» »

Problemi s pošiljanjem priponk

Problemi s pošiljanjem priponk

Osprey ::

Obračam se še na forum, ker mi počasi zmanjkuje idej. Gre za to, da imamo v podjetju težave s pošiljanjem pošte s priponkami. Kakor hitro je priponka malo večja, pride do težav (nekoč so bile težave pri nekaj MB, sedaj ne moremo več normalno poslati niti 500 kB velike priponke). Pri pošiljanju enostavno čakaš, nakar dobiš sporočil, da se SMTP strežnik ne odziva itd. bla bla bla. Pri nekoliko manjših priponkah prejemnik pošto nato čez kaki dve uri kljub temu prejme, pri večjih ne prejme nikoli. Problem je v tem, da ne veš, kdaj je pošta dejansko bila uspešno odposlana, saj se vedno pojavi sporočilo o napaki. Tako včasih prejemniku enako pošto zaradi tega pošljemo večkrat. Problem se pojavlja tako z Outlook Expressom kot Thunderbirdom. Ponavadi uporabljamo Siolov strežnik, poskusili smo že tudi z drugim (tistim, ki nam ga ponuja podjetje, pri katerem gostuje spletna stran), pa je problem vedno enak. Kot sem rekel, več ne vem, kaj še bi poskusili oz. kaj bi lahko bil vzrok takih težav. Internet sicer deluje normalno.

ender ::

Preveri MTU na routerju, in poskrbi, da ne bo večji kot 1452.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

titko ::

Imam enak problem s to razliko, da MS Outlook ne pošlje prav ničesar.
V statusni vrstici piše pošiljanje sporočila 1 od x (x se počasi veča), v mapi odpošlji pa ni nobenih sporočil.
Po zgornjem nasvetu sem MTU nastavil na 1452, pa še vedno ničesar ne pošlje.
Če me spomin ne vara, so se pa težave res začele po tem, ko sem zamenjal router. Ponudnik: Siol.
Še kakšna ideja?

dëych ::

V Outlooku 2003 (in verjetno tudi v ostalih) imas eno orodje za testiranje računa:

Tools -> Email Accounts -> izberi View or change existing email accounts -> Next -> klikni Change -> klikni Test Account Settings...Če stvar ne gre skozi, bi ti moral napisat vrsto napake.

Osprey ::

Sem nastavil MTU na 1452 in prvi testi kažejo na izboljšanje. Bomo videli, kako bo šlo naslednji teden.

titko ::

Sem testiral email in dobil sledeči rezultat:

Email



Nastavitve, ki so do menjave routerja delovale:

Nastavitve



MTU sem na routerju nastavil na 1452.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

dëych ::

Včasih zna nagajat poškodovan PST fajl.
http://www.msoutlook.info/question/77

titko ::

Včasih zna nagajat poškodovan PST fajl.
http://www.msoutlook.info/question/77


Tukaj mi javi, da je napaka, jo popravi, a pošiljanje še vedno ne dela.
Ne pošlje ničesar.

Gost ::

Imate slučajno ponudnika interneta, ki blokira port 25, tako da ne moreš imeti:
smtp.tvoja-domena.com
ampak:
smtp.volja.net, smtp.t-2.net, itd?

dëych ::

Včasih zna nagajat poškodovan PST fajl.
http://www.msoutlook.info/question/77


Tukaj mi javi, da je napaka, jo popravi, a pošiljanje še vedno ne dela.
Ne pošlje ničesar.


Kreiraj nov profil in probaj, če deluje z novim profilom

Osprey ::

Torej stanje je tako.. po nastavitvi MTU na 1452 je boljše, pošiljam lahko večje maile kot doslej, ampak še vedno manjše, kot ostali. Npr. ko dobim nek mail s priponko in ga hočem posredovat naprej, velikokrat ne gre. Prejel sem pa ga, torej so ga drugi lahko poslali. Bi pomagalo nadaljnje znižanje MTU? Na koliko?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Outlook

Oddelek: Pomoč in nasveti
11963 (292) klemenSLO
»

"Internetna pošta" - uporabniško ime in geslo

Oddelek: Omrežja in internet
253849 (3134) jukoz
»

50 GB Outlookov PST file

Oddelek: Pomoč in nasveti
152310 (2019) Tribal
»

MS Outlook 2003 - nepravilno delovanje ko mail vsebuje priponko/-e

Oddelek: Pomoč in nasveti
5930 (888) gorenjc
»

Linux in internet nastavitve.

Oddelek: Operacijski sistemi
91200 (1059) Hux

Več podobnih tem