» »

Freonsko hlajenje

Freonsko hlajenje

NiggerBob ::

Je komu uspelo kaj doseči (ali vsaj eksperimentirat) z freonskim hlajenjem (podoben način kot hladilnik)????
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

darh ::

sm rud neki razmislu.... sam verjetno je problem kondenza... isto bi dosegu ce bi en mini hladilnik oz skrinjo tolk spedenou da bi notr mel cel proc.... to mislm brez ohisja....
Excuses are useless! Results are priceless!

TESKAn ::

Hehe, to so že nardil - ceu rač dal v mini - bar skrinjo:)). Drgač pa je tut vapochill na freone.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AvAkI ::

Ne.. jaz nisem tega probal. Moj prijatelj pa trdi da ima Celeron300 navit na okoli 500MHz In ga hladi z kompresorjem in plinom (freonom) od enega starega hladilnika!
Bo?? ce ne verjamete ga vprasajte na njegov Email.

NiggerBob ::

Ja, sem imel v mislih nekaj podobnega kot Vapochill, ampak za krepko nižjo ceno, kot je Vapochill (1700 DEM).
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

eraserr ::

Jaz sem naredil freonski izmenjevalnik, sej sem že napisal članek, samo še čakam, da ga bo luni gor dal. Zadeva je kar zanimiva, samo mam občutek, da se je za trajno obratovanje ne spalača imet. Bolj za doseganje kakih visokih overclockov, za običajno delo je pa preveč komplikacij.
Mi pa zadevca tekočino shladi na -20 stopinj in pol to teče direktno po jedru procesorja.

birdy ::

hlajenje s freonom....
ce bi me vprasal pred 6 meseci pol bi to zagrizeno zagovarjal
sem ga imal v izgradnji mam nacrte pa vse...
celo nekaj delov sem ze naredu/narocu in tudi dobu...pol sem se pa dva meseca moral ucit za popravce poleg skrinje in hladilnika in sem izgubil mnenje da je kompresor tisy od venta....
tko da sem se premislu in bom ze dobljen material porabu za vodno hlajenje(vsaj tiho)

tako bom rekel cevi NE rabijo bit iz bakra kakor vecina misli lahko so tidi iz kaksnega 'gipkega' materijala ala cev za zavorno tekocino pr diski na avtu....

tko da ce rabis kaksno informacijo glede snovanja ti lahko pomagam za delovanje pa nisem pravi naslov...mislim da je roost ali en(sory pozabu kdo) se v casu ta stare strani naredu neko hlajenje da je s freonom hladil vodo pol pa z vodo(antifrizom) hladil proco sam to ni to....

lp
birdy

eraserr ::

Ja res je vprašanje a je zadevo smiselno delat? Vsekakor je ogromno dela, težko je dobit pravi material in kar nekej stane. Pa še ta problem je, da je kompresor sicer dokaj tih, ampak vseeno glasnješi od ventilatorjev. Pa še tist ventilator, ki potem hladilna rebra od skrinje hladi mora bit močan, posledično tudi glasen.
Jaz mam to narejen, pa trenutno ne uporabljam.
Če bi se še enkrat odločal v izdelavo, bi rekel, da bi se težko odločil.
Vsekakor ni to projekt za dve uri.

Luka Percic ::

Ma bi bilo možno da bi freon potoval kar direktno po procesorju (freonski blok?) pa še mal po grafiični...

Ah, preveč sanjarim.

:\

eraserr ::

Ja to bi bilo možno, samo precej zakomplicirano. Bi moral res dobro zasnovan blok naredit, da bi se plin dost izparil, drugače, bi blo preveč izgub in premalo učinka. Pravtako bi bil problem vse skupaj izolirati pred kondeznom.

Pa še to, ko je kompresor in sistem napolnjen s plinom, ne moreš veliko več cevi krivit in prilagajat, ker je nevarnost, da bo počila cev in plin ušel.

eraserr ::

Aja pa še to, če bi freon pihal direktno po bloku oziroma procesorju, bi moral to vseskozi, to pa pomeni da bi kompresor moral ves čas laufat, pa še ob primeru okvare bi procesor kripnu :D

birdy ::

eraser kakor sem rekel da sem zelo razmisljal(ou sem bil ze v gradni) freonskega hlejenja z pretokom freona direkt v bloku na proci...uporabit pa sem hotel cevi ki so v zavornem sistemu u avtu/tovornjaku ki so iz ti gume in so gibljive(vsaj mal) pa se dost mocne da bi zrdzale pritisk....

seveda pa je v nacrtu bila poldruga tona varovalnih sistemov, termometrov relejev bimetalov ki bi nadzorovali delovanje(kakor je eraser rekel=>kompresor crkne, vse crkne!!!ker ni vode vmes)ker sem stromar sem si lahko vse to privoscil(sheme sem pa itaq sam delal)

freonsko hlajenje vsekakor ni za vsakdanjo uporabo ker je prevec neprilagodljivo(sa laboratorijsko uporabo so pa MOGOCE samo peltierji bolj)

....
lp
birdy

andro ::

To se da kupit komercialno. Kaki 2 leti nazaj so imeli v reviji MOj MIKRO članek o hlajenju. Notri je bil omenjen DR FREEZE PROJECT ki je hladil AMD K-6 proc. z freonom.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

eraserr ::

Ja taka ohišja ma Kyrotech, samo da so serijska in zato bolj zaneslijiva.

luni ::

ja, pa stanejo mucho-mucho kesha... Vapochill je v bistvu ista finta kot Kryo, samo da je bolj cheap narejen, samo se tud kvalitetno... pa se novo ohisje majo ki kr hudo zgleda :)
Artificial Intelligentia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odstranitev kompresorja iz hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
168002 (6043) energetik
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929860 (21493) AlesZ
»

Kako z kompresorskim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
487708 (6998) frenk
»

ala vapochill hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71543 (1239) frenk
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152029 (1663) morphling1

Več podobnih tem