» »

Težava glede hitrosti!!!

Težava glede hitrosti!!!

lordgreg ::

Imam naslednjo zadevo:
AMD Duron 700MHz
MSI Kinetiz Mother Board
Spomin 128MB-RAM 133
HDD 4.0GB (star cca 4 leta)
MSI Geforce 2 MX
SB Live! Value 1024
Sistem: Windows 2000 + Service Pack 1

In potem sem se lotil iger..

Q3 Arena, z vsemi detajli glede grafike pri resoluciji 1600x1200 + XX botov (beri: več kot deset) mi laufa brez kakršnegakoli zatikanja.. Do tukaj vse okej!
ps: ne vem kako je z zaznavanjem EAX-a in dodatnih funkcij Live! kartice..

Deus Ex, privzeta resolucija 1024x768, vsi detajli glede grafike: High.. zadeva ne laufa gladko.. SPLOH! prepozna EAX podporo (ki jo verjetno tudi koristi)..
Po korakih sem izključeval grafične funkcije, dokler niso bile vse na LOW, pri resoluciji 640x480!!!
Pa ne, da se bi zadeva umirila, nasprotno.. Približno gledano je takole:
Na vsakih 40 sekund v igri, si igra vzame pavzo (beri: šrota v nedogled).. približno 15-20sekund.

vmesna: "Dogaja se tudi to, da mi pri kakšnem močnem grafičnem efektu pri 3D igrah vrže iz igre same (je ne izključi), Windowsi mi javijo napako, Virtual Memory To Low???? Prosil bi za pojasnilo..."

Med igro sem tudi pritisnil gumb za Okno, pa mi je spet začelo s hreščanjem, približno 3-4minute je računalnik potreboval, da je iz igre prišel v sistem in nehal s hreščanjem. Takoj sem preveril Task Manager in ugotovil da mi igra (Deus Ex) jemlje čistih 100% procesorja..

Naj dodam, da ima kolega enako konfiguracijo s precej starim trdim diskom (4.0GB), pa mu Deus Ex dela gladko, da ne govorim o drugem kolegu, ki ima Celerona 633, pa mu enaka zadeva z 64mb-rama dela kot meni Q3Arena.

Kar bi rad vprašal je naslednjih nekaj točk:
1. Zakaj takšno hreščanje pri 3D igrah? (razen Q3 Arena, ki mi dela tako gladko da ne more verjet, sem probal DeusEx, Noone Lives Forever, SOF, Project IGI,...)
1.1 Kaj v največji verjetnosti povzroča tako sranje?:
- Trdi Disk,
- Microstarova Geforce2 MX,
- Creativov Live! Value 1024??
- Kaj druga?

Vsem, ki ste mojo temo prebrali, se najlepše zahvaljujem.. Hvala, res hvala pa vsem, ki bodo na to temo napisali tudi odgovor,..

Razočarani lastnik novega računalnika!

;(

NiggerBob ::

kako poln imaš HDD? Si kaj defragmentiral HHD?
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

||_^_|| ::

poglej kok maš diska frej, pa defragmenteri ga pa poglej še če ti kakšn programček laufa v ozadju skos??

andrej ::

[1] nastavi si malo vecji swap file
[2] dobi si novejse gonilnike za graficno kartico in mozne popravke (BIOS, driverji) za tvojo maticno plosco...
Disk ga naceloma ne bi smel srat, ampak je vseeno dalec izpod nivoja ostale opreme - toplo bi priporocal nadgradnjo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Return To Castle Wolfenstein (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
585667 (4535) LunKi
»

Kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
261609 (1285) ABX
»

long live Vodoo 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
604663 (3937) Senitel
»

kaj je z mojim GTS-om?????

Oddelek: Pomoč in nasveti
251215 (1015) asPeteR
»

Najbolj priljubljena [ NEW] igra ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
574353 (3544) McWolf

Več podobnih tem