» »

Uporaba interneta in politične stranke

Uporaba interneta in politične stranke

NorK ::

Delam "raziskavo" o spletnih mestih političnih strank. Naredil bom primerjavo med spletnimi mesti slovenskih strnak (razmišljam, če bi vključil tudi tujino), pogledal kakšne elemente in vseebine vsebujejo. Ker pa zraven paše tudi kaj si ljudje sploh želijo od političnih strank, sem naredil en kratek vprašalnik. Plačan za izdelavo tega nisem, ampak delam za lastno dušo.

Ima tri strani. Na prvi so vprašanja o tem kako pogosto uporabljate internet in nekaj malega o spletnih skupnostih. Na drugi je bolj konkretno o politiki in vsebinah. Tretja pa je namenjena demografskim podatkom.

Povezava do vprašalnika: http://www.survs.com/survey?id=U5GWEWKQ...

Vprašalnik v celoti izpolnite tudi, če vas politika ne zanima.

V to temo pa lahko napišete karkoli glede tega področja.

Hvala!

PS Ja, politika me kar zanima, čeprav zna biti včasih zajebana :D

blackbfm ::

Eh taki vprašalniki so res bedni k imaš miljon opcij, občasno, pogosto, redko, nikoli, včasih, niti ne drži, drži, zelo drži..pa dej neh komu se pa da to izpolnjevat, sploh pa na koncu niti niso točni.

Naredi en normalen vprašalnik in kjer imaš 2 opciji (ja/ne) in mogoče pri kakšni izjemi še tretjo možnost.

NorK ::

Vzeto na znanje :)

T-h-o-r ::

blackclw nimaš pojma, mene pa najbolj razkurijo vprašalniki s samo ja/ne možnostmi, THE WORLD IS NOT BLACK AND WHITE
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

NorK ::

Ampak pretiravanje z Nikoli, Redko,... Zelo pogosto pa tudi ni koristno in lahko ljudi odvrne od sodelovanja.

Pa vprašalnik ima res tri strani, tako da ne obupajte po prvi strani. ;)

blackbfm ::

Vzeto na znanje :)

Dej no mogu bi bit jezen al pa kej:P

blackclw nimaš pojma, mene pa najbolj razkurijo vprašalniki s samo ja/ne možnostmi, THE WORLD IS NOT BLACK AND WHITE


IMO morajo biti vprašanja tako sestavljena da se lahko poda jasen odgovor, pa čeprav je na koncu zaradi tega nekoliko več vprašanj. Če 100 folka reši dvakrat vprašalnik z nešteto opcijami, na koncu ne bodo enaki rezultati. In zaradi tega je že v osnovi zgrešen. Že pri da/ne bi bilo neko odstopanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Gandalfar ::

Naredi en normalen vprašalnik in kjer imaš 2 opciji (ja/ne) in mogoče pri kakšni izjemi še tretjo možnost.


Prosim da ne poslusas ljudi, ki nimajo pojma o anketni metodologiji.

Me pa zanima, ce si ta anketna vprasanja vzel iz kaksne bolj resne ankete? Ker imas super moznost preverjat kako tvoji rezultati odstopajo od RIS-a, ki je menda metodolosko zelo dobro zastavljena in izvedena anketa.

blackbfm ::

Nisem doktor znanosti tako kot ti očitno, si prebral neko stvar zdaj si pa ves pameten. Še enkrat, če stvari niso točno definirane potem rezlutat ni točen, še manj pa ponovljiv. Kaj je to "niti ne drži", "drži", "zelo drži"..to si vsak razlaga po svoje, zato je pa vsa stvar zgrešena. Tako kot da bi delal kruh pa ti nekdo reče "dodaj mal več moke". Kaj je to zdej mal več, povedat je treba točno. Sploh pa tale tvoja metodologija počepne pri vprašalnikih, ki se vlečejo kot čreva.

Gandalfar ::

Nisem rekel da je njegov vprasalnik dober. Samo pravim, da iti na da/ne lestvico pac ni pravi nacin.

NorK ::

Ne, nisem vzel iz nobene druge ankete.

Da bodo vprašalniki dobri, bo treba prebrat še precej stvari in dobiti kilometrino.

mikic007 ::

Zelo dober vprašalnik, bi rekel da boljši od večine plačanih ;-). Se bi dalo dobiti tudi kakšne izsledke? Hvala v naprej!

Tear_DR0P ::

@blackclw - se vidi da nisi nikoli pekel kruha, niti izdeloval ankete.

moka ima različne vsebnosti vlage in se zelo različno obnaša, zato ne obstajajo natančne mere za pripravo testa - ampak se vedno dela malce po občutku
pri anktetnih vprašalnikih ti je pa že gandalfar razložil
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tear_DR0P ::

btw - kitoslav - kaj je politika? policy, politics, polity?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

NorK ::

Sem kar debelo pogledal, ko sem par minut nazaj spet odprl survs in pogledal kaj je novega... množica odgovorov iz Slo-Techa. :)) Veliko jih je bilo izpolnjenih v celoti. Superca. Sem takoj pogledal kaj se je tu zgodilo.

mikic007, hvala. Ampak še vedno bi lahko naredil boljši vprašalnik. Kaj se ti pa pri večini plačanih zdi slabo? Kakšni izsledki te zanimajo?

Tear_DROP, politika - politics. Zakaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa (5 min)

Oddelek: Šola
183518 (2678) Machete
»

dejavniki za vpis na faks

Oddelek: Šola
81203 (952) innerspace
»

Zobozdravnik - vprašalnik

Oddelek: Loža
348615 (5612) Twix
»

kje ste na političnem spektru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10011179 (9589) gulfstream
»

HTML vprašalnik preko e-pošte

Oddelek: Izdelava spletišč
222191 (1868) MihaFirst

Več podobnih tem