» »

MP3 player + ključ

MP3 player + ključ

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če se slučajno kdo spozna na USB ključe?
Imam en starejši USB ključek (kombinacija pomnilniškega ključa in MP3 predvajalnika), ki pa žal ne dela tako kot bi bilo treba.

Če ga na primer priklopim na računalnik se nič ne zgodi (zaslon sicer zasveti, ampak računalnik ne zazna, da je priklopljena neka naprava). Dela pa MP3 predvajalnik: na ključu imam shranjenih veliko komadov, ki jih lahko predvajam, ali brišem.

Zanima me samo, kaj bi bilo tukaj narobe? Je "fuč" kakšen del v predvajalniku ali kakšna "žica" na priključku nima dobrega stika, ali je morda narobe še kaj drugega?

uroszo ::

Ostale naprave delujejo ok, če jih priklučiš na računalnik? Mogoče je problem v driverjih.
http://www.ozvocenja.si

Pyr0Beast ::

Razjahan USB konektor po vsej vrjetnosti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Robocop1 ::

Ni problem v gonilnikih ali računalniku, pač pa v samem ključku.
Če natančno opišem stvar izgleda takole: imam ugasnjen MP3 predvajalnik, ključek pa počasi priklopim v USB konektor - nič se ne zgodi - niti na računalniku, niti na ključku. Potem ključek počasi odklapljam (vlečem iz konektorja) in ko je že skoraj odklopljen zasveti display in predvajalnik se prižge. Sicer pa, kot sem omenil, deluje predvajalnik brez problema.

Je možno, da je pokvarjena elektronika v ključku, ali je kriv samo konektor?

Pyr0Beast ::

IMO konektor ali kaj drugega blizu njega.

Baterije so polne ? Nekatere naprave ne vklopijo vseh svojih funkcij, dokler niso polne, drugače pa tole vlečenje ven res diši po slabem kontaktu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Robocop1 ::

Baterije polne (nove, pravkar prinešene iz trgovine), računalnik delujoč (sem probal že več računalnikov), ključ pa ne dela. Sicer pa funkcija pomnilniškega ključa deluje tudi brez baterij ---> podatke lahko prenašam, tudi če baterije niso vstavljene.

IMO konektor? Kaj je to?
Meni se najbolj verjetno zdi USB konektor, čeprav je navidez brezhiben.
Bi lahko okvaro povzročil tudi padec na tla (čeprav mislim, da mi ni padel) ali morda izpostavljanje magnetu (recimo močni radijski zvočniki)?

Pyr0Beast ::

IMO - In My Opinion -> Po mojem mnenju.

Da, konektor je zelo verjetno kriv, razen če nima zadeva kaj z podatkovnimi vodili, saj so kontakti za te dosti krajši in se prekinejo malce preden se prekine napajanje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Robocop1 ::

Še ena ugotovitev: Ko je ključek priklopljen (konektor do konca v vtičnici), se predvajalnik sploh noče vkopit. Zdej pa ne vem ali je to OK, ali pa mu kaj preprečuje vklop.
Potem bo res najboljše da odprem ključek, in celoten USB konektor nekako zamenjam z delujočim konektorjem? Da vidim kakšno bo stanje potem.

Pyr0Beast ::

Lahko samo pogledaš, kakšno je stanje konektorja. Če je notri kaj oksidacije in podobno.

Poglej tudi v nastavitvah, kaj je z USB povezavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoradio in USB kluček

Oddelek: Zvok in slika
145244 (4965) Infinity
»

32 GB microSD, 64 GB SDXC (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
728271 (6917) Lonsarg
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813127 (11112) Pyr0Beast
»

USB 3.0 črno na belem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
609906 (7226) MrStein
»

USB ključ skuri matično???

Oddelek: Strojna oprema
192459 (1911) Dead_Eye

Več podobnih tem