» »

Problem z DDR

Problem z DDR

JanBrezov ::

Pred kratkim sem nabavil 256 DDR ram, pa se mi je začela mašina sesuvat. Sesuva se mi večinoma ob uporabi WinAmp ali MSIE. Drugače deluje. En teden sem igral igro, ki ima minimum 256 RAM, brez problema, v WinAmp in MSIE pa se sesuje v 10 min.

Probal sem veliko testov večkrat, Memt86, Sisof Sandra, BurnInTest, vse uspešno, tudi trikratni test ob powerOn je vredu. Razen Memt86 mi zmrzne, če uporabim "restart test". Opazil sem, da se mi pred sesutjem dogajajo čudne stvari z grafiko (čudni fonti, kak del okna ostane na zaslonu, čeprav ga zaprem...), najprej se sesuje programje, 3 sek. nato zmrzne še miš, če uporabljam WinAmp. WinAmp sem tudi reinstaliral, brez efekta.

Če odstranim DDR ram in dam nazaj stare SDRAM, potem je vse vredu. Nekje sem bral, da moram nastavit latency time na 2.5, a te nastavitve v BIOSu ne najdem.

Zanima me tudi, koliko temp. zdrzijo ram moduli. CPU se mi namreč kar precej greje (51-55 stopinj), moduli pa so tudi zelo blizu CPUja.

Mašina: Athilon 1GHz, 256 DDR (266MHz), WinXP, gForce 4 MX 440,
plata Matsonic MS8137c, VIA apollo kt266

Jaxx ::

Meni MS8137C rev2, Duron 1.0 GHz, R7500 in 256 MB DDR dela 100% stabilno (win98se). V biosu pejt v Advanced Chipset Features > DRAM Clock / Drive control. DRAM Clock (100 ali 133), DRAM timing je default na SPD, kar bi moral delat ok (varne nastavitve). Če daš timing na Manual, lahko daš CAS Latency na iz 2.5 na 2, Bank Interleave pusti na 4-bank, ker je opt. in Command Rate na 2T (1T je preveč nestabilno). Memtest86 tud men freezne pri restartu z DDR ramom, pri SDR pa ne - ampak to nima veze ker men z DDR drugač dela 100% brez problema in tud memt86 ne najde napake (dokler ga pač ne prekineš).

Jaxx ::

Če uporabljaš integrirano zvočno, je zelo verjetno tle problem: driver, ki ga dobiš na cd-ju pod XP-ji dela probleme... Če imaš Realtekov kodek, dolpotegni novejšega iz www.realtek.com.tw


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista in 5.1 zvok

Oddelek: Operacijski sistemi
9940 (888) simimedi
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998995 (6434) tiborrr
»

Alternative winampu / mp3 predvajalniki

Oddelek: Programska oprema
142044 (1732) PrimozR
»

WinAmp Playlist

Oddelek: Programska oprema
141857 (1686) Krmec
»

Tezava s pecenjem cd-jev - kompjutr za sekundo zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
8751 (665) Xplicit

Več podobnih tem