» »

Termometer in voltmeter

Termometer in voltmeter

GRT ::

Za v avto sem si kupil takle
 termometer in voltmeter

termometer in voltmeter


ki se priključi v cigaretno vtičnico. Ker je v Fordih v teh vtičnicah napetost tudi, ko avto ugasneš oziroma vzameš ključ ven me zanima, koliko ta adapter "pokuri" elektrike. Namreč skrbi me da, če ga bi imel stalno priklopljenega, da mi ne bi posebej sedaj v zimskem času preveč izpraznil akumulatorja ?

Magic1 ::

Odvisno od izdelave. Verjetno okoli 50mA. Okoli 10% alkumulatorja v 4 dneh. Najbolj da pomeriš, da ni kakšnih potratnih zadev not.
Magic

GRT ::

V navodilih piše edino:
output voltage: 5.0V
maximum output current: 2.1A
Drugače se vozim vsak dan, tako da avto ne stoji več kot en dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

MIHAc27 ::

Če se res voziš vsak dan, po moje ne bo težav. Jaz imam FM transmiter, pa ga raje izkljapljam. Nov akumulator je prec 70-100€ lahko, to vzame pa 10 sekund da vštekaš.

GRT ::

GRT je izjavil:

Za v avto sem si kupil takle
 termometer in voltmeter

termometer in voltmeter


ki se priključi v cigaretno vtičnico. Ker je v Fordih v teh vtičnicah napetost tudi, ko avto ugasneš oziroma vzameš ključ ven me zanima, koliko ta adapter "pokuri" elektrike. Namreč skrbi me da, če ga bi imel stalno priklopljenega, da mi ne bi posebej sedaj v zimskem času preveč izpraznil akumulatorja ?

No update.
Po preverjanju, ponavadi ne čakam ob avtomobilu in tudi, ko pridem že preden pridem do avta pritisnem na centralca. Sedaj sem čaka ob avtu dobrih 10 min in se je adapter ugasnil, tako da to pomeni, da se napetost sama avtomatsko izključi v vtičnicah po dobrih 10 minutah. Tolk, če bo komu to v pomoč.
To mi bo prav prišlo tudi za kamero, ki jo imam v avtu, ker prej sem jo moral ročno vklapljajt in (večkrat pozabil)izklapljat.
Ford CMax.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

IL_DIAVOLO ::

GRT ::

Imam to, samo vtič brez stikala. Če tudi bi bilo stikalo, je potem vseeno, če potegnem ven, kar pa velikokrat pozabim, kar bi se zgodilo tudi s stikalom.
No sedaj, ko vem, da se avtomatsko izklopi napetost po cca 10 minutah sploh ni problem. Ta switch imam priklopljen zadaj v prtljažniku in speljano pod sovoznikov sedež, kjer imam priklopljeno kamero in če bo potreba še en prost vhod. Kamera se ob kontaktu centralca vrat prižge in ko zaprem vrata po cca 10 minutah izklopi, enako z zgornjim adapterjem za temperaturo in voltmeter, ki je priklopljen v tistega pri menjalniku, da je dobro viden. Itak pa je potem še eden zadaj na sredinskem naslonu za roke, za kakšen polnilec ali kaj podobnega.

GupeM ::

Jap, starejši fordi (moj je bil letnik 2002), so imeli konstantno napetost na vtičnici. Priročno, če sem moral polniti telefon. Novejši pa izključijo napetost po približno 5-10 minutah. Nisem še nikoli štopal, sem pa na tak čas predvideval glede na napolnjenost telefona pred izstopom iz avtomobila, in po tem, ko sem se čez kakšne pol ure vrnil. Pri večjih porabnikih (hladilna torba...), je zadeva res fajn, pri polnjenju telefona pa ne najbolj. Včasih sem ga napolnil medtem, ko sem bil na treningu, sedaj pa ga ne morem, oz moram s sabo v dvorano nostiti polnilec.

Se pa napetost na vtičnici spet pojavi takoj, ko odkleneš vrata. Če sem sedel zunaj na vrtu v kakšnem baru, sem vsake toliko časa z daljincem odklenil in nazaj zaklenil avto, tako da je spet nekaj minut polnilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GRT ::

Jaz sem štopal toda se ni ustavilo na 10 minut potem pa sem naredil en krog, ker sem mislil, da se bo na 15 min pa ko sem prišel do avta tam nekje pri 13 min je bilo že ugasnjeno tako da je tam nekje med 10 in 13min nič točnega.
Po eni strani je bila ta stalna napetost dobra po drugi pa zaradi aku. ne preveč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dash cam v avtu - konstantno napajanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132012 (1448) int47
»

12V avtopolnilci - skoz vklopljen?

Oddelek: Na cesti
305345 (4152) d4vid
»

Pretvornik 12V->220V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62596 (2316) tx-z
»

VW GOLF IV 1.9 TDI PROBLEM Z VŽIGOM

Oddelek: Na cesti
3911687 (11086) SkIDiver
»

Menjava vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211054 (10178) francek1

Več podobnih tem