» »

Hišni zvonec

Hišni zvonec

Vajenc ::

Ob prenovi stanovanja so mi (nevem kdo, kdaj in kako) odstranili zvonec. Sedaj ga vse bolj pogrešam, ker je začela tašča in podobna svojat "vdirati" v stanovanje. Zanima me kako namestiti nov zvonec in če potrebuje ta svoje napajanje ali je lahko priključen na kakšno skupno porabo v hodniku. V bistvu rabim en hiter toturial - kako namestiti hišni zvonec.
A še velja, da so brezžični zvonci nezanesljivi?
Hvala
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

blackbfm ::

Mi mamo brezžičnega za v delavnico in deluje ok. Nekajkrat ni zvonilo, pomoje zarad baterije, ampak drugače deluje bp..imamo ga pa že kakšnih 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Vajenc ::

Brezčični naj bi lovili še kakšne druge radijske valove in se zaradi tega nekontrolirano prižigali. Verjetno je odvisno za kakšno ceno ga kupiš.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

blackbfm ::

Mislim da se še nikdar sam od sebe ni sprožu, pa sigurno je bil med cenejšimi.

Šimpanz ::

Mi ga že kar nekaj let uporabljamo v servisu da stranke pozvonijo pa dela brez problemov.

Vajenc ::

Mogoče si pa res brezžičnega nabavim, da se ne zajebavam z montažo.

A vseeno kdo ve kako se žičnega montira?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

__Devil__ ::

z žicami.

jini ::

Običajno dobiš, ko kupiš zvonec, poleg načrt, kako ga priklopiti. Je namreč odvisno od izvedbe zvonca in od tega, ali hočeš slišati celo melodijo, ko svojat pritisne tipko, ali pa se zadovoljiš z dejstvom, da zvonec utihne, ko tipko spustijo.

Vajenc ::

Hvala, ampak mene zanima, če je potrebno žično varjanto zvezat z elektriko ali se naprava ravno tako napaja z baterijo kot brezžična. Lahko, da se znalcem zdi to nekaj samoumevnega ampak jaz bom to delal prvič ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

V-i-p ::

Vajenc: ne pretiravaj s strahom. Pojdi in kupi prvi brezžični zvonec, ki ti je všeč pa imaš mir. Ne poznam nikogar izmed teh, ki ga imajo da bi kaj jamral čezenj...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jini ::

Saj ti pravim, da je odvisno od zvonca. Npr. doma smo imeli prej tistega, ki tolče pleh ob pleh, pa je rabil 8V transformator. Potem smo kupili enega, ki igra melodijo, pa ima notri 9V baterijo in ne rabi nič drugega kot samo dve žici, na kateri daš tipko. Videl sem že tudi zvonce, ki rabijo 220V.

hunter01 ::

Si sposojam temo ;)

Sem se ravno preselil v drugo stanovanje in je blazno nadležna melodija na zvoncu, poleg tega pa zvoni ZEEELOOO dolgo, sploh ker melodija najeda :)

Zvonec sem staknu, odpru in not ni nikakršnega stikala oz. nekaj kar bi mojim laičnim očem zgledalo kot nekaj s čem menjam melodijo. Je možno, da je zvonec s samo to melodijo in nima nekega osnovnega zvonenja?

Kron ::

Da si še jaz sposodim temo.

Obstaja brezžični zvonec z enim oddajnikom (kvazi tipko) in dvema ali tremi sprejemniki (zvonci). Namreč rad bi zavonce razporedil po nadstropjih, pri čemer pa bi bil le en "šalter" za pozvonit.

Se da mogoče identične zvonce prepričat v skupno delovanje (isti kanali - frekvence)?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Gray_Warden ::

mogoče se da to narest tako kot brezžične slušalke...3 slišalke nastaviš na isto radijsko frekvenco in potem 3 osebe lahko preko slušalk poslušajo isto pesem.


zvonec mora imeti nek gumb preko katerega nastaviš frekvenco in mislim da bi se tvoj načrt dal uresničiti.


ali pa kupiš zvonec kjer točno piše pri kateri frekvenci deluje...potem je problem že rešen in veš da bodo vsi hkrati zvonili (povprašaj v trgovini).
Why so serious?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira domofona

Oddelek: Loža
186125 (906) iglavc
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812321 (4873) mirator
»

Hišni zvonec - napajanje na kabel, signal brezžično

Oddelek: Pomoč in nasveti
145574 (3018) KTr1sk
»

brezžični zvonec?

Oddelek: Loža
289533 (5308) SeMiNeSanja
»

Nekaj kar bi me opozorilo na prihod staršev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373895 (2936) Mamaplata

Več podobnih tem