» »

FILEZILLA -- Drug port!?

FILEZILLA -- Drug port!?

wwwampy ::

Ne morem ugotoviti, kako lahko nastavim drug port kot pa 21. Če dam katerokoli drugo številko in vse potrebno spremenim pri routerju itd., se lahko povežem s serverjem, ampak ne morem dostopat do map. Problem nastane, ko mi napiše "cannot open data connection". Našel sem nekaj na Filezillini strani, vendar mi nič ne pomaga. Piše pa tole:
-------
If you encounter "cannot open data connection" on a random basis, i.e. the ftp client can connect to the ftp server without problem for many connections until it encounters this problem, one possible reason may be your client PC anti-virus scanner being configured to block outgoing connections on certain ranges of ports. When your ftp connections are running on pasv mode, the client side outgoing ports are selected randomly and when it hits those prohibited ports, you will encounter your problem. To identify this problem, read your anti-virus log on that client. In general, any software e.g. PC firewall, etc that can block certain range of outgoing ports can cause similar ftp grief.
-------

Poskusil sem z zaustavitvijo firewalla in antivirusnega programa in nič. Kateri koli drugi port poskusim, ne deluje, če pa vpišem port 21, pa dela brez problema.

Vseeno bi želel, če mi lahko kdo, ki se bolje spozna na te stvari odgovori, kako rešiti zadevo.

Hvala!

Lp, wwwampy

gokky ::

NSI že poskusil nastaviti na passive ftp?

wwwampy ::

NSI že poskusil nastaviti na passive ftp?


Oprosti, sem bolj laik pri teh stvareh. Kaj je NSI?

gokky ::

Vprašalnica Si (prosti, ker sem se zatupkal). Torej

Si že poskušal nastaviti povezavo na pasivno?

wwwampy ::

Imam na passive mode... Ne vem, kaj je narobe.

misek ::

Opiši konfiguracijo malce širše. FTP server torej imaš za nekim routerjem. Od kje se povezuješ (lokalno ali iz Interneta)? Malce preberi razliko med aktivnim in pasivnim FTP. Pa lahko si namestiš Wireshark in primerjaj komunikaciji pri portu 21 in enem drugem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FileZilla ftp strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
245518 (3422) vice boy
»

ProtFtp Passive mode in iptables

Oddelek: Programska oprema
252223 (2045) SasoS
»

Vsftp

Oddelek: Operacijski sistemi
51317 (1224) trnvpeti
»

Problem z FTP dostopom

Oddelek: Omrežja in internet
71152 (1060) 64202
»

Ftp problem

Oddelek: Omrežja in internet
5940 (867) NecroMan

Več podobnih tem