» »

5.1 problemi

5.1 problemi

LojzePek ::

Že kr nekaj časa uporabljam zvočnike enspire 5300 in Audigiya. Pri gledanju DVD-jev pa mi 6-ti sredinski zvočnik uspe usposobit samo v Power DVD-ju. Ampak tedaj mi tudi občasno poka v zvočnikih, kar je pa zelo moteče. Če pa nastavim zvok v programu na katerikoli drugi način (2, 4 zvočnike) pa tega pokanja ni. Zadevo sem sprobal tako na WinXp kot win98.
Ni mi jasno zakaj mi sredinec ne dela v drugih programih, ki prav tako podpirajo 5.1. Pa če mi še lahko kdo pomeni kaj pomeni SPDIF način. Danke v naprej.

JanezH ::

Katri PowerDVD pa uporabljaš?
Ravno danes sem nabavil Inspire 5300, samo imam pa Live! Player 5.1 in ne audigy. Prej sem malce sprobaval z filmom na DVD in mi je front zvočnik delal OK v načinu SPDIF kot tudi v načinu z 6 zvočniki. Bom jutri pogledal cel film in bom povedal več.

LojzePek ::

Mam PowerDVD XP. Pa glupo se mi zdi, mi drugje pa sploh ne dela.

simoni ::

Center bi ti mogu delat....če je fim v Dolby Digital posnet!
Če ti pa poka....to pa sigurn nebi smelo!Dej pejt kam drugam probat....ka pomoje je neki narobe al z audigy-jem al pa z zvočniki!Ka jst mam isto zvočno...pa z resiverjem povezano...pa čist ok dela!

LP

JanezH ::

OK, meni nič ne poka iz centra. Center mi dela samo, ko gledam filme na DVDju v 5.1 načinu. Ob poslušanju mp3-jev in gledanju divx-ov pa mi center ne dela.

l33t ::

Meni tudi tako dela kot Smukcu.

LojzePek ::

Pri Div-x je čist odvisn kako je kreiran. Ponavadi je
kodiran samo stereo zvok, zato ti center ne more delat.

Pa kaj vam vsem dela sredinec na drugih DVD predvajalnikih npr. WinDVD, mircoDVD, bsPlayer ?

JanezH ::

Sprobal sem WinDVD 4, ki pa ima en bug, tako da mi je zvok delal samo če sem v nastavitvah izbral 2 zvočnika 8-O :( :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422474 (1412) franc3e
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
361773 (1471) Trdi
»

Razlika med med LIVE PLAYER -jima

Oddelek: Zvok in slika
7924 (792) ElHovica
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
421688 (1205) VASkO
»

Creativovi zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
472306 (1646) Mate

Več podobnih tem