» »

Ali avto/coln vzge pri 11,2V

Ali avto/coln vzge pri 11,2V

perci ::

OK, zgodba gre takole priblizno.

Recimo, da imam gliser (ne vem kak akumulator je gor, vendar dovolj mocan, da vzge tole).

Zdej pa ce jst grem mal po otokih, se nekje zasidram in pustim na 12V vzigalniku vklopljeno elektricno hladilno torbo, mi bo akumulator spraznilo.

Zato si nabavim tole in ta zadeva kao izklopi porabnika, ko napetost pade na 11,2V.

Nagradno vprašanje: Ali mi bo čoln pri taki napetosti akumulatorja vžgal?

st0jko ::

v vsakem primeru imej sabo vesla :)
keks?

overlord_tm ::

Ce ma neobremenjen aku 11,2V dvomim da lahko zalavfa tist motor ....

PS: sem se tisto pogledal ... raje si solarni panel monterej na coln :D Nebi zaupal napravi za 20e, pa se iz conrada :D

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Hladilna torba ima porabo okoli 4A na uro, malo večje pa že 7 do 8A. Tvoj akumulator prvo preveri, če ima dovolj amperaže, da ti tako torbo lahko hladi nekaj časa, da ga ne bo spraznilo v nulo.

Osebno tega na tvojem mestu nebi delal. Sam imam 100Ah akumulator v avtu za potrebe avta(zaradi vitla, ker pobere do 280A ob štartu). In dodaten akumulator (92Ah) ravno zaradi pretvornika iz 12V na 230V in hladilne torbe. Med vožnjo ta akumulator polnim, potem pa ga odklopim (stikalo) in lahko imam priklopljeno hladilno torbo dokler je akumulator povn. Akumulator je tak, da ga lahko spraznim do konca.

Azrael ::

Ni nemogoče, toda to je 1.6 4 taktni motor, ki je verjetno dodobra podprt s kupom elektronike.

Štarter bo mogoče še vrtel, toda lahko te pusti na cedilu elektronika, ki zaradi preniske napetosti ne bo dovolila štarta.

Če bi bil to dvotaktni motor z vplinjačem in platinami, ter dobro nastavljen, bi še šlo (takim je ponavadi dovolj, da ga enkrat obrneš čez kompresijo in steče), tako pa zelo dvomim v uspeh.

Drugič, če nimaš deep discharge, ampak avtomobilski štartni akumulator, ga boš s počasnim praznenjem na 11.2V uničil že po nekaj takih ciklih.
Nekoč je bil Slo-tech.

Invictus ::

Meni ni avto vžgal ko je bilo na akumulatorju 11,2 V. V takem primeru je akumulator večinoma zanič, ker mu je napetost preveč padla in se je elektrolit preveč posedel na dno akumulatorja.

Kupil nov akumulator :|. Dela bp.

Sicer si pa več preberi na http://faq.akumulator.si/. Dobro branje.

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

Hvala vsem. Dobre informacije - točno to, kar sem želel. Hladilna torba torej odpade.

To glede štartnih in cikličnih akumulatorjev pa že poznam (sem že bral tisti fakju), vendar načeloma itak zadeve nisem mislil v nulo prazniti - pač če bi se slučajno zgodilo, da ne ostanem ravno nekje 5 milj od Palagruže ;). Sedaj je jasno, da zadeva ne špila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 220V hladilnika v avtu - razsmernik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434025 (3104) energetik
»

Termometer in voltmeter

Oddelek: Na cesti
81803 (1392) GRT
»

podaljšek za avto akumulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423439 (2680) mirator
»

Naj kupim nov akumolator ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508937 (7837) RejZoR
»

Agregat ( generator ) - batarija za napeljavo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314753 (4339) stromar

Več podobnih tem