» »

FileZilla ftp strežnik

FileZilla ftp strežnik

Sodja ::

Se opravičujem, brskam po forumu, pa ne najdem primernega odgovora na mojo težavo, zato sem se odločil za vprašanje.

Nikakor ne morem strežnika usposobiti, da bi deloval tudi od zunaj. Lokalno, direktno z IP-jem računala kjer je strežnik instaliran, deluje pa krasno.

Domeno imam kupljeno in deluje na sodja.net, kjer je tudi dodana ftp.sodja.net in vse kaže na statični IP.
Povezava gre preko routrja SMC Barricade, kjer sem v Virtual hosts dodal IP računala kjer je ftp strežnik, porta 21 in 20, ter izbral v možnost pri obeh Both.

Instaliran imam xampp in web strežnik deluje krasno, FileZilla pa ne. Moti pa me, da ko v tem programu v meniju File, Connect to server, je server address 127.0.0.1 in port 14147, kar pa mislim, da je lokalno. Ali je to prav?

V požarnem zidu Winsov je FileZillaServer dodan v Izjemah in v obsegu omogočen za vsak računalnik. V dodatno, nastavitve LocalArea Con. je tudi dodan FTP strežnik in je v dodatnih nastavitvah napisan IP tega računala.

Res ne morem pogruntati kaj imam narobe naštelano, pa lepooo prosim za kakršen namig
Lep pozdrav, Sodja

Liker ::

Zdravo Roman!

Sem se za hec poskusil povezati, pa je videti da vse deluje v redu:

blikar@blikar:~> ftp ftp.sodja.net
Connected to sodja.net.
220 Zdravo
Name (ftp.sodja.net:blikar): anonymous
331 Password required for anonymous
Password:
530 Login or password incorrect!
ftp: Login failed.
ftp>

Tako da tole bi moralo delovati brez problema, drugace pa me lahko jutri tudi poklices.
LP,
Borut L.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

Sodja ::

O Borut, zdravo:))

Kaj sem te vesel. Sem pa strašno začuden kako si prišel gor (sem pa opazil to konektanje), meni ne rata, pa ne rata. Poskušal sem se konektati z Filezillo iz službenega računala, pa tudi ne gre, prav tako ne gre tudi z Total komanderjem, internet eksplorer v domačem omrežju pa sploh blokira na ftp://ftp.sodja.net.
Firefox pravi, da je bila zahteva zavrnjena, eksplorer, da je connection width the server could not be established, total comander najde hostname je ftp.sodja.net, pogrunta statični IP za ftp.sodja.net, potem pa, da klicna povezava ni uspela.

Kako je pa tebi uspelo, keri ftp klient to uporabljaš??? Uhh, sem zgleda res butast, ker zgleda da je res le neka malenkost, samo jest je ne najdem:(

Borut, prav lepo se zahvaljujem za vzpodbudo in ponujeno pomoč!!!! Sem nočni šihtar, tako da te res le pokličem, seveda ko vstanem. Me že gnjavijo, rabota!!
Lep pozdrav, Sodja

Jakka ::

Pa če bi poskusil uporabit drug ftp server? GuildFTPd je res fajn, sem poskusil enkrat tudi Filezilla server, samo čez tega ga ni.
Tako tudi izključiš problem v samem programu, če so tudi z drugim enaki problemi. Ali pa najdeš krivca.

Sodja ::

Se opravičujem, zadrege!!

Hundey, sem poizkusil kot svetuješ, pa je enako. Lokalno dela krasno, preko domene pa nikakor. Ne vem ali je routar kaj ferderban, ker je port 21 odprt na obe strani za računalnik kjer je ftp strežnik, pa tega zgleda ne upošteva.
Požarni zid sem odklopil, antivirus sem odklopil, pa nič.

Pojma nimam, kje naj še poštokam. Bi Boruta poklical, pa je že pozno:\
Lep pozdrav, Sodja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sodja ()

elToro ::

Evo kompletni log povezave, če si lahko kaj pomagaš.
LP


Status: Connecting to ftp.sodja.net ...
Status: Connected with ftp.sodja.net. Waiting for welcome message...
Response: 220-ftp.sodja.net
Response: 220 Please enter your name:
Command: USER anonymous
Response: 331 User name okay, Need password.
Command: PASS *****
Response: 230 User logged in.
Command: SYST
Response: 215 UNIX Type: L8 Server
Command: FEAT
Response: 500 'FEAT': command not understood.
Status: Connected
Status: Retrieving directory listing...
Command: PWD
Response: 257 "/" is current directory.
Command: TYPE A
Response: 200 Type set to A.
Command: PASV
Response: 227 Entering Passive Mode (192,168,2,176,19,138)
Command: LIST
Response: 150 Opening ASCII mode data connection for /bin/ls (122 bytes).
Error: Transfer channel can't be opened. Reason: A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.
Error: Could not retrieve directory listing
Command: REST 0
Response: 425 Can't build data connection.
Response: 350 Restarting at byte offset 0. Send RETR to initiate transfer.
Command: TYPE A
Response: 200 Type set to A.
Status: Disconnected from server

Liker ::

Dejansko so neki problemi, recimo cez dan stvar ni delovala, trenutno pa spet deluje.
Obstaja moznost da so kaksne casovne omejitve kje nastavljene?
Tudi ko sem cez dan probaval se parkrat povezati, mi je povezavo zaprla FileZilla, tako da sem skora 100% da problem ni v routerju ali firewall-u, ampak ftp strezniku kot takem.

Tule je se moj log od zdajle:

bwana@mail:~$ ftp ftp.sodja.net
Connected to sodja.net.
220-ftp.sodja.net
220 Please enter your name:
Name (ftp.sodja.net:bwana): anonymous
331 User name okay, Need password.
Password:
230 User logged in.
Remote system type is UNIX.
Using binary mode to transfer files.
ftp> ls
200 PORT command successful.
150 Opening ASCII mode data connection for /bin/ls (122 bytes).
-rwxrw-rw- 1 root root 329099 Oct 6 19:10 ptice.html
-rwxrw-rw- 1 root root 184218 Oct 6 23:04 ptice_vrste.html
226 Transfer successful.
ftp> pwd
257 "/" is current directory.
ftp> get
(remote-file) ptice.html
(local-file) p.h
local: p.h remote: ptice.html
200 PORT command successful.
150 Opening binary mode data connection for /ptice.html (329099 bytes).
226 Transfer complete. 329099 bytes in 2 sec. (164.55 Kb/s).
329099 bytes received in 1.43 secs (225.5 kB/s)
ftp> quit
221 Goodbye. Control connection closed.
bwana@mail:~$

Deluje vse, lahko sem naredil listing direktorija, preveril direktorij in prenasal podatke brez passive nacina (kar pomeni da je router pravilno konfiguriran).
Glede na to da opazam da gre za Win OS, obstaja moznost da gre za kaksno ZELO glupo foro v stilu, da ko na strezniku ni nihce prijavljen, ftp streznik neha delovati (service se ugasne) ali kaksna podobna zadeva.
Opisi na kaksnem sistemu vse skupaj poganjas, pa bo debug lazji.

LP,
Borut

Sodja ::

Jojj sem že besen, vsi pridete na strežnik, jest pa nikakor:'( :( Zjutraj sem narajmal enega, ki je od pol petih, pa dokler nisem odklopil, sistemsko probaval imena in gesla. Potem zvečer, sem pa dal Filezillo dol in gor GuildFTPd, kot je svetoval Hundey in je situacija enaka.

Strežnik čez dan ni bil pognan, tako da Borut nisi mogel gor, ker ni bil zalaufan.

Zgleda pa, da pridete na strežnik čisto normalno, brez težav in me čudi, kaj ga biksam, sicer malo predvidevam, da ste vi prišli gor iz Linux sistema ali to nima veze!??? Borut, po strežniku si se zgleda normalno sprehajal in ogledoval, pri elToru, kot tudi pri tebi pa sem opazil tole vrstico:" Response: 215 UNIX Type: L8 Server" in "Remote system type is UNIX". Ta UNIX mi pade v oči, saj nimam tega sistema. Da ni to kaj?? Nekaj sem ga biksal z Ubuntu serverjem, uspešno instaliral (sicer na drugo kišto v mreži), ko sem pa videl, da ni grafičnega vmesnika, sem pa obupal in vrgel dol. Da mi ni ta instalacija kaj podtaknila na Wins particijo.

Sedaj je vse skupaj postavljeno na Win XP Pro SP2, katerega sem oklestil do kosti in perfomance naštimal za delovanje v ozadju. Nemoteno laufa web strežnik Apache in kar sodi zraven (heh, razen enih mojih muh). Potem je požarni zid Winsov, antivirus Kasperski

Strašno sem firbčen, KAKO JE VAM USPELO konektanje na strežnik, s kerim ftp klientom in kakšnimi nastavitvami.
Lep pozdrav, Sodja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sodja ()

Jakka ::

V samem ftp serverjuju močno dvomim, da je problem, če se z obema pojavlja enak problem.

Jaz sumim windows firewall, poskusi kako deluje brez, ali router, poskusi povezati strežnik na internet brez routerja. Če vseeno ne bo delalo pravilno, potem pa...

Sodja ::

Hundey, tudi meni se zdi, da sta oba srežniška programa v redu. Požarni zid tudi ne more biti krivec, ker sem poskusil brez njega. Vse bolj mi sije, da je verjetno routar glavni krivec, čeprav sem not za ta računalo kao odprl porta 20 in 21 za oba načina.

Sem se pozanimal pri Siolovem reševalcu težav in pravi, da lahko routar ukinem in računala priklopim direktno na vdsl modem in da tudi sam sumi v pravilno delovanje tega mojega routarja. Sicer nisem siguren, če bo lokalno omreženje delovalo ampak bom že kako. Če bo stvar delovala, je potem routar slab in ga lahko konec koncev nabavim novega.

Bomo videli kako mi bo to šlo in priletim povedat, do tlej pa najlepša hvala za izkazano pomoč!!!
Lep pozdrav, Sodja

krho ::

Nagradno vprašanje:
V filezilla strežniku si nastavil porte za PASSIV način.
V Routerju si forvardial rang portov za PASSIV, poleg 20 in 21 a tvoj računalnik?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Sodja ::

Krho, tako kot praviš, Filezilla na Passiv, za router pa ne razumem ravno teh izrazov, se pa mi zdi, da je to to, ko sem v routarju pod rubriko Virtual servers dodal IP računala kjer je server (eden mojih računal), Public port 21 in še enkrat za 20, izbral opcijo pri obeh Both (TPC in UDP) in potrdil. Ali se temu reče forvard portov??

Sem pa danes po navodilu Siola routar ukinil in priklopil računala direktno na modem, ki naj bi imel 4 ethernet priključke. Uhh, to so risanke! Po kontaktiranju s Siolom je internet končno zlaufal iz vseh računal. Apacha in ostalo sem prešlihtal na nov IP (modemova dodelitev) in v strahu v Firefoksu odtipkal http://sodja.net. Na grozo, se je pojavil poziv za ime in geslo za dostop v modemove nastavitve in po vnosu le teh se je to tudi odprlo. Vsi ostali pa ste od zunaj normalno dostopali na http://sodja.net. Kar en čas sem se nasajal, moril Siolovce, nakar sem obupal in postavil nazaj routar, so pa težave še večje. Na net lahko dostopam, spletni strežnik je pa trenutno še mrtev.

Uhh, ko ujeta riba v mreži, bolj ko se rešujem, bolj sem ujet:'( :'( Grozljivka se jutri nadaljuje!!!!
Lep pozdrav, Sodja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sodja ()

krho ::

V fillezila strežniku nastavi Custom port range: določi recimo 60000-60100
Na routerju upam, da lahko nastaviš Port RANGE forward poleg samega port forward.
Pod port RANGE forward vnesi:
20-21 TCP protokol (ftp command)
60000-60100 TCP protokol (ftp data transfer)

In to je to mora delat.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Sodja ::

Krho, hvala lepa za navodilo, toda trenutno je stvar taka, da je modem Proteus 932 kot kaže fuč in zato tudi tele brezvezne komedije!!! Iz strani Siola je obljubljeno, da ga pridejo zamenjati.

Ko je monter prišel prvič priklopit modem (Proteus 932 za VDSL2), mi je sam priklopil zraven že od prej routar z vsemi računali in je zadeva normalno delovala (internet in tudi web strežnik). To je kot zgleda za povprečne uporabnike zadovoljivo, ko pa hočeš iztisniti maksimum, se je pa takole zakompliciralo. Nikakor ni hotelo odpreti porta 20 in 21. No, sedaj pa ne odpre tudi 80 porta.

Ne zdi se mi fer, da me monter ob montaži ni opozoril, da routerja ne potrebujem, ker ima to funkcijo že sam modem. Verjetno bi se že takrat pokazalo, da nekaj ni v redu.

Modem ima štiri LAN priključke in eden je fuč, se ne da preko njega na net, ima funkcijo WLAN za brezžično povezavo, ki je v samem modemu onemogočena, lučka pa vseeno gori, kot da je omogočena. Še več, če ne gori sploh ni internetne povezave. Pa še ta hec, če v Firefoksu odtipkam http://sodja.net, se prične odpirati stran z modemovo nastavitvijo, kjer predhodno poziva na ime in geslo.

Ko bodo modem zamenjali, bomo videli kaj bo in vas obvestim o rezultatu.

Vsem se prav lepo zahvaljujem za pomoč, nasvete, da malo bolj sploh razumem za kaj se sploh gre!!!!
Lep pozdrav, Sodja

Sodja ::

No takole, zadeva deluje, da je kar veselje. Montirali so nov modem in je sedaj enostavno forvordati porte, je prijelo normalno. Jah vsaka šola nekaj stane in tale mi je požrla dva tedna življenja :'(

Če bi vedel da:
-se v lokalni mreži nikakor ne da priti na FTP strežnik preko strežniške domene temveč samo z IP računala strežnika,
-je FTP prenos onemogočen v enem drugem lokalnem omrežju iz katerega sem se poskušal povezati na moj FTP strežnik :(

bi si prišparal kar nekaj pridobljenih sivih las. Sedaj mi je jasno zakaj ste eni lahko dostopali na moj strežnik (ker je pač normalno že delal in to ne glede na uporabnikovo programsko opremo) in še marsikaj drugega sem tudi pogruntal ;)

V glavnem modem Proteus in routar SMC sedaj kar obvladam (he, saj mislim :) ), pa če kdo kaj ne ve, ....

Vsem še enkrat iskrena hvala za izkazano pomoč!!!!!!
Lep pozdrav, Sodja

iztok15 ::

Da ne odpiram nove teme bi si sposodil kar to.

Nastavil sem Filezilla streznik in vse deluje tako kot mora. Edina tezava je ta, da sem pozabil nastimati, da lahko uporabnik, kateri se z oddaljenega racunalnika poveze na ftp streznik, kreira nove mape na ftp strezniku. Sedaj pa me zanima, ali je mogoce, da bi z oddaljenega racunalnika spremenil to nastavitev?

Hvala za odgovore.

Lp
Iztok

Sodja ::

Menim, da normalno ne, ker iz oddaljenih računal prideš samo v mape, ki so ti dovoljene. Odpreti pa moraš meni v Filezilla strežniku, da lahko to porihtaš.
Sicer se pa verjetno najde "kunde", ki bi tudi to znal:) , samo to je pa že vdor. Če bi računalo predhodno naštimal za oddaljeni dostop in nadzor nad samo kišto, da na ta način prideš v Filezillejev meni. Brez kakršnega matranja to narediš s preprostim programom Team Viewer.
Sem tudi sam prav firbčen, kaj bodo mojstri povedali.
Lep pozdrav, Sodja

Wotan318 ::

Lep pozdrav,
imam problem z ftp strežnikom. Namestil sem si filezilla server, lokalno seveda deluje, vendar če želim iz zunanjega omrežja oz. IP-ja dostopat na moj računalnik nikakor ne registrera ničesar. V Filezilla sem dal na passive mode moj IP, port sem dal od 14147-14148. V Win XP požarni zid sem dodal aplikacijo. Na linksys WRT54G sem tudi forwarderal port na 14147 na lokalni IP katerega dodeli router.

Kaj bi še moral narediti, da usposobim to stvar?

Hvala za pomoč!

Volk| ::

Stara tema, pa vseeno
Pripravljam se da bom po dolgem času namestil na novo winse
Imam nameščen filezilla server, ki deluje odlično, pa kar nekaj uporabnikov.
Ker se mi ne ljubi vse na novo nastavljat pa jim pošiljat nova gesla, me zanima če obstaja kak program ali pa kako drugače da izvozim vse nastavitve filezilla serverja? Bi dost dela prišparal.
Hvala
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

misek ::

Volk| ::

dankešen
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

vice boy ::

Naj tukaj opišem problem.
Prek Filezille hočem uploudati datoteko za neko spletno stran na hitrost.net.
Ker sem pa pred kratkim zamenjal internet in sem dobil router se mi noče več povezati.
Imam pa modem TL-WR741ND.
Najbrž moram naštimati kakšne porte oz v Filezilli kaj nastaviti samo se ne spoznam na te stvari
pa če lahko kdo objasni kaj je potrebno narediti.

Kdorkoli?
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vice boy ()

vice boy ::

Napiše mi pa tole:

Connecting to probe.filezilla-project.org
Response: 220 FZ router and firewall tester ready
USER FileZilla
Response: 331 Give any password.
PASS 3.3.4.1
Response: 230 logged on.
Checking for correct external IP address
IP 212.85.181.113 cbc-if-bib-bbd
Response: 200 OK
PREP 6221
Response: 200 Using port 6221, data token 307861898
PORT 212,85,181,113,24,77
Connection lost
Connection closed
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.

srus ::

wireshark?

vice boy ::

In kako naj s s tem pomagam?
Imam pa dinamični IP.
Osel gre samo enkrat na led, človek pa dvakrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedelujoča FTPS povezava ob menjavi Telemach modema

Oddelek: Omrežja in internet
151481 (1246) medo7
»

FTP programi

Oddelek: Programska oprema
353373 (2313) kmetek
»

Postaviti FTP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101876 (1769) miller31
»

FTP dostop Bulletproof server

Oddelek: Omrežja in internet
351814 (1563) kunigunda
»

Problem z FTP dostopom

Oddelek: Omrežja in internet
71103 (1011) 64202

Več podobnih tem