» »

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped

14 let- kako starše prepričati da bi si lahko kupil moped

1 2
3
»

Pyr0Beast ::

Hehe. Dirkališče. Tudi tam moraš pazit na druge :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Relanium ::

amigo_no1 je izjavil:

Še slabše od vožnje po mestu (kot motorist), ko te vozniki enostavno ne vidijo ali nočejo videti, če nimaš res velike krave

Kot voznik navitega mopeda se pod tole podpišem.
Kolikokrat se je že zgodilo da me kdo enostavno ni hotel opaziti, ali pa me je izsilil, češ saj ma enga frčeka, bo še trajalo da bo prišel do križišča.
Če imaš malo pameti na motorju pač preventivno zaviraš.

Vikking ::

Statistika je tudi takšna zato, ker je motorist pač šibkejši člen v prometni nesreči in tudi že nedolžen padec lahko pripelje do smrti. Kultura voznikov in vseh udeležencev v prometu če začnemu s pešci naprej, je na psu. Kje smo šele, ko začnemo razpredati o avtomobilistih in motoristih.

Vsi moramo doprinesti k boljši varnosti, dokler valimo krivdo eden na drugega ne bo nikoli boljše. Večina motoristov ima tudi avtomobile, kar nekaj si jih kruh služi kot vozniki tovornjakov in ostalih transportnih vozil.
Kako se kulutra slovenskih voznikov spremeni, ko prestopijo državno mejo z vozilom je neverjetna, pa čeprav so kazni nižje.

šernk ::

amigo_no1 je izjavil:

Še slabše od vožnje po mestu (kot motorist), ko te vozniki enostavno ne vidijo ali nočejo videti, če nimaš res velike krave (Honda Goldwing, Bmw GS 1200) je vožnja skozi vasi, kjer te nabaše kak 70+ letni kmetovalec s prikolico, ki ne opazi pravočasno niti avta, niti avtobusa kaj šele motorja (in to vse pri njih vožnji po omejitvah).
Opažam (vožnja po mestu, z avtom) da so dnevi, ko me še tako kdo nevede izsili, ker ljudje počnejo med vožnjo hkrati še 10 drugih stvari oz so v mislih nekje drugje, samo pri vožnji ne.


a na to vožnjo po omejitvah misliš na tisto, ko vozim sam 40km/h (50 omejitev) vsi ostali pa priletijo zadaj 70 in norijo kaj grem tako počasi? heh...1% slovenskih (!) motoristov vozi po omejitvah, vsi ostali so norci, ki priletijo okoli ovinka brez razmišljat kaj bo če ga nekdo spregleda, spregledat v kakšnem ogledalu motorista pa ni ravno znanstvena fantastika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Meizu ::

Pyr0Beast je izjavil:

3. Naše ceste so v kurcu.

Zanimivo da jaz še nisem zletel iz ceste pa če so še tako v kurcu. Ziher moram met srečo.


Ne ne ne ne in ne. Slovenske ceste so dejansko v kurcu in this is the fact. Lahko mi rečeš nevem kaj, ampak dejstvo je, da so slovenske ceste v kurcu. Razen novih cest, ki so bile narejene na novo in so stare do 5 let (teh je mogoče 20km v celi sloveniji), so vse ostale poflikane do nezavesti in razsejane po dolgem in počez. To je pa to, ko za ceste namenijo minimalna sredstva, medtem si pa vojska privošči 35mio EUR vreden nakup barke, ki je ne bomo mogli v našem zalivu niti obrnt. To je sLOVEnija. Nas iščeš lahko po svetu, a samo pri nas jih najdeš.

S 35mio EUR bi lahko obnovili kar precejšen kos cest. Vsaj glavnih turističnih no...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Relanium ::

Verjameš ali ne, nove ceste so slabše kot stare. Lep primer ko prideš iz Maribora pa greš po avtocesti proti LJ
Novi del trese, ko pa prideš na starega pa je spet ok.

Meizu ::

No, še slabše. Pol smo pa res v kurcu.

Edit: Pri nas v Ilirski Bistrici mamo recimo cesto, ki gre v določenem odseku pod železniškim mostom. Kot da to ni dovolj je cesta tudi tako blentavo narejena, da se spodaj vedno nabere voda, motorno olje, olje ki kaplja iz železnice itd. Ko se takšna luža potme posuši in spet pade enkrat dež, je tisti ovinek spolzek u 3pm. In takšna situacija je že vrsto let in očitno ni nobenemu interes tisto cesto popravit. Zato se ne čudim, da je že veliko ljudi tam zaoralo v obcestni prizidek in si pošteno razbilo avto. Pa to ne pri divjanju. Sm se peljal z mojim prijateljem in sva šla 40km/h v tistem ovinku (ni oster ovinek), nakar nas je odneslo v zid. Imel je 2kEUR škode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

PrimozR ::

#AzZey je izjavil:

Se zgodi. Ampak vseeno imaš pri 14 malo več pameti na mopedu kot pa pri dvajsetih poln adrenalina na r1.

LOL! Ne, samo manj konjev :D

Bananovec je izjavil:

#AzZey je izjavil:

Eh nekatiri starši so preveč zaščitniški. Ko bi oni vedl da s kolesom lahko prej pristaneš v bolnici ko pa z mopedom bi tut mal drgugače gledal na to.

Kako se pa boš privadil na stvari če pa neboš imel izkušenj. Se bote pa potem pri dvajsetih letih kupili nek šprotn motorj ki gre 300 po cesti ali crossa ki gre 150 po gozdu =)

Odvisno kakšen delež možganov je zakrnelih. Recimo moji prijatelji se včasih res radi vozijo s kolesom ala dirkajo v grabo, bremze ne primejo in oh joj, se poškodujejo. Tako sem letos videl zelo veliko poškodb. Medtem, ko jaz še v ŽIVLJENJU nisem imel ene resne poškodbe zaradi kolesa. Pa pravtako dirkam v grabo. S tem, da jaz peljem 30km/h, oni pa 50. Jaz bremzam, ko je potrebno, oni bremzajo, ko je prepozno.

V grabo? Kaj je to?

amigo_no1 je izjavil:

Debile imaš povsod, samo oni v avtih preživijo dlje.
Mene bolj skrbi ko prehiteva avto v škarje, takrat je namreč malo manj prostora za umakniti se.

Manjka nam eno pravo dirkališče, kjer bi lahko vsak za nek minimalen znesek testiral svojo kočijo v raznih okoliščinah (mokra cesta, ovire, zaviranje).

To imaš na Vranskem. To ni dirkališče, to je poligon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bananovec ::


V grabo? Kaj je to?

Graba, grapa, navzdolž! klanca, navzdolž! hriba
! Tudi ta uporaba je po SSKJ nepravilna. Slovenščina pa tak jezik.

Vikking je izjavil:

Statistika je tudi takšna zato, ker je motorist pač šibkejši člen v prometni nesreči in tudi že nedolžen padec lahko pripelje do smrti. Kultura voznikov in vseh udeležencev v prometu če začnemu s pešci naprej, je na psu. Kje smo šele, ko začnemo razpredati o avtomobilistih in motoristih.

Kar se pa pešcev tiče pa jaz rad "izkoriščam" pravilo, da imajo pešci v prometu prednost. Sicer grem skoraj vedno preko prehoda razen na vasi, kjer pa je itak vseeno kje greš, ker so prehodi postavljeni na najbolj neumnih mestih, a marsikateri voznik ne ZNA ustaviti pred prehodom. Pa je vseeno, če je voznik 200m od prehoda ali pa 50m od prehoda, ker itak ne ustavi.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

PrimozR ::

Misliš spust z biciklom? SI prepričan da ostali zavirajo prepozno? :)

USS Liberty ::

moto-maniak je izjavil:

js mam treutno 13 let pa mamo doma enga avtomatika pa mam že dost pameti k fotr misl d neznam zavijat al pa dat gas. nemorm ga pa prepričat bi mi dau moped za en krog po vasi k nima nč prometa.pa sei sm se že pelu pa tko sam d bi mi pa dovolu do soseda pa nazai k je ene 200m NE!!! mi reče pa me napodi nei grem u sobo steni govort kva nei nardim???

HVALA ZA KAKRŠNEKOLI ODGOVORE!! :)


Jaz sem pa nekoč pred več kot 20 leti imel podobne probleme, samo ne s fotrom ampak z matko, ki najprej tudi slišati ni hotela o kakšnem Tomos avtomatiku, je imela strašno paranojo, da si bom kaj naredu z motorjem, pa sem jo nato par mesecev počasi in vztrajno prepričeval, pa seveda bil priden doma in v šoli, naredil izpit za maped, pa tisočkrat sem moral ponoviti, da bom zelo pazil, kako vozim, pa je nato matka le popustila in smo šli v Slovenija avto po avtomatika. Po kakšnem letu dni sem pa prešaltal na APN6 modre barve, nato pa pri šestnajstih letih na BT 50...

Jao, me kar nostalgija daje, vožnja z BT-tejcem, to je bila prava idila, kdor ga je takrat mel je bil težki frejer in je takoj kakšno dobro punco dobil...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Pyr0Beast ::

Relanium je izjavil:

Verjameš ali ne, nove ceste so slabše kot stare. Lep primer ko prideš iz Maribora pa greš po avtocesti proti LJ
Novi del trese, ko pa prideš na starega pa je spet ok.

Indeed.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roba87 ::

Nisem mogel vrjet, da imajo Avstrijci tako slabe avtoceste. Šel sem v Graz na letališče in je avtocesta 5krat slabša kot naša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Vikking ::

roba87 je izjavil:

Nisem mogel vrjet, da imajo Avstrijci tako slabe avtoceste. Šel sem v Graz na letališče in je avtocesta 5krat slabša kot naša.


Nevem no, sem kar nekaj tisoč km prevozu po avstrijskih cestah (avtocestah pač ne) z motorjem in lahko rečem da so veliko boljše od naših. Lahko začnemo kar pri zalivkah.

Relanium ::

Vikking je izjavil:

roba87 je izjavil:

Nisem mogel vrjet, da imajo Avstrijci tako slabe avtoceste. Šel sem v Graz na letališče in je avtocesta 5krat slabša kot naša.


Nevem no, sem kar nekaj tisoč km prevozu po avstrijskih cestah (avtocestah pač ne) z motorjem in lahko rečem da so veliko boljše od naših. Lahko začnemo kar pri zalivkah.

Zalite so dobr, tam neki pri Radljah če greš po nekem bregu pri nas flika na fliko, gor pa fajn zalite s tistim črnim ka je že

Pyr0Beast ::

Bitumen
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moped (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8016423 (4182) woroh4
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512679 (4078) Gapi
»

Za katera kolesa z pomožnim motorjem je potreben izpit?

Oddelek: Na cesti
3932652 (2754) St235
»

50 ccm

Oddelek: Loža
458770 (6423) Formula 1
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246394 (5557) steev

Več podobnih tem