» »

Problem z driverji (win7)

Problem z driverji (win7)

;-) ::

Imam problem z driverji pri windows7 za grafično. Grafična je agp 3650 ddr2 512mb

1. Nevem če nalagam prave driverje (naložil sem iz uradne strani pa ne delujejo ok:

 screen

screen


Tole se mi zdi malo čudno

Ima kdo kak predlog? Posledično mi ne dela aero način, cod2, HD filmi štekajo:
 1

1



 2

2



Ima kdo kako idejo?
  • spremenil: ;-) ()

jan01 ::

Pa si sploh posnel agp hotfix? http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa...

;-) ::

Nisem.

Za Visto 32mb izberem ne.

Aha zadeva ne pomaga isto mi dela kot prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

;-) ::

Ma nič ne pomaga, ne zazna grafične da se jebeš. Kdo mi pove rešitev ma pir v dobrem.

Nikonja ::

Nikonja ::

Kdo je proizvajalec grafične, ker se spomnim da so eni kometirali da ATI ima težave z driveri za AGP grafične in da ponavadi pomagaju driveri od proizvajalca grafične !

;-) ::

Te sem dal gor ja.

Sapphire je tud njihovi driverji ne pomagajo. oz naj mi da kdo točn link ker zdaj več nevem če sm nor al ka

dzinks63 ::

Prvo dobro poradiraj vse driverje za grafično katere si nalagal do sedaj. Potem si pa potegni od viste najbolj tapravi driver dol, step by step, če nobeden ne bo delal, boš pač moral zaenkrat še vtrajat na starem OS. Počasi bo potrebno preit na pci-e grafične, sploh če se misli furat najnovejši OS. Nor nisi, samo je pa vprašanje, če se bodo firme sploh trudile z driverji za agp v Win7?

;-) ::

Nedela.

cucolino ::

evo pisem tle, ne v oni temi win7.
Torej... js sm meu tezave z graficno pri visti ze 2 leti nazaj, ko je komaj vn prsla, meu sm pa malo bol svoh graficno. Kakorkoli, zgornjih slik razbrano ti sploh ne prepozna naprave.
Kot prvo pejd v Device Manager, za sigurno dej se enkrat čekirat plug&play gumb, da osvezi list (se je zgodilo ze da je bil sam to problem-pr mojmu usb dvd pogonu...), in pol najdi graficno.
A je zravn nje rumen uprasajcek, krizec, ali je sploh ni tam?
p.s. ne gledat za standard vga graphics adapter, isci adapter z imenom tvoje graficne.
2. : a imas tudi integrirano graficno na maticni, poleg saphire?
to bi blo fajn vedet, pol se ze skrajsa seznam moznih vzrokov...

L.p. Marc

;-) ::

Nimam nobene intergrirane in na Device Manager ni nobene z mojim imenom ampak samo vga adapter:(

Probal pa bom vse bedarije samo da bi spravo skup ker mi ni formatirat na xp nazaj.

cucolino ::

hm.. ce ni integrirane, pol me cudi sploh da prepozna vga adapter kar nekam v levo...
v glavnem, si spucal dol popolnoma vse driverje ki si jih poskusil nalagati? Da imas popolnoma cisto?
Brez driverjev ga rebootaj, ter potem rocno vnesi not driverje, (v device managerju dvoklik na adapter, update driver in mu rocno poisci mao kjer so fajli), samo da vidis kaj se zgodi; ali vsaj preimenuje napravo v device managerju.
Zanimivo je tudi to, da dejansko sistem dobi feedback od graficne; v prvi sliki je namrec razvidno da ti prepozna firmo in model monitorja...
A napises prosim se celotno ime (firme model popolnoma vse) od graficne?

;-) ::

Sapphire ATI Radeon HD 3650, 512MB, AGP

Zdaj pa grem še 1x vse brisat in tako kot si rekel, samo ni mi jasno tam dam v device managerju da mu " na roko " pokažem kje so fajli in piše da lahko samo .ini datoteke uporabim, driverji pa so .exe

;-) ::

Mislim da vem kaj je problem, zdaj sem odstranil vga adapter iz device managerja in ko na novo zaženem mi samo poišče driverje in jih takoj naloži, za tem pa jaz nemorem več naložit svojih, ker moji driverji ne povozijo prejšnjih.

Ne najdem pa nikjer da bi izklopil to samodejno nalaganje driverjev.

cucolino ::

.ini so datoteke z informacijami. (boot.ini je v C:\ direktoriju (pri visti/win7 je boot drugacen, xp ima boot.ini) , da jo bios prebere, not pa pise samo KJE so windowsi... torej, kot bliznjica).

Zato driver hoce dejansko samo informacijo od kje naj prebere driverje. Ti pa spet NISO exe.
Ti tvoji exe driverji so v bistvu program za graficno (nadzor, itd.) ter hkrati driverji. Ti potrebujes samo driverje, to je ponavadi nekaj datotek, vkljucno z ini datoteko... bom naredil en screen za primer.

Zdaj pa mi daj par minut, da malo pogledam za driverje-ne program-za tvojo graficno... :)

cucolino ::

samodejno ne mores izkljuciti, lahko kvecjemu probas nalozit svoje, za tem pa v device managerju dat ''unistall'', in samo upaj da bo to zbrisalo win7 driverje, -takoj ga potem restartaj-in po restartu prebralo driverje od programa za grafo... :)

Je pa dejstvo, da ne bos povozil win7 driverjev v navadnem acc-ju. V admin-u (safe mood seveda) bi morda delovalo... bwo.
se oglasim takoj...

cucolino ::

ej, a morda ves tudi ce mas ddr2 512mb, ali gddr3 512mb?

;-) ::

ddr2 imam

cucolino ::

cez 8min zlouda; porocam pol.

;-) ::

Ok, hvala ti:)

cucolino ::

np.
Torej: nic pametnega; vsi, popolnoma vsi paketi driverjev za omenjeno graficno, pa naj bo od sapphire ali ati-ja... hd3650 model so vsi driverji v exe obliki. Nobenemu se neda izlusciti samo driverjev ven. Glede tega bom se nekaj poskusal, da jih dobim vn iz exe-ja, ampak nebo ravno v 5 minutah zadeva...

Drugace pa kar se tice graficne,... poskusi se v biosu matične plošče izklopit opcijo AGP fastwrite in AGP smartgart.

Drugo: a si instaliral .net passport (framework) najnovejsi?
Ce nimas, ali pa neves ce mas, si ga potegni dol ter zalaufaj (sej ti bo napisalo ce ga ze imas)
http://www.microsoft.com/downloads/deta...
spodaj zberi za 32/64 bitno verzijo in download.

cucolino ::

pa se to: a cd-ja z driverji nimas? al je tud tam samo exe?kr ponavad cd-ji so meli locene fajle, in locen program...

;-) ::

CD-ja z driverji ne najdem mislim pa da so bili exe fajli gor, še bom probal dobit pri lokalnem prodajalcu računalniške opreme.

.net passport bom zdaj instaliral

hvala da se trudiš

edit: passport je že zgleda:
 1

1



cucolino si kaj pogruntal? Men se že rola:D

23

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

geek93 ::

Imam eno vprašanje.. Na visti so ti driverji delali?

;-) ::

Vista je delala normalno.

jan01 ::

Ja počakaj, da pride še hotfix za agp, ki podpira windows 7 in to je to.

cucolino ::

Zdravo ';-)'.
po vec dneh matranja ni bilo uspeha, zato sem o tem malo porocal v lj. kjer dela kolega od sestre v servisu. Tud on je zadevo reseval kar nekaj casa, (tko je reku, js mu verjamem, no.. :D), pa ni uspel najt nic primernega. Spravu je skup kose kot jih mas ti, dau gor 7-co, in res, isti problem. Rekel mi je, da sporoci ko pridejo kaksne posodobitve driverjev za to graficno. Glede na to, da 7-ca namrec ni se niti v prodaji, so tudi driverji se v razvoju...
Kot je napisal jan01, mislim, da tudi on caka na hotfix. Ce bo kaj drugace, bomo pa videli ko sporoci.
Do takrat ti pa zal res ne znam pomagat. :/
Razcepu sm tisti exe fajl od tvoje graficne, pa nism po nobeni varjanti dobil ven samo driverskih datotek. Ocitno vse skupaj deluje v okviru programa, s čimer so se kar lepo zaščitili...

Ko bo kaj, sporočim. To ti obljubim, da pa bo to kmalu, ti pa žal ne morem obljubit. :/

L.p. Marc

;-) ::

Ok, hvala za trud. Bom jutri formatiral, ker tak negre več, tud sliko mi malo razpotegne zdaj na novem ekranu kljub temu da je resolucija prava je slika malce širša, tak da gre xp do nadaljnega gor.

__Devil__ ::

Kaki naval je bil za en pir.

;-) ::

Ja tak nevem ka je lažje al kupit grafo na agp ko bo delala al formatirat, najraj nebi nič ker se mi nič neda:D

Če pa kdo uštima kaj pa dobi 2 pira:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

cucolino ::

pa ja nebos zarad tega nove plate....
moj predlog: (ki teoreticno ''resi'' obe tvoji lenobi :P) : Nalozi xp poleg win7, ko se zadeva resi, pol samo rocno zbirses xp. 7-co pusti gor, je skoda formatirat... :D

;-) ::

problem rešen, ko bo čas bom spisal rešitev, če še bo kdo slučajno rabil.

;-) ::

Potegneš dol hotfix, pa ga odpreš da začne odpakirat, ko odpakira v x:\ati\support prekineš inštalacijo in greše device manager in navedeš to mesto da najde gonilnike in posodobiš, restartaš in je.

Mogoče ti ne zazna prave grafične, potem moraš še en .ini file zamenjat in je. Men je sedaj zaznalo HD2600 in delajo igree in vse ok, tud fpsji so dobri, čakam samo da dobim tist ini da bo vse kot mora bit.

Sm pa skor doktorat naredo iz driverjev.

geek93 ::

Potegneš dol hotfix, pa ga odpreš da začne odpakirat, ko odpakira v x:\ati\support prekineš inštalacijo in greše device manager in navedeš to mesto da najde gonilnike in posodobiš, restartaš in je.

Mogoče ti ne zazna prave grafične, potem moraš še en .ini file zamenjat in je. Men je sedaj zaznalo HD2600 in delajo igree in vse ok, tud fpsji so dobri, čakam samo da dobim tist ini da bo vse kot mora bit.

Sm pa skor doktorat naredo iz driverjev.


Dobro si tole pogruntal. Čestitke =)

LP

Robocop1 ::

Če je že glih odprta tema z driverji, bom pa še nekaj vprašal, da ne bom odpiral nove teme. Zanima me samo, ali lahko na Windows 7 namestim gonilnike za Visto? Večina jih sicer pravi da bo delalo, se mi pa zdi malo čudno.

;-) ::

Ja eni delajo tudi od xp, na win7 delajo isti driverji kot od viste, pri večini, do zdaj sem mel problem samo pri grafični ker ni samo naložilo, vse ostale pa itak samo naloži taprave.

cucolino ::

sem rekel da rabiš samo fajle iz instalatorja... ;);) Men sicer ni uspelo, ma ajde.
Uglavnem, Čestitam!

;-) ::

Ja čula se je zakomplicirana stvar, v bistvu pa je na izi, samo prekineš instalacijo in že maš v c:\ati\support vse kar rabiš in ročno namestiš. Tudi če ti zazna narobe grafično (v mojem primeru je zaznalo HD2600 deluje vse normalno, lahko pa to popraviš če v ini fajlu zamenjaš 4 številke od svoje grafe ki jih dobiš v device managerju). Sedaj sem naredil da mi zazna točno mojo serijo 3600HD in je čisto isto fps-jev itd. kot je bilo prej ko je pač tam pisalo hd2600, tako da windows 7 in agp grafične grejo čisto lepo skupaj ;)

Res zanimivo da dela windows 7 tud na starih kompih super

amd sempron 2800+
1gb rama
80gb disk

in dela veliko bolje kot xp, viste sploh nebom omenjal ker je nisem mogel uporabljat. Tudi z Aero načinom je super zadeva za stare računalnike. Popoldne še ga dam na prenosnika ker je zdaj vista gor in imam 3gb rama pa se mi zdi kot da sem za pentium dvojko. Mislim da sm res prvič navdušen nad novim sistmeom od microsofta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

aiko ::

edit: sem opazil kasneje, da je že rešeno... my bad

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica ge force gts 250 težave gonilniki

Oddelek: Programska oprema
241293 (1002) andrej30
»

Resen problem

Oddelek: Strojna oprema
212212 (1684) Tr0n
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411684 (6950) stumf
»

Prenosnik Lenovo 3000 n500 tezava

Oddelek: Strojna oprema
497882 (4877) mare87
»

Težave z windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
74098 (3958) ;-)

Več podobnih tem