» »

novi DivX codec

novi DivX codec

Wolverine ::

mal brskam po netu pa ga najdem:), sicer je beta verzija in ima oznako 3.20 ali neki tazga

poglej te na:(:http://www.digital-digest.com/:)
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

PaJo ::

Smo si ga ze dl-jali. Samo nisem bral kaj bi naj bilo novega, ce sploh je kaj novega:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

dynamite ::

Hehe... tole ni official release, ker Gej in kompanija delajo na drugem codecu. Tale 3.20 je v bistvu verzija 3.11a DivX Codeca + Scene-Detect Patch. To je popravek za DivX, kateri omogoci vstavljanje key-framea ob zamenjavi scene, kar pomeni boljso kvaliteto finalnega videa in optimalno kompresijo. Poleg zaznavanja spremembe scen lahko nastavis keyframe interval na vsake n sekund, kar pomeni, da bo keyframe vstavljen cez n sekund od zacetka scene, ce je le-ta predolga. Seveda se potem spet postavi keyframe ob zamenjavi scene in counter se resetira.



Avtor tega popravka (Divx Secene-Detect Patch) sem jaz, kar se mi zdi zelo cool. :D



DivX 3.20 pa je skupaj zapakiral en drug, niti ne vem nicka na pamet, samo se spomnem, ko me je vprasal, ce lahko naredi re-pack z mojim popravkom. Seveda nisem imel nic proti, saj se bo tako zadeva se bolj razsirila.



Original patch za DivX, ki je edina sprememba iz 3.11a na 3.20 pa dobite tukaj:



http://doom9.halifrag.com/Software/File...



Ce link ne dela, bom sporocil se svojega oz. kaksen mirror. Zadeva je bila s pomocjo nekaterih osebkov 'released' tudi na warez sceni. Ceprav ni kaksen warez, ampak zaradi vecje distribucije.



Vec info pa je mozno dobiti na Doom9 forumu, samo je tudi veliko butastih izjav gor, hehe. Tukaj sem tudi najprej sporocil folku za moj patch, samo skoda, ker forum nima arhiva.


Se nekaj... ta popravek je znan tudi pod imenom DivX VKI patch.

PaJo ::

Cool to.. pa slovenec je napravil popravek, ni slabo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Flash2000 ::

kr tako naprej dynamite....

alien-w ::

samo to mors prej na slo-techu objavt! forum will do.

dynamite ::

Ko bo kaj novega, bom sporocil tudi na Slo-Tech forum. Upam, da se bo dalo narediti popravek za nastavitev obcutljivosti pri zaznavanju scen in se kaj podobnega. Sicer pa bom vse na novo zapakiral, ko bo/ce bo narejeno, da ne bo problemov z intalacijo.

webcreator ::

Slovenija se globalizira ja ...., mogoce bi blo to treba še bol povdart, npr.: DiViks :D
To all the virgins: "Thanks for nothing!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

div3?

Oddelek: Zvok in slika
91429 (1266) Kawl6
»

NOLF2 + talk/speach

Oddelek: Igre
131774 (1619) cooolah
»

DVD-DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
71761 (1599) matevzm
»

AVI -> DivX

Oddelek: Zvok in slika
81404 (1202) Seadoo
»

Problemi z DivX filmom ..

Oddelek: Zvok in slika
252228 (1876) Bobnar

Več podobnih tem