» »

Internet Explorer 6 noče umreti

1
2
»

Spc ::

Zanimivo Spc, pa ti to kaj preveriš?

Ne tega nisem nič nastavljal / preverjal.
 

PaX_MaN ::

KILL IT, KILL IT WITH FIRE ALREADY!

skika ::

IE & XP 4 LIFE!

filip007 ::

Ga sploh nisem nikoli uporabljal in sem si hvaležen zato, ker sploh ne podpira prosojno PNG grafiko.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

sonac ::

To bi se dalo zelo hitro popraviti, če bi se webmasterji dali skupaj in začeli opozarjati uporabnike IE6, naj nadgradijo...ampak ne...izgleda, da je veliko enostavneje izgubljati živce z neštetimi nelogičnimi triki, da stran deluje normalno tudi v IE6.

Poldi112 ::

Opozarjanje je neprofesionalno in tega nočeš na svoji strani. Kdaj si nazadnje videl tisti text na dnu: Best viewed in NN ali IE?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sonac ::

Ja...na žalost je tako. Velike uveljavljene strani itak nimajo interesa, majhne pa se bojijo za promet...

Smeagol ::

Ne vem zakaj bi se developer pritozaval nad tezavnostjo programiranja v necem, razen ce ne zna. Ravno take stvari bi dobremu developerju morale iti na roko. Kako bi bilo, ce bi lahko vsak kekec postavil profesionalen web page? Vsi mali programerji in mali projekti bi zamrli.

To, da ti bo nekaj povzrocalo tezave, moras vedeti vnaprej in to tudi zaracunas. Ce se bo narocniku zdela cena previsoka, bo poiskal drugega. Takega, ki nima problemov z IE6, ali pa se bo odlocil, da pac za IE6 ne bo placeval.

talmai ::

Ne vem zakaj bi se developer pritozaval nad tezavnostjo programiranja v necem, razen ce ne zna.

Očitno nimaš pojma. Pritožujejo se ponavadi (okj, pustimo te in one fanboyčke) tisti programerji, ki že dolgo delajo v nekem okolju in ga poznajo kot lastno mednožje. Ravno oni imajo tudi največ za povedat, s kakšnimi nelogičnostmi se je treba ukvarjat, v tem primeru zaradi ignoriranja standardov.

Napisat standarden, pregleden in optimiziran layout ni nobena šala in za to v vsakem primeru rabiš dobrega programerja. Pisat za IE6 je pa ravno to, slaba in predolga šala. Se je pa pač treba s tem sprijaznit, vsaj dokler ma IE6 še nek delež.
"Bit je kot določna popolnoma nedoločna." (M. Heidegger)

techfreak :) ::

RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} .*MSIE 6.*
RewriteRule ^.*$ /ie6/$1 [L]

gzibret ::

Nekdo višje je napisal, da je pogosta prisotnost IE6 posledica piratskih windowsev. Se kar strinjam, saj automatic updati ne delajo več na črnih verzijah, zato lahko z zanesljivostjo rečemo, da je vrednost parametra

IE6/(IE6+IE7+IE8)

v resnici delež piratskih windowsev ;)

IE6/(IE6+IE7+IE8+FF+O+Cr)

pa delež uporabnikov starega ST-ja ;)
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

neres ::

automatic updati ne delajo več na črnih verzijah

To ni čisto res. Mogoče ne delajo na vseh črnih verzijah, ampak na nekaterih kar lepo delajo.

FitnessBoy ::

Še en dokaz, da je smiseln prehod na IE8 (raziskavo je objavil NSS Labs): http://blogs.msdn.com/giorgio/archive/2...

34054 ::

http://www.my-debugbar.com/wiki/IETeste... ;) Za testiranje v različnih verzijah IE-a.
Ampak - mislim da IE6 lahko kar nehamo testirati (vsaj jaz sem storil tako); Dovolj je bilo podpiranja lenobe/nevednosti. Nič ne bi rekel če ne bi obstajalo precej brezplačnih brskalnikov. Razvijalci bi bili že prej morali nehati podpirati IE6, s vsemi temi fix-i, smo podpirati, ne samo lenobo uporabnikov, ampak tudi lenobo Microsofta.

Sicer pa, ko se bo HTML5 prijel - je z IE6 itak _končno, dokončno_ konec.

techfreak :) ::

IE Tester je joke. Razlika prikaza med IE6 in tem, ki ga IE Tester izpiše je ZELO velika.

Smeagol ::

@talmai
To se vse zaracuna ;)
Ce nekdo ne zeli tega delat, ne vzame takega projekta.

Azrael ::

Meni pa so najbolj hecni "razvijalci" spletnih strani, ki jokcajo nad IE6. Če ste nesposobni ali dela ne znate zaračunati, vaš problem.

Tudi v drugih branžah ni vse z rožicami postlano in mnogokrat še bistveno slabše dokumentirano in tudi delo ni samo malo klofati po tipkovnici.

Ampak. ko je IE6 tako krasen izgovor za lenobo in predvsem za nesposobnost.

Bogi revčki, le kaj bi brez IE6 ? Sploh, ko bi naročniki mnogo hitreje opazili, da je večina teh genijev o stvari pojma nima?

Brez IE6 bi večina jamračev res imela razlog jamrati, ko bi se jim skleda prehitro razbila. Tako, da tudi in predvsem v njihovem imenu Long Live IE6.
Nekoč je bil Slo-tech.

techfreak :) ::

Malo pretiravaš. IE6 ne podpira niti transparent PNG. Obstajajo neki JS fix-i, vendar še vseeno ne deluje, tako kot bi moralo.

Zdaj naj pa zaradi enega brskalnika uporabljam GIF?

To je ena izmed glavnih pomanjklivosti. Potem pa so še nekatere, kjer moraš posebej določati kakšne lastnosti za IE.

34054 ::

Meni pa so najbolj hecni "razvijalci" spletnih strani, ki jokcajo nad IE6. Če ste nesposobni ali dela ne znate zaračunati, vaš problem.

Tudi v drugih branžah ni vse z rožicami postlano in mnogokrat še bistveno slabše dokumentirano in tudi delo ni samo malo klofati po tipkovnici.

Ampak. ko je IE6 tako krasen izgovor za lenobo in predvsem za nesposobnost.

Bogi revčki, le kaj bi brez IE6 ? Sploh, ko bi naročniki mnogo hitreje opazili, da je večina teh genijev o stvari pojma nima?

Brez IE6 bi večina jamračev res imela razlog jamrati, ko bi se jim skleda prehitro razbila. Tako, da tudi in predvsem v njihovem imenu Long Live IE6.


Presneto, pa res.. Kako smo nesposobni. Be efficient, support IE6 :D
Najbrž ti ne morem zameriti posploševanja, ker sem pred tem tudi sam nekoliko posploševal. Jaz pravim da so uporabniki IEja6 leni/nevedni, ti praviš da je tako z razvijalci, in veš kaj - saj se delno strinjam. :)
A poleg vsega, je dandanes postalo nameščanje VirtualBox-a in testiranje v IE6 že nekoliko odveč. Jaz pač pravim, da se IEju6 čas izteka, in domnevam da so njegovi uporabniki že itak navajeni, da so strani nekoliko manj funkcionalne, počasnejše in grše. Zakaj bi se torej obremenjeval? :)

techfreak :) ::

Mene predvsem zanima zakaj se administratorjem v podjetjih ne ljubi zamenjati IEja? Je res tako težko?

Poldi112 ::

Težko ni, vseeno se pa ne ujema z linijo najmanjšega napora.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Macketina ::

Problem po mojih izkusnjah niso podjetja, to je urbani mit.
Prav tako nikakor ni problem v javni upravi.

Ker tam imas sistemce, ki to delajo na ravni GP in zadeva pride z updejtom - IE7.

Vecji problem je bil IE8, ker se ga nekaj casa nazaj ni dalo deplojat s slovenskim language packom.

Torej ostanejo neizkuseni uporabniki, z izklopljenim WinUpdejtom in seveda piratski winsi, ker ljudje ne vejo da lahko dajo dol nov IE ali poljuben browser brez Genuie preverjanja. Tukaj je problema miselnost in dokler bo ta ostala bo IE6 se vedno imel tak delez.

IE6 ima kup pomankljivosti, ne samo PNG. Velike tabele tudi prikaze... po 15 minutah, ker caka na vse podatke, da konca rendering. Ostali? 6-10 sekund. Ampak, _dela_ pa (kje je smajli ki se tolce po glavi?)

r0ker ::

popravit stran da bi delala z IE6 mi je izpod časti.

techfreak :) ::

popravit stran da bi delala z IE6 mi je izpod časti.

Ni čudno, da nobeden ne koristi tvojih storitev.

Poldi112 ::

Verjetno je namesto časti hotel napisati sposobnosti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7424447 (21585) Icematxyz
»

Google bo posodobil IE6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
548784 (6761) Lonsarg
»

IE 8 prikaže napak tudi Microsoft.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5010809 (6162) Poldi112
»

Opera dreza Microsoft zaradi zastarelega brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1069150 (7970) darkolord

Več podobnih tem