» »

iPhone s tretjino dobička pametnih telefonov

1
2
»

TKPhysicist ::

Pa kaj skos neki o iRobi tukaj...pa to je za punčke zadevca, sam da se sveti, pa da je lep in oh in sploh...a ni to tema bolj za 24ur...ja sej vem, če ti ni všeč ne brati, pa je to to...
...ampak če se že gremo ravno neke resne teme o tehnologiji, potem pač kup dragega ampak lepega kiča ni treba neprestano opevati...itak komentarji se gredo samo o tem, katere igrce lahko igramo, kakšni so meniji itd...
...a ste deci al pičke?!
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

BigWhale ::

Jaz bom kupil Iphona takrat k bo mel tolk dobro tipkovnico kot Nokia E71 in vodeno navigacijo za 7 EUR.

Pa takrat k bo tapravi support za nas. :>

PNG ::

Pa takrat ko ne bo imel zastarelo kamero in fotoaparat.

Pa takrat, ko boš lahko sam zapiral aplikacije in ti ne bo telefon na random frizno, ker bo zapiral aplikacije zate (ker se mu pomnilnik zapolni).

Pa takrat, ko ne boš imel občutka, da imaš v roki telefon, ki je narejen za idiote, ki potrebujejo vodenje za rokico.

Pa takrat, ko ne bo eden izmed glavnih lastnosti novega telefon cut, copy and paste funkcija.

Pa takrat, ko boš telefon lahko dejansko povezal s čim preko bluetootha in ne samo slušalk.

Pa takrat, ko ....

If you get my drift ;>

roli ::

Pa takrat ko ne bo imel zastarelo kamero in fotoaparat.

Kot ostalih tisoč mobilnikov!

Pa takrat, ko boš lahko sam zapiral aplikacije in ti ne bo telefon na random frizno, ker bo zapiral aplikacije zate (ker se mu pomnilnik zapolni).

Saj zapira aplikacije (shrani njihovo stanje...). Odvisno od aplikacije! Seveda je to narejeno zato da se aplikacije hitreje zaženejo in da ima uporabnik občutek da aplikacije ni nikoli zaprl. Če že moraš zapreti aplikacijo vedno lahko tiščiš home gumb par sekund.

Pa takrat, ko ne boš imel občutka, da imaš v roki telefon, ki je narejen za idiote, ki potrebujejo vodenje za rokico.

A res? Po čem to sklepaš? Zato ker ima pregleden meni? Zato ker ne frizne ob odpiranju nastavitev za par sekund (kar moja nokija dela vedno)? Zato ker morda neki firmi ni vseeno za uporabnost?
Pa takrat, ko ne bo eden izmed glavnih lastnosti novega telefon cut, copy and paste funkcija.

Ammm to že ima vse od OS 3.0. In ta funkcija mi na telefonu kaj dosti ne pomaga. Moja nokija jo ima pa je v treh mesecih nisem izkoristil niti enkrat.

Pa takrat, ko boš telefon lahko dejansko povezal s čim preko bluetootha in ne samo slušalk.

Kolikor vem to lahko storiš. Tukajle sicer nisem čisto sto procenten kaj in kako tako da me ne držati za besedo.

Pa takrat, ko ....
If you get my drift ;>

Jap telefon ni zate! To seveda ne pomeni da ni primeren za ostale ljudi? Ali pač? Kot sem rekel ne more bit vse dobro za vse. Ampak samo zato ker se o nekem produktu veliko govori ne rabite potem vsi povprek pljuvati po njemu.
http://www.r00li.com

Mortir ::

Jaz bom kupil Iphona takrat k bo mel tolk dobro tipkovnico kot Nokia E71 in vodeno navigacijo za 7 EUR.

Pa takrat k bo tapravi support za nas. :>


tipkovnica je boljša kot katerakoli fizična tipkovnica (to pač morš izkusit> tud jaz sem mislil da bo crap po tem tipkati> pa ni - bežen dotik "tipke" zadostuje> proti temu je fizična tipkovnica kot dvigovanje 10kg uteži napram listu papirja - kot pravim to pač moraš probat)... če ti razporeditev tipk ne ustreza pa pomaha jailbrake kjer imaš malo morje tipkovnic> pač prednost softwerske rešitve, pri fizični pa maš kar maš

navigacija vodena = Jailbreak + xGPS = 0 EUR

support pri nas je pač na jabuk.si :) počasi tudi nastajao slo.programi(tv spored, pošta, sloradio itd)

d0rK ::

Tipkovnica na 2G je kurac od ovce. Svetlobna leta za fizicno tipkovnico. Razen ce imas prste kot zobotrebce.

keberjan ::

Pa takrat ko ne bo imel zastarelo kamero in fotoaparat.

Če bi rad slikal kupi kaken malo bolj professionalni fotoaparat.

Tipkovnica na 2G je kurac od ovce. Svetlobna leta za fizicno tipkovnico. Razen ce imas prste kot zobotrebce.

Tipkovnica je naravnost odlična samo navadit se je treba nanjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keberjan ()

BigFoot ::

Sam imam kar velike prste pa nimam problemov s tipkanjem na svojem iPod Touchu.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

blackbfm ::

SE P1i roX!!!>:D spluvite me:P


Močno mu manjka velika merica hitrosti in stabilnosti. Drugače pa je ok.

Najbolj zanimiv del vse zgodbe je v tem, da ostali razvijalci smartphone-ov niso sposobni spacat skupej kaj več kot polizdelke s sistemi, ki so že vnaprej obsojeni na propad (UIQ3)


Kar se tiče symbiana je uiq še najboljša platforma.

Smeagol ::

Na iphone ni ravno tezko tipkat. Je pac velik zaslon. Po moje, bi tudi tisti z debelejsimi prsti moral tipkar kar ok.

Je pa problem, ker nima fizicne tipkovnice. Meni zaslonska tipkovnica sluzi samo kot dodaten feature, ki je uporaben za odtipkat telefonsko. Za tipkanje teksta, pa mora imeti fizicno tipkovnico. Ce se da, qwerty. Ce bi ze kupoval telefon brez qwerty fizicne, bi kupil nekaj cim manjsega.

CaqKa ::

iz novice:
Kako Applu, kljub višjim cenam in občasno vprašljivi kvaliteti izdelkov, uspe tako dobro prodajati svoje izdelke in zraven še bajno zaslužiti, večini sveta verjetno ne bo nikoli jasno.


Kako Nokii 97, kljub višji ceni in vprašljivem delovanju, uspe tako dobro prodajati svoje izdelke in zraven še bajno zaslužiti, večini sveta verjetno ne bo nikoli jasno.
kaj hočem povedat je tole.. pisec se spušča na nek neobjektiven nivo pisanja novice...

.. čeprav pa še čakam kakšno leto da se pocenijo, ne ne mislim na apple, ampak na navaden telefon z 8 Mpikslov kamero da ga bom mel za fotoaparat, no razen telefoniranja, sms in mp3 predvajalnika

Zdaj pa en tak mičken šok, za tiste megapixl fane... že na kompaktu vse kar je več od nekje 4mpix ne pride do izraza, ker so objektivi enostavno premali, kaj šele na telefonu. 2-3 Mpix je čist dovolj, vse ostalo je šum in tratenje prostora na spominski kartici. pa če nima ta prave bliskavice še ponoči ne morš slikat. oziroma so slike neuporabne.

Mortir ::

ja res je. telefon bo slikal dobro samo če mu povečaš goriščno razdaljo... to pa pomeni da bo moral biti nekajkrat debelejši. vse ostalo je nateg s temi multimegapixli.

PrimozR ::

iz novice:
Kako Applu, kljub višjim cenam in občasno vprašljivi kvaliteti izdelkov, uspe tako dobro prodajati svoje izdelke in zraven še bajno zaslužiti, večini sveta verjetno ne bo nikoli jasno.


Kako Nokii 97, kljub višji ceni in vprašljivem delovanju, uspe tako dobro prodajati svoje izdelke in zraven še bajno zaslužiti, večini sveta verjetno ne bo nikoli jasno.
kaj hočem povedat je tole.. pisec se spušča na nek neobjektiven nivo pisanja novice...

.. čeprav pa še čakam kakšno leto da se pocenijo, ne ne mislim na apple, ampak na navaden telefon z 8 Mpikslov kamero da ga bom mel za fotoaparat, no razen telefoniranja, sms in mp3 predvajalnika

Zdaj pa en tak mičken šok, za tiste megapixl fane... že na kompaktu vse kar je več od nekje 4mpix ne pride do izraza, ker so objektivi enostavno premali, kaj šele na telefonu. 2-3 Mpix je čist dovolj, vse ostalo je šum in tratenje prostora na spominski kartici. pa če nima ta prave bliskavice še ponoči ne morš slikat. oziroma so slike neuporabne.

Nokia bajno služi ker ima 100 različnih modelov v večih cenovnih razredih. Kot bi lahko prebral v novici so na aparat njeni dobički mnogo manjši. Splošni zaslužek je zato psoledica veliko več prodanih aparatov. Nokia N95 je pa recimo v Sloveniji tako zelo popularna zaradi cene 200 € pri Simobilu z naročnino. Torej tukaj imaš to - zaradi subvencioniranih cen. Tudi Apple jih ima, a so subvencije manjše. Mnogo manjše je tudi število prodanih aparatov ter število modelov.

keberjan ::

SE P1i roX!!!>:D spluvite me:P


Močno mu manjka velika merica hitrosti in stabilnosti. Drugače pa je ok.

Če se še malo vmešam v P1i deebato...imam ga in ja uporabniški vmesnik je malce počasen pa tudi kdaj se je zgodilo da mi je zamrznil ampak ja dokaj kul mobitel. Sicer pa Androidi dokaj lepo prodirajo na trg pa še dobri so. Eini problem je da HTC-ju G1 gre baterija v 1 dnevu ob ne tako veliki uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keberjan ()

ManDriver ::

SE P1i roX!!!>:D spluvite me:P


Močno mu manjka velika merica hitrosti in stabilnosti. Drugače pa je ok.

Če se še malo vmešam v P1i deebato...imam ga in ja uporabniški vmesnik je malce počasen pa tudi kdaj se je zgodilo da mi je zamrznil ampak ja dokaj kul mobitel. Sicer pa Androidi dokaj lepo prodirajo na trg pa še dobri so. Eini problem je da HTC-ju G1 gre baterija v 1 dnevu ob ne tako veliki uporabi.


Stabilnost P1i se mi niti ne zdi kritična. Uporabniški vmesnik je počasen, če imaš prednaložene aplikacije se zadeva precej pohitri. Najbolj me moti v bistvu to, da pri delu, ki ni telefoniranje 85% uporabljam stylus (pa nimam velikih prstov in tud roke se mi ne tresejo), plus uporabnih aplikacij za UIQ3 se mi zdi, da je izredno malo. Kar se tiče slednjih ima iPhone veliko prednost.

LP,
ManDriver
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

borchi ::

> sicer pa Androidi dokaj lepo prodirajo na trg pa še dobri so. Eini problem je da HTC-ju G1 gre baterija v 1 dnevu ob ne tako veliki uporabi.

NOBEN android blizu ne pride iPhone-u (ti povem iz prve roke). in VSI android telefoni spraznijo baterijo v enem dnevu (G1 pa niti pod razno ne zdrži 24 ur), če imaš omogočen sync, 3G, GPS, wifi...
l'jga

Macketina ::

Debatirate o neki raziskavi, ki jo jo nekdo naredil cez palec.
Mislite da ima res prave podatke za vsako podjetje in da je res skrbno vse vkljucil, od SW, garancije, prevajanja razlicic, ..., do tehnicne podpore?

Zanimivo nihce ne omeni mojega mnenja:
- zakaj bi kupil nekaj (stvar debate, ampak IMO) pogojno uporabnega in s tem podpiral Applovo fasiticno politiko?
- iz istega razloga ne kupim Sony ali Amazona... rootkit in izbrisani knjigi FTW...

PrimozR ::

Pogojno uporabnega ker?

Macketina ::

Ker uporabljam mobitel v poslovne namene, ne za igraco. Zato IMO.

borchi ::

> Ker uporabljam mobitel v poslovne namene

kot npr.?
l'jga

nekikr ::

Še eden, ki Iphona ni nikoli držal v roki in nima najmanjšega pojma da obstaja app store... :(

Tolikokrat berem o uporabi telefona v poslovne namene in da Iphone pač ni to, ko pa vprašam kaj dejansko rabiš od "poslovne uporabe" pa dobim odgovor, na keterega odgovorim z "app Store, maš tam" ali pa "tega tudi s tvojo nokio/BB,Samsungom... ne moreš". Seveda ima kdo tudi zelo specifične zahteve katerim Iphone pač en ustreza, ampak Apple nikoli ni rekel da je ta telefon za hard core poslovneže. To je pametni telefon za mase, tako je promoviran, tako se prodaja. Dejstvo pa je, da je daleč največ kritikov Iphona tistih, ki ga še niso sprobali. Uporabniški vmesnik in sama uporabniška izkušnja sta svetlobno leto pred vsemi ostalimi. Sem probal razne Samsung Omnia HD aka. "to je pa boljš k ajfoune model". Ne. Ni. Niti slučajno. Ne verjameš? Probaj Iphona pa ti bo jasno.

Masamune ::

hja fora je v tem, da vsi jamrajo kako so applovi izdelki "out of the box" in da to ni vredu.


pol pa apple naredi iphone, mu da nekej osnovnih opcij, ter možnost, da si ga vsak po svoje "costomizira" in dejansko dobiš VSE, kar si zamisliš, pa se najde isti folk kot v prvem primeru in jamra kako iphone nimam nobene aplikacije v primerjavi s kakšno nokio in dejstvo da si sam vse naštimaš sploh slišat nočjo in to ves čas ponavljajo k kakšna pokvarjena plošča.

dejte se odločit že enkrat

pa da je UI na iphonu res nekaj let pred ostalimi, še povem, da si mi ga 3 in pol leta stara hčerka sama vklopi, izbere aplikacijo ipod > video in nato epizodo ali dve profesorja balthazarja, ko sva z avtom nekje na poti...
lp, j

Gandalfar ::

ok nekaj bi pa res rabil. Povezavo z BlackBerry Chatom iz iPhona. Ce je cela firma na BB-jih in pricakujejo da sem tako dosegljiv, kako lahko to uredim?

borchi ::

> Ce je cela firma na BB-jih in pricakujejo da sem tako dosegljiv, kako lahko to uredim?

doh, letos boljše premisli kaj bo tvojim sodelavcem pustil dedek mraz pod tvojo jelko?!

(:)))
l'jga

Macketina ::

Super, ce clovek ni zadovoljen s tem kar mu poturi Apple, potem pa ne ve kaj govori in iPhona se v rokah ni drzal. Pa kje se jemljete, trolli?

Rabim Querty tipkovnico za meile, ne touchscreen jajc + bluetooth povezavo.

nekikr ::

Če rabiš fizično tipkovnico, potem Iphone pač ni zate, kje je sedaj problem?

blackbfm ::

Jezen je ker ga je apple pustil na cedilu zaj pa agresijo zganja:D

CaqKa ::

pa ne obstaja nobena zložljiva tako kot za dlančnike?
jaz sem imel za dlančnika tako, pa si jo razstavil in si jo dal noter, pa je bil potem kot da bi bil na dock priklopljen.

Macketina ::

nekikr, jaz ne vidim nobenega problema. Pac ne uporabljam Appla, ampak kaj drugega.
In dalec od tega da bi bil jezen ker ne morem uporabljat.

Res pa je, da se dobro pozanimam pred nakupom kaj mi stvar omogoca in cesa mi ne. In Apple bo rabil se kar nekaj casa.

Mel sem BT tipkovnico, ampak dolg nazaj + communicatorje, sedaj pa E serija, RIM in N97 dobro skrbijo zame.

PNG ::

Ne moreš sebe, kot očitno zahtevnejšega uporabnika, sploh upoštevati kot potencialnega uporabnika iPhonea. iPhone je igračka, s katero se zna igrati VSAK (še 3 letne punčke, kot je en uporabnik zgoraj povedal).

Macketina ::

Nisem imel namena, da se me zvlece v fan fajte (vzdih), moj originalni komentar je bil zdrava skepsa na novico in mnenje, da ima Apple prezaprto/prezategnjeno politiko.

PNG ::

To je tak vsem jasno, razen slepim apple fanom...teh pa ne boš prepričal ;)

techfreak :) ::

To je tak vsem jasno, razen slepim apple fanom...teh pa ne boš prepričal ;)

Seveda, vsi ki so Mac/iPhone/iPod uporabniki so slepi Apple fani.

nekikr ::

Najbolj mi je smešno, da Apple ni nikoli in nikjer niti slučajno rekel, da je Iphone najboljši pametni telefon za najbolj zahtevne uporabnike. Rekli pa so, da je to pametni telefon za mase. In sedaj smo apple fani tisti, ki čisto slučajno uporabljamo Iphone (ker nam je iz tega ali onega razloga boljši kot konkurenčne rešitve). Mi nismo nobeni "fani", samo uporabniki zadovoljni s to rešitvijo, ampak ste paranojiki ala. Macketina aktivni "haterji", ker pljuvate po zadevi z argumenti, ki sploh niso v kontekstu.

Ne moreš šteti za slabo lastnost Tate Nano, da ni najhitrejši in najbolj vsesplošno uporaben avto na svetu. Ni bil za to mišljen, niti ni za kaj takega oglaševan.

we_are_borg ::

Enim gre preprosto v nos preprostost uporabe.Verjetno si nabijajo ego,če imajo telefon tak zakompliciran da ga ne more nihče drug uporabljat ,kot samo oni.
death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

Macketina ::

Pravkar ste se javila za dve ovci oz. A. lizuna.

In Applova politika je bistvena pri iPhonu in ostalih izdelkih.

Preprosto uporabe? Torej vsi milijoni, ki uporabljajo konkurencne smart-phone in jih znajo samo oni uporabljat?!

DejanL15, na sreco niso vsi taki. So ljudje ki so pretehtali argumente in se odlocili za doloceno stvar. Na sreco.

blackbfm ::

Jaz še nisem vidu symbian telefona, ki bi bil preprost in straightforward za uporabo. Da ne govorim da je itak vse totalno nestabilno in počasno. Ja dokler uporabniški vmesnik blinka in določene stvari odpira po par sekund je zame počasno. Zato ne prenesem več takih smartphonov in mam raje osnoven telefon kot je nokia 1112, ker vsaj vse deluje tako kot mora, stabilno in hitro. Imel bi seveda iphone, ker je napravil dober vtis ko sem ga imel v rokah ampak mi je škoda denarja.

Ne rabiš biti ovca da vidiš kaj je boljše. Sicer pa ima apple celo knjigo o tem kako se izdeluje uporabniške vmesnike (guideline), tako da verjetno že je nekaj na tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

BigWhale ::

Sem tipkal na iPhonu. Prvo, ne mores vedno obrniti tipkovnice, da bi dobil qwerty tipkovnico, problem je z nasimi znaki, tipkanje se zdalec ni tako hitro in natancno kot je na Nokii E71, ki ima qwerty tipkovnico na katero se da brez tezav tipkat z enim ali pa dvema palcema.

iPhone pa ne bo telefon za mase (baje to apple razlaga) zaradi cene.

techfreak :) ::

ne mores vedno obrniti tipkovnice, da bi dobil qwerty tipkovnico

Na iPhone OS 3.0 vse Apple aplikacije podpirajo to.

problem je z nasimi znaki

Lahko si namestiš tisto, da ti ga odklene in dodaš slo. tipkovnico potem. Ali pa počakaš, da pride v Slovenijo.

nekikr ::

BigWhale: kako da ne bo za mase zaradi cene... Pokaži mi en telefon, ki stane 99$ in je boljši od Iphona.

PrimozR ::

Z naročnino? Marsikateri je v istem rangu.

nekikr ::

Kot recimo?

borchi ::

> Kot recimo?

HTC Touch Pro2

(ups, $350 on 2-year-plan, WinMo6.1... my bad)
l'jga

roli ::

Seveda verjetno ni tipkanje tako kot na E71 saj ima ta pravo tipkovnico. Ampak ko se te Applove navadiš lahko tipkaš zelo hitro. Kar se slo znakov tiče - če tiščiš s se pojavi opcija kjer lahko izbereš š, isto za ostale znake. Ni najboljša rešitev ampak dela pa.
http://www.r00li.com

we_are_borg ::

Macketina superpower uporabnik.Katere power_operacije ti izvajaš na telefonu.Daj šokiraj me ,lepo prosim...
death is irrelevant
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811925 (9716) solatko
»

Apple v luči petkove zmage terja prepoved prodaje Samsungovih telefonov, a je ne bo d (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5922273 (19131) Icematxyz
»

Slate in Courier sta odpovedana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10517393 (14795) subby
»

iPhone s tretjino dobička pametnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
947691 (5263) we_are_borg
»

Nenavadna prodajna strategija podjetja Apple

Oddelek: Novice / Ostale najave
383782 (3782) CaqKa

Več podobnih tem