» »

Kateri nettop se dobi v Sloveniji/priporočila

Kateri nettop se dobi v Sloveniji/priporočila

lopov ::

Zdravo!

Za prezentacije rabimo čimmanjši računalnik, katerega se bo montiralo na zadnjo stran LCD.

Zasledil sem 2 modela ki sta zanimiva, a kolikor vidim se jih pri nas ne da kupiti:

ViewSonic VOT 120, VOT 121
in
Acer AspireRevo 1080p nettop

Rabili bi nekaj podobnega, zmožno prezantacij in prikaza filmov na Sony KDL-32E5520 (32" LCD-TV Full HD 1080p).

Thx,
b.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

lopov ::

GMA950 -- je to dovolj zmogljivo za tekoče predvajanje filmov? In skrbi me velikost. Kasneje pogledam bolj podrobno, a nikjer nisem zasledil mer. Zahtevano je da se montira zadaj za zaslonom, ki bo na steni.
+ nima HDMI :/

Hvala,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

kmetek ::

Kaj nima ASROCK pa ASUS tudi?

lopov ::

NAšel še tega, žal tudi z intel grafiko:
ASUS EEE BOX 202 XP WHITE N270/ 1GB/ 160GB/ XP HOME

Najboljš da grem pogledat kaj zmore :)

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

janezek67 ::

ASROCK ION 330 tu zagotovo zmaga, zadeva pride če brskaš po netu pri nas okoli 280€ + licenca za Windows XP.
Kako je pa z montažo zadaj na LCD, pa ne vem - dvomim da gre.

Intel 950 bo dovolj za prikaz avijev, navadnih DVD filmov in podobno. Kakšni HD-ji pa verjetno ne bodo šli.

lopov ::

Ja, sem gledal in se mi dopade; sedaj moramo samo še pogruntat kako ga skrit, če že glih ne gre za monitor. Sistema ne bomo kupovali, se bo uporabil USB ključ ali pa naložila neka linux varianta media centra, nekaj na "x...." ... Ime sem pozabil, sem šele včeraj našel in se malo igral :)

SPEEEED ::

Zdravo,

jaz ravno sedaj kupujem isto zadevo.

Vzel bom pa Zotac ION A ter Morex 3310 ohišje skupaj z VESA držalom. Vse je mini in vse je pasivno :)

mini itx

lopov ::

Thx, na sestavljanje nisem pomislil.

Kakorkoli, slabo kaže, ker je vse full debelo. Moramo nekaj pogruntat, ker enostavni ni prostora kamor bi skrili.

Lp,
b.

janezek67 ::

Če hočete zares tanek nettop, potem vzemite Acerjev Aspire Revo, ki se dobi tudi v Sloveniji in sicer za okoli 350€.

http://www.expansys.si/d.aspx?i=183737

Test tega Reva je tudi v novi številki Monitorja.

V glavnem, če hočeš tekoče predvajati filme, potem mora imeti programska oprema podporo za ION se pravi za knjižnico CUDA. Drugače so rezultati slabši kot pri 10 let starem prenosniku. Pač Atom sam po sebi ni močan procesor. Na GMA 950 lahko kar pozabite.

Revo nima CD-ja, filme bo tako potrebno pretočiti iz mreže, zunanjega CD-ja ali ključka.

kmetek ::

potem raje skoraj tole

ASRock Nettop ION 330

janezek67 ::

ASRock nima operacijskega sistema, tudi ohišje je večje in mislim da ga ne moreš enotavno pričvrstiti na monitor. Oni pa to hočejo.

Tudi vmesnikov je pri ASRocku manj, ima pa slednji malce večji disk, malo boljši procesor in seveda CD ali celo Blueray. Če prišteješ še licenco za OS, potem sta računalnika po ceni primerljiva.

Atom 330 ni dosti zmogljivejši od Atoma 230. Na žalost.

tony1 ::

za 1080p je rešitev enostavna: broadcom dela mini pci-e kartico za strojno pospeševanje videa, ki svojo nalogo dobro opravi. Ima le en minus: obljubljenih driverjev za linux ni...

janezek67 ::

za 1080p je rešitev enostavna: broadcom dela mini pci-e kartico za strojno pospeševanje videa, ki svojo nalogo dobro opravi. Ima le en minus: obljubljenih driverjev za linux ni...


In kam jo boš vtaknil v Nettopa ?

lopov ::

@janezek67 -- terna :)

Bomo vzeli Revo, sistema sicer ne rabim ker bom naložil tole: http://xbmc.org/. No, vseeno ni švoh da je zraven, morda še prav pride. A smo upravičeni do nadgradnje na Win7? Bi blo sploh super, hehe ...

In najbrž bomo namesto dveh Rvotov vzeli enga Asrock-a, ki pa gre v omaro in ni problema s shranjevanjem.

hojnikb ::

@janezek67 -- terna :)

Bomo vzeli Revo, sistema sicer ne rabim ker bom naložil tole: http://xbmc.org/. No, vseeno ni švoh da je zraven, morda še prav pride. A smo upravičeni do nadgradnje na Win7? Bi blo sploh super, hehe ...

In najbrž bomo namesto dveh Rvotov vzeli enga Asrock-a, ki pa gre v omaro in ni problema s shranjevanjem.

Bolje da vzameš Asrock ION, zarad grafike in dvd pogona.Ker gma 950 je drek, komi da predvaja navadne divxe (seveda v navezavi z atomom),res pa je da je ker debel (7cm če se ne motim) pa nima sistema (daš pa gor kak media center linux al pa ubuntu+xbmc).
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218110 (9285) OK.d
»

Nettop za predvajanje HD vsebin

Oddelek: Kaj kupiti
375130 (3566) alen1
»

Hitrejši Atomi

Oddelek: Novice / Procesorji
173991 (2543) Wirko
»

AsRock s330

Oddelek: Kaj kupiti
61079 (954) hojnikb
»

Mini PC/Thin client?

Oddelek: Kaj kupiti
111752 (1588) mambli

Več podobnih tem