» »

Na iPhonu končno emulator C64

Na iPhonu končno emulator C64

TG Daily - Podjetje Manomio je leto dni razvijalo svojo aplikacijo za iPhone, s katero so nameravali požeti obilo uspeha. Sredi junija so predstavili svoj emulator Commodora 64 za iPhone, ki bi omogočil poganjanje legendarnih iger izpred 20 let na zadnjem kriku tehnike. Vanj so uspeli sprogramirati prav vse lastnosti C64: pravo hitrost, zvok SID, samodejno shranjevanje, igralno palico in originalno tipkovnico, podporo za samodejno rotacijo iPhona. Vse skupaj so celo licencirali, saj so se povezali s podjetjem Kiloo Aps, ki ima licenco za C64. Žal Apple ni dovolil prodaje tega emulatorja, ker so avtorji naredili tako verno kopijo, da so v njej pustili še podporo za BASIC. Applova pogodba iPhone SDK Agreement pa eksplicitno prepoveduje aplikacijam samim nameščati ali poganjati drugo izvršljivo kodo.

Apple je sedaj končno dovolil prodajo emulatorja v svojem App Storu, pri čemer od pogojev niso odstopili niti za milimeter. Manomio je iz aplikacije odstranil podporo za BASIC. Kot so dejali, BASIC ni glavna prioriteta, saj večina njihovih uporabnikov stremi za igrami, kar so jim tudi ponudili. Kljub temu upajo, da bodo z nadaljnjim sodelovanjem z Applom slej ali prej uspeli v emulator vrniti tudi BASIC.

28 komentarjev

bosko1982 ::

woohoo! zakon igra na sliki (malo sem že pozabil kak se imenuje, se pa je spomnim),igral sem jo cele dneve na C64, še zdaj lahko vklopim stari C64...samo z disketami je problem :'(
katastrofa od človeštva...

infiniteLoop ::

International Karate se ne pozabi kar tako.
None of us is as dumb as all of us.

gzibret ::

Ne rabiš disket. Saj imaš internet....
Vse je za neki dobr!

Proxe ::

Koliko pa stane taksna zadeva?

bosko1982 ::

Koliko pa stane taksna zadeva?


emulator ali c64?:)


Hvala ti infiniteLoop, zdaj si me spomnil:)
katastrofa od človeštva...

Proxe ::

Emulator za iphone

dbevfat ::

odstraniti so morali podporo za BASIC iz emulatorja C64. Kako mi gre Apfel na živce s temi pogoji.
nvr2fat

win64 ::

Se samo meni zdi, da je emulator v osnovi narejen za izvajanje druge izvršljive kode?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

Lonsarg ::

Ja res je, samo Apple jim je dovolil prodajo tega emulatorja samo z prednameščenimi igrami v samemu emulatorju, ne dovoli pa še ostalih dodajat.

Kron ::

Če je aplikacija narejena za iPhone, dela tudi na iTouch?

---

Aja, pa ker je ravno govora o Japki, se že mogoče ve, kdaj bo septembrski Keynote?

Kolikor sem gledal obstajajo špekulacije iz avgusta o izidu "novih" Touchev in novih Apple tabletov.
=**=C64=**=

nocutius ::

Commodore 64 iPhone App Removed
After finally hitting the app store, the fully-licensed C64 emulator has been yanked after a user workaround made Apple realize that Manomio didn't completely ditch the old-skool BASIC 2.0 interpreter it objected to.

MrStein ::

Samo v onem Basic pa res lahko ful programiraš... |O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matako ::

Te Apple fore so že kar malo bolane.
/\/\.K.

techfreak :) ::

Jah pač so rekli, da tega nočejo imeti. Kaj pa MS, ko laže, kako je Linux neuporaben?

roli ::

Če je aplikacija narejena za iPhone, dela tudi na iTouch?

iTouch ne obstaja! Obstaja pa iPod Touch:D. In ja aplikacije delujejo tako na ipodu kot na iPhoneu - razen morda kake izjeme (program ki uporablja fotoaparat ali kaj podobnega).
http://www.r00li.com

LexLuthor ::

naj naredijo ta emulator za Symbian. tam ne bo težav...
www.pasice.si

darkolord ::

Jah pač so rekli, da tega nočejo imeti. Kaj pa MS, ko laže, kako je Linux neuporaben?
Al pa branjevka na trgu, ko ti reče, da je zelenjava domača. Glih tako povezavo s tem ima to, kot tvoj primer

urban99 ::

Vanj so uspeli sprogramirati prav vse lastnosti C64

Super, ampak javite mi, ko bo noter program "štelovanje glave" pa ga grem takoj kupit!

pecorin ::

so ta emulator ze umaknili z appstora :)

urban99 ::

Aja, za symbian že obstajajo emulatorji c64, samo ne vem če so kaj vredni (frodo recimo). Obstaja pa tudi ms-dos emulator, ta je pa fajn :)

c3p0 ::

Na Symbianu sem poganjal C64 emulator nekje leta 2003.

Tom-Cat ::

To je port emulatorja "Frodo".
Zraven pride 5 skoraj neznanih iger. V prihodnosti bodo pa na voljo se druge igre (menda bolj znane) za katere pa bo treba placati posamezno $0.99 ali pa celo $1.99 ...

Tom-Cat ::

Update: Emulator vendarle ne bo na voljo... ker so avtorji basic interpreter samo "skrili" in ga niso popolnoma odstranili. Jao :((((

BigWhale ::

Vanj so uspeli sprogramirati prav vse lastnosti C64

Super, ampak javite mi, ko bo noter program "štelovanje glave" pa ga grem takoj kupit!


To sem tud jaz pomislil! C64 je brez 'stelovanja glave' neuporabna zadeva! :>>

Tom-Cat ::

Matako ::

Vanj so uspeli sprogramirati prav vse lastnosti C64

Super, ampak javite mi, ko bo noter program "štelovanje glave" pa ga grem takoj kupit!


Halo? To je vendar feature Commodore 1530 Datassette predvajalnika in ni vključen v ceno XD
/\/\.K.

Gjera ::

International Karate se ne pozabi kar tako.


Ga pa zato "The way of the exploding fist" nabije kdaj hoče...
Who is General Failure and what is he doing on my computer?

roli ::

Nažalost ima Apple tako politiko glede tega. Marsikdo bi jo verjento rad spremenil samo taka pač je. Saj ob registraciji kot razvijalec aplikacij si se s temi pravili strinjal tako da javkat kaj preveč ne moremo. Lahko pa upamo, da se bodo pri Applu malo spametovali in dovolili malo več stvari.

Tudi sam čakam da mi odobrijo eno aplikacijo (sedaj bo že kar 14 dni) in mi gre to blazno na živce. Saj namreč traja preveč časa. Prav tako imam narejeno aplikacijo za kontroliranje uTorrenta pa lahko samo sanjam, da bi zadeva prišla na app store. Nekdo je že poizkušal z uTorrentom, nekdo drug z Transmission pa ni uspelo nobenemu. Apple je vse te aplikacije zavrnil z razlogom, da so vse prevečkrat uporabljene za nelegalno početje (kar verjetno pomeni, da vedo za legalne načine ampak se zavedajo, da so nelegalni bolj popularni). Tako da imam sedaj tisto aplikacijo lahko za svoje lastne potrebe - škoda, da ne uporabljam uTorrenta kot torrent klient.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WWDC 2018: Apple razkrije iOS 12 in macOS Mojave

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4416888 (14598) no comment
»

Android tudi za iPhone 3G

Oddelek: Novice / Android
226506 (5578) PrimozR
»

C64 emulator za iPhone spet prepovedan, obilica novosti z Androidom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73823 (3240) urke710
»

Na iPhonu končno emulator C64

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
284805 (3327) roli
»

Apple izdal SDK za iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
237671 (6173) Zarathustra

Več podobnih tem