» »

Delphi

Delphi

TechFreak ::

Zanima me, na kaksen nacin bi se najhitreje naucil programiranja (ali pa vsaj osnov) v Delphiju 6, brez neke predhodne podlage. Ali je najboljse zaceti s pomocjo kaksne knjige (katere??), ali zaceti na konkretnih primerih?

Thx za odgovor.

LP, Matjaz

LoneWolf ::

Meni je bilo vedno najlazje tako, da sem si zastavil dolocen projekt, ki bi ga rad naredil, in zacel od tam. Osnove je sicer dobro dat skozi s kaksno knjigo, potem pa se ucis sproti na konkretnih problemih. Dobra knjiga, predvsem pa Usenet arhiv na Googlu in komponente z vkljuceno izvorno kodo so dober vir informacij in primerov.

Jst ::

Najprej se naučiš Pascall-a. Potem si vzameš kako knjigo o Delphiju (lahko je tudi za verzijo 3 ali 4), kjer so opisane osnove le-tega programskega okolja. Nato, ko predelaš to knjigo, si zastaviš kakšen projekt.
Ko znaš programirati v Pascall-u in poznaš osnove Delphija, potem pa lahko začneš uporabljati Help, ki je po mojem mnenju zelo dobro napisan.

Pa ne se ustrašit, ko boš videl kako knjigo z naslovom Osnove Delphija, ki ima 300 strani in več.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mercier ::

Peter Hribar: Spoznajmo Delphi
Uroš Mesojedec: Delphi od začetka do aplikacije
Ljubomir Kostrevc: Uvod v programiranje v programskem okolju Delphi

www.delphi-si.com

Tole bi bilo nekaj slovenskih za podpičja in dvopičja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612750 (7674) Yacked2
»

Delphi vodič za začetnika

Oddelek: Programiranje
51612 (1457) 'FireSTORM'
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192272 (1971) Blond
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846459 (5057) Thomas
»

En program za programirat? Kateri?

Oddelek: Programiranje
241814 (1447) Thomas

Več podobnih tem