» »

Zamrznitev sistema med preklopom uporabnikov

Zamrznitev sistema med preklopom uporabnikov

cucolino ::

Pozdravljeni spet.
Ena mansa tezavica, in sicer se pojavlja med preklopom uporabnikov.
Ko grem kam od racunalnika, (a.k.a. kamorkoli v hisi, pac samo da me ni tam) avtomatsko dam v stanje preklop med uporabniki, ker imam uporabniski racun zasciten z geslom. Ker je laptop, seveda takrat tudi zaprem pokrov laptopa, prav tako avtomatsko, pac da ne gori lcd brez veze.
Problem se pa pojavi, v momentu ko pridem nazaj h racunalniku. Ob dvigu pokrova racunalnika windows totalno zamrzne: Mis se ne odziva, tipkovnica tudi ne, (caps lock ne vzge lucke itd), celo ventilator procesorja ostaja pri isti hitrosti (ima 4 stopnje, ki se skozi menjajo, probal pustit 40 min, sbrez menjave hitrosti), enostavno potreben je rocni izklop in ponovni zagon.
Gre za windows XP. Ali mogoce kdo ve, zakaj bi se windows odzval na dvig pokrova (sepravi da je nekaj v zvezi z magnetnim stikalom na pokrovu) in zamrznil? Racunalnik je na mizi, na stalnem napajanju, tako da nima nastimanega ne izklopa diskov, ne izklopa zaslona, ne prehoda v standby ali karkoli. Vse je nastimano na ''Nikdar'' tako da to nebi smela bit ovira. Bi bil mozen vzrok usb razdelilec, na katerem sta 2 zunanja diska?

L.p. Marc

[hvala vsem]

PaX_MaN ::

cucolino ::

pa zdaj? jaz ne najdem nic uporabnega tukaj...

p.s. ugotovljeno, da je napaka pri usb portih. Skozi zmrzuje sistem karkoli se dogaja z usb-ji, ce je usb povezan na napravo, zamrznitev celo med prehodomk v hibernaciji in standby...
any ideas? Driverji?

333333 ::

USB naprave pa so?
Ena ideja bi bila da se izklopi opcija da gre v hibernacijo ko se pokrov zapre recimo.
Spiritual

cucolino ::

''ce je usb povezan na napravo'', sem mislil usb na racunalnik.
usb razdelilec, na njemu pa prenosni diski ter printer.
s pisalno ploscico mi ni zamrznil no.
Do danes zjutraj. Celo noc je bil ugasnjen, zjutraj sem ga vzgal, da nekaj sprintam: pisem v wordu itd, pol me par min ni bilo, racunalnik je ostal tak kot je bil-dvignjen pokrov, word odprt-ko sem bil nazaj je biu zamrznjen. Vsi usb porti so bili prosti.

@poe T : ta opcija je izkljucena, kot sem zgoraj napisal, je magnetno stikalo na pokrovu, ki ponavadi spravi sistem v standby oz hibernacijo, ter tudi nazaj v pogon, izkljuceno. Hibernacijo (vcasih sem uporabljal standby, ampak je ob zagonu zamrznil, s hibernacijo tega blema nikol blo) uklopim samo rocno. Pokrov nima fukncije.

Izgleda, da sistem vse pogosteje zmrzuje, zdaj celo z fraj usb porti (integrirane miske ne upam izkljucit.. ). Pa bi vseeno rad vedel razlog, moznosti odprave napake itd. Za formatiranje in new install vem tudi sam, ampak to ni moj cilj.

Tako da, kakrsnakoli informacija bi bila priporocljiva. Pa hvala vsem :)

333333 ::

Kaj pa pravijo sistemski logi je razvidno katera aplikacija ali driver se je obesil?
Spiritual

cucolino ::

Saj v tem je problem, ker logov ni. Sploh jih ne zapiše. Saj to je sicer znano, da ob zmrzitvi zmrzne vse, sam sistem itd., tako da ne mroe zapisat loga.
Prav zato ne upam najt napake...
zdaj zadnja 2 dni je malo bolse, zmrznil je le 4x :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hibernate ali sleep mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
152639 (2334) Lonsarg
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465518 (5014) opeter
»

Slikar (paint.exe) ter Photoshop začasne datoteke (temp files) pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
152092 (1639) Ziga Dolhar
»

Ubuntu cilja na 10 sekund zagonskega časa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10510265 (7018) techfreak :)
»

uptime interneta

Oddelek: Omrežja in internet
312264 (1691) Microsoft

Več podobnih tem