» »

TT Vulcano 7+ ali Zalman CNPS6000-Cu

TT Vulcano 7+ ali Zalman CNPS6000-Cu

CandyMan ::

Jest mislm zj kupt en bolsi hladilnik za proc pa bi nvem kerga bi.zj mam unga serijskega gor Titan a kva je...res se dere k mau blesov!Slo-Tech-ovci so nardil test vulcanota pa pise da je dost kul sam za zalmana pa ne vem? Please help!aja mam procesor AMD XP 2000+ pa Asus plato.:))
aja pa prasov bi ce se da spravt na Ati Radein 9000 pro al pa 8500 LE ksn blue orb al pa ksn drug ventilator?

bodom ::

zio.
hmm...ja zalman dela na tihem nacinu tm nekje do XP-ja 2000+, 2100+. kar je vec, pa mu je treba verjetno dvignt obrate, da se neb proc. prevec grel:( tko da mislm d bi ti lohk dal zalmana na min obrate, pa bi blo kul.
jst mam zalmana kot ti omenjas, edin d mam Al-Cu izvedbo in nimam pripomb cez njega, pa tud bols je kot izvedba Cu se mi zdi. o vulkanotu pa neb kej prevec, ker ga se nism mel in ga niti ne mislm.:D sm jih pa vidu oz. slisu do zdej v treh primerih in nism bil navdusen, zadeva je edin za na vrt za ptice roparice plasit, hehe:D
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

CandyMan ::

helo :D a pol pravs daj bol ce uzamem Alcu?a sej treba kj zajebavat oz. aj kej tezko ga gor dat na proc?sj men je sam to vazn de ja ful tih k ne prenasam hupra ;( pa da dobr hladi ane hehe:) aja a mjbi ves ce gre na radeona ksn blue orb al pa kj podobnga?

bodom ::

ja mislm d je bols Al-Cu kot sam Cu.8-)
pa tud ni posebnga problema z montiranjem le-tega. namontiras pahljaco na proc, pol pa ventilator na rocici das nekam na ohisje, ponavad pride tm kjer je AGP izhod na ohisju. ce si pa 'mack', pol pa sam kej pogruntas in kako drgac nardis:D

ej za tisto hlajenje pa zal nebi vedu...

LP

CandyMan ::

tnx res si mi pomagov:) grem kuj kupt zalmana pa da sprobam heheh
LP

Jose ::

Imam Zalmana 6000 Cps Cu, ki hladi AMD XP1800+. Baker je boljši temperaturni prevodnik od aluminija in bi načeloma moral biti boljši. Stvar uporabljam pri minimalnih obratih in je precej tiho. Realno povem, da se temperatura procesorja giblje med 45 do 50 stopinj Celzija. Ker mi je tišina računalnika precej pomembna, me ne moti temperatura, dokler ne bo preko 65 stopinj. Večino časa obdelujem video, kjer je procesor zelo obremenjen.

CandyMan ::

po mojem mnenju je tud model Cu boljsi sj je tud drazji.sam sj ni vazn dnar sam da ni glasn ampak da fajn tiho dela :)

Boky ::

Za moje pojem je tudi vulcano 7+ pri najnizjih obratih se kar fajn glasen(zame prevec).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

govno ::

jst bi priporočal CU izvedenko od 2000+ dalje ....

bodom ::

hm...verjetno bo tko res, kot je napisu 'govno'...
uporabljaj Cu izvedbo, ce je proc nad 2000+. ker meni so takrat, ko sm to nabavu, svetovali, naj kupim rajs Al-Cu, ce bom mel proc okol 1800+. zdej al je bla to napaka pa ne vem, se nism prevec poglabljal v to:D
glavno, da mi zadeva dela tiho in zraven se posteno hladi8-)
LP

Beat-O ::

jest sm pa Zalmana 6000 Cu namestil 5min nazaj in mi je super. pri najnižjih obratih ga sploh ne slišim, kupu sm ga pa pr mlacomu za 8k.

borinho ::

Je frend mel vulcanota(ene dva dni), so ga sosedje postran gledal, ker so mislili da letalske motorje frizira

smilyxx ::

Mislim, da je tole žt tok oguljena team, da je ne bi bilo treba odpreti. Sicer pa menim da je vulcano boljsi glede temperature.

Lp
Save water.
drink beer.

bodom ::

borihno: LOL:D ...matr hmal bi s stola padu, hehe:D
smilyxx: hja, kaj pa vem...tole glede temperatur...ce pogledas moj podpis, je tud en par temp. tam napisanih...in sm kr zadovoln da mi zalman tko dobr hladi.
zdej ne vem al je vulcano se bolj glede temp., sam za tako tisino je temp. precej nizka se mi zdi8-)
LP

s5cougar ::

bodom: svaka ti čast!

Sploh ne vem, če je tole kar imaš napisano v podpisu možno... "idle=26°C/20°C, full=56°C/25°C"... kolk maš pa temp. v sobi? 10, 15°C?

Jaz imam AthlonaXP1600+ (trenutno nenavitega) ob idlanju na 39°C/26°C ob temp. sobe 24°C. V ohišju so: Volcano7+ na min. ter trije 80*80 venti.

Pa naj še kdo reče, da je svet pravičen!:D
Errare humanum est.

bodom ::

s5cougar: emm...8-)
no, idle = proc. - 26°C/ ohisje oz. sistem - 20°C (ponoci gre celo pod 20°C). v 100% obremenitvi pa sm do zdej dosegu max 56°C, seveda se pol sistem ogreje za enih 5°C.
sm pa prejsnji teden igral UT2003 eni 2h, pa je bla temp. na koncu oz. max 54°C.
v sobi pa je temp. malce nad 20°C. je pa tud to res, da sm z ohisjem vec kot navdusen, ima gor 4 dodatne ventilatorje, ki vsi ven pihajo.
na procesorju pa je Zalman CNPS6000 Al-Cu na min obratih, procesor pa je softversko ohlajen. ker mi masina laufa 24/78-) :D

bi si pa upal rect, da je krivo tud ohisje. lohk si ga pogledas na tejle strani, tisto skrajno levo:\

pa sm mel tud jst podobne temperature, sam sm z menjavo ohisja velik pridobil, predvsem na racun treh ventilatorjev vec.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1362) js
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241445 (1068) b
»

Ker cooler na AMD Xp+

Oddelek: Kaj kupiti
241469 (1000) schurda
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402149 (1422) Coinbird
»

Zalman?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281336 (860) smilyxx

Več podobnih tem