» »

IR sprejemnik

IR sprejemnik

ferjan ::

Naredil sem Alienov IR sprejemnik...
Problem pa je nastopil pri učenju daljinca (LEARN) v programu WinLIRC izpiše mi naslednje:

Baseline initialized.
Please wait a second and press a button again (10 left)
Did not get a consistent signal.

in tako dalje....
poizkusil sem že s štirimi različnimi daljinci...poizkusil sem tudi povečati toleranco (error range) vendar brez uspeha.

Kaj mi je storiti..ali rabim nov daljinski upravljalec...če ja potem še povejte točno katerega...hvala za pomoč:\

mmisv ::

tut jest sm ga že naredu in zdej leži nek u predalu ker se men da delat z njim. poskusu sm učenje s 3 daljinci, 3 programi. prijela je le enkrat od mnogih proskusov 1 tipka. prej in pol pa nobena nikol.
Čist trivialna stvar...

zile ::

ferjan:
Ja fora je da morš prelotat upor R1 tako, da bo zaporedno z kondenzatorjem C1. Torej na Vout od 78L05. V originalnem načrtu je pa med pinom 1(DB9 konektor) in Vin :\.

Lp

ferjan ::

zile:
Upor sem prelotal tako kot si rekel...sam zdej pa sploh ne dela. Ne zazna signala niti pod "raw codes"...kakšne ideje?

A ima kdo slučajno tako kot je v originalnem načrtu pa mu deluje...ali ste vsi prelotali upor?

PRiMoZ- ::

Men osebno ta IR sprejemnik tut sploh ni delal, zagnal s 3 programi, cel kup daljincev, pa ni blo nč.

mmisv ::

treba bo neki druzga najdt
Čist trivialna stvar...

zile ::

ferjan: a maš najnovejše verzije porgramov
rabš:
1. winlirc v0.6
2. gen_ir v0.3 plugin za winamp
3. IRAssistant 3.30

Drugač pa glede daljinca lahko na netu poiščeš na kateri frekvenci deluje in potem kupiš drugi siemensov sprejemnik. Ta v načrtu je za daljince, ki delajo na frekvenci 36KHz. To vidiš pri zadnjih dveh oznakah v načrtu.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12128037 (11281) eVro
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325923 (4496) kulSMS
»

IR sprejemnik!!!

Oddelek: Strojna oprema
332431 (1939) msmiha
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354485 (3451) msmiha
»

Ir sprejemnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161323 (1002) ferjan

Več podobnih tem