home/skupni

writelist = @xxxx

public = no

writable = yes

browseable = yes

create mask = 660

directory mask = 770

cryptozaver ::

v logu je tole:

smbd/oplock.c:oplock_timeout_handler(356)
Oplock break failed for file ........

cryptozaver ::

Težava s padanjem povezave se še vedno ponavlja - log userja sporoča naslednje napake:

[2009/09/14 09:51:38, 0] lib/util_sock.c:read_data(534)
read_data: read failure for 4 bytes to client 192.168.x.x Error = Connection reset by peer


[2009/09/14 09:51:38, 0] lib/util_sock.c:write_data(562)
write_data: write failure in writing to client 192.168.x.x Error Broken pipe


[2009/09/14 09:51:38, 0] lib/util_sock.c:send_smb(761)
Error writing 75 bytes to client. -1. (Broken pipe)

zee ::

Katera verzija Sambe, katera distribucija Linuxa?

Sam bi prej pregledal povezavo med klienti in Sambo ter diskovje na Samba strezniku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

cryptozaver ::

CentOS release 5.3 (Final)

Samba version 3.0.33-3.7.el5

Težava se pojavlja pri večih userjih, ampak ne istočasno. Po logu sodeč je XP tisti ki prekine povezavo. Vsi XP klienti imajo zadnje updejte.

Diskovje? Kaj bi lahko iskal tu?

zee ::

Trdi disk na Samba strezniku je zdrav? Imas v logih kaksna sporocila o napakah na disku?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zee ::

Zgleda, da je to tezava Sambe. Vec info.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SasoS ::

ISTO!!! težavo opažam že dalj časa. Zamenjal sem 2 serverja, distribucijo, celotno mrežo nadgradil...pa še vedno. 2x sem zamenjal switch, vse kable, nadgradil sambo...no help :'(

@zee: tisto je težava u libsmbclient. Tukaj gre da se mountan disk na XPjih zgubi in potem pojavi nazaj. V logih so errorji ala read_data: read failure for 4 bytes to client 192.168.x.x Error = Connection reset by peer ipd. tako kot je napisal cryptozaver

SasoS ::

Zadeva pa se je začela pojavlat kar iz lepga mira...imel sem Slack 8.1 setup ki je deloval rock solid. Potem pa crkovanje. Najprej sem enkrat zamenjal switch, potem sem zamenjal cel server in dal Centos5, potem sem drugič zamenjal switch, potem sem zamenjal desktopa in dal XP SP3...

cryptozaver ::

@zee

Z diski je pomoje vse OK.

Tut sam sem malo brskal okoli in našel dve zadevi.

http://forums.fedoraforum.org/archive/i...

zaenkrat editiral smb.conf in čakam na odziv...

cryptozaver ::

Rešitev z linka:

nastavitev v [global]
smb ports = 445

NE deluje. Iščemo naprej...

SasoS ::

cryptozaver: si mogoče probal s kakšno novejšo sambo?

http://ftp.sernet.de/pub/samba/recent/c...

Tukaj je centos5 repozitorij z 3.3.9 verzijo.

cryptozaver ::

Ene 14 dni nazaj sem delal yum update samba. Upgrejdal je na v. 3.0.33-3.7.el5_3.1 - fitbeka žal še nimam.

Hvala za link, če ne bo OK, bom poskusil še to, potem poročam.

Lahko da bo nekaj z verzijo, saj vrtim še nekaj serverjev, s skoraj identičnim smb.conf. Vse verzije so starejše, pa nobenega cmevkanja userjev... Downgradal pa ravno ne bi.

cryptozaver ::

yum update info samba vrne:

No Packages marked for Update...

SasoS ::

Centos5 bo ostal na 3.0.x seriji (tako kot za ostal software, se verzija v času distrota ne spreminja, samo security popravki se filajo). Kot sem gledal razen nekaj memory leakov in security popravko ni večjih sprememb od 3.0.25 naprej. Tisti repozitorij ima unofficial pakete z 3.3 serijo. Če so ta bug popravili recimo v verziji 3.2, potrem moraš inštalirat unofficial paket.

cryptozaver ::

Bug? Imaš informacijo o tem ali predvidevaš?

Jaz še vedno nisem čist ziher kaj bi to bilo. Predvidevam in upam da je bug, ampak me čudi to, da kaj dost o tem problemu ni najti. Nekaj rešitev ki se ponavljajo, ampak brez efekta...

SasoS ::

pojma nimam kaj je...ampak to da se zgublja povezava na mapiranih drivih je zelo nadležno ;((
Tudi jaz sem dosti googlal naokoli, sploh zdaj kjer se je to začuda kar naenkrat pojavilo...na serverju je celo Centos4, kjer samba ni bila že en čas updatana, je pa delalo brez težav od l. 2006.

Sam sumim, da je Microsoft v kakšnem popravku nekaj spremenil in da sambi to zdaj ne odgovarja...

cryptozaver ::

>Sam sumim, da je Microsoft v kakšnem popravku nekaj spremenil in da sambi to zdaj ne odgovarja...

Bi znalo bit ja...

Vseeno pa je čudno, da se tako malo piše o tem in da ni neke konkretne rešitve. Ali tako malo ljudi uporablja Sambo ali pa ima le peščica nas smolo :|

SasoS ::

Še ena ideja...po težkih mukah sem ugotovil, da zadnje čase tlačijo v driverje za mrežne vse čuda nekih "green" funkcij (danes sem porabil 1 uro da se ugotovil, zakaj se nek nov server priklopi samo 10Mb/s, prenos pa ne gre čez 700KB/s....povezan jasno z cat6 na giga switch, jjaaaaooo). Ravno testiram na enem klientu, ki ima trenutno največ težav. V driverjih je bila ena opcija "Smart power down". Jebote power down, mrežna ma za delat ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samba

Oddelek: Programska oprema
242405 (1697) kiFni
»

Konfiguriranje Sambe

Oddelek: Omrežja in internet
121558 (1325) Mr_Globus
»

Samba gui

Oddelek: Omrežja in internet
171707 (1422) Bug
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341706 (1402) hruske
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
362018 (1583) tec

Več podobnih tem