» »

Ali še koga moti design nove računalniške opreme?

Ali še koga moti design nove računalniške opreme?

ss1234 ::

Mene zelo moti da je 95% zadev v isti barvi glos črni-metalik srebrna. Še Apple ki je bil vedno drugačen od drugih ima zdaj isto barvo. No ok to bi bilo vredu če bi bila barva rezervirana samo za računalnike ampak ni, ampak skoraj use druge elektronske naprave. Verjetno se večina ljudi nebo strinjala z mano ampak pogrešam klasično belo barvo ki je bila prav specifična in so jo učasih imeli le računalniki in računalniška oprema. No saj nevem učasih sploh nisem gledal na barvo samo zdaj me pa že prav moti.

uroszo ::

Verjetno je razlog, da se bela hitro umaže oz. se vsaj umazanija hitreje vidi ter jo je težje odstraniti.
http://www.ozvocenja.si

aljazh ::

Mat črna (IBM/Lenovo style) FTW! 8-)

ss1234 ::

Mat črna (IBM/Lenovo style) FTW! 8-)


Sej to je res ThinkPad so zmeri lepo zgledal. Pa tud ta stari beli z modrimi detajli IBMi so bli tud lepega designa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ss1234 ()

ss1234 ::

Verjetno je razlog, da se bela hitro umaže oz. se vsaj umazanija hitreje vidi ter jo je težje odstraniti.


Nevem če. Srebrna se zlo hitr umaže, glos črna hitr spraska. :|

borchi ::

> ampak pogrešam klasično belo barvo

klasično bež barvo misliš?
l'jga

blackmack ::

Joj, samo bele ne več. Ko je čez par let pol postalo vse rumeno...

galu ::

Joj, samo bele ne več. Ko je čez par let pol postalo vse rumeno...


+1;((

ffka ::

to pri vam ker nepoznate vode in krpe

BALAST ::

Design novejših potrošnih stvari mi je kar všeč in sovražim starejše ostre vogale, ter škatlasto obliko.
Dobiš pa ponavadi vsaj 2 izbire barv, kar se prenosnikov in telefonov tiče za računalniško ohišje je pa miljon različnih, pa še sam si lahko pobarvaš. Bež hrapavo barvo pa tudi jaz sovražim, ker tipkovnice, miške, dvd-romi, ohišja res porumenijo in se moraš res potrudit da vse zbrišeš. Prej bi morali imeti boljšo kvaliteto plastike, ali pa prelakirano z UV odbojnim lakom.

ss1234 ::

No to je res da so cenene plastike porumenele ampak doma IBMovo tipkovnico iz leta 1984(usaj tko spodej piše) in je še zmerej bež-bela kot nova. :)

Keyser Soze ::

Mat črna (IBM/Lenovo style) FTW! 8-)

Ja, da jo brišeš ko zmešan. Se pa res pozna čist vsak prst gor. Na Lenovotu W500 (? - se mi zdi), ki ga jaz uporabljam. Pa ga nikoli ne prijemam z umazanimi rokami.

Je že švic dovolj.
OM, F, G!

ABX ::

Jaz imam vse črno, tipkovnica, miška, monitor, ojačevalec, ohišje, ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

Verjetno je razlog, da se bela hitro umaže oz. se vsaj umazanija hitreje vidi ter jo je težje odstraniti.
Bolj je problem, da porumeni. Tut že v kšnem letu, dveh se stvar lahko spremeni iz snežno bele v nagravžno rumeno/rjavo

aljazh ::

Ja, da jo brišeš ko zmešan. Se pa res pozna čist vsak prst gor. Na Lenovotu W500 (? - se mi zdi), ki ga jaz uporabljam. Pa ga nikoli ne prijemam z umazanimi rokami.


Zanimivo, jaz na X61s teh problemov nimam. Tudi na prejšnjem T(nevemkolikože) nisem imel nobenih problemov s prstnimi odtisi.

Pod nobenim pogojem pa ne kupim izdelka z glossy barvo ohišja. Kot prvo mi je že sama svetleča barva grda, kot drugo pa je takšno ohišje nemogoče očistiti, ne da bi se pojavilo kup drobnih praskic.

Keyser Soze ::

Novi Lenovoti imajo vsi po vrsti gumi prevleko, ki je magnet za mastne packe. Prenosnik je že lepe "mehke" črne barve. Samo se pa vsako malo sranje gor pozna.

Vidim v službi, kjer se praktično kupujejo samo IBMi oz. Lenovoti.

Pri starih tega problema še ni bilo. Ker so bili, se mi zdi, iz obične plastike brez prevleke.
OM, F, G!

PaX_MaN ::

Čudi me, da vas pri dizajnu moti samo barva.
Mene moti to, da imajo vsa ohišja po spisku navzdol 4+ 5.25" rež, namesto da bi imeli kakšno 3.5" več.

darkolord ::

Pri starih tega problema še ni bilo. Ker so bili, se mi zdi, iz obične plastike brez prevleke.
Če kot "gumi prevleko" misliš tisto na zadnji strani ekrana, je na dražjih modelih tisto magnezijev kompozit - neki, zarad česar postane stvar izjemno trdna

WamPIRe- ::

Čudi me, da vas pri dizajnu moti samo barva.
Mene moti to, da imajo vsa ohišja po spisku navzdol 4+ 5.25" rež, namesto da bi imeli kakšno 3.5" več.


http://www.coolermaster.com/products/pr...

bluefish ::

Am, tale CM je še hujši, 7 x 5,25" in le 3 x 3,5" za diske.

WamPIRe- ::

Ups sem spregledal vrsto rež... Če bi dobil dodatno keltko za 3 diske bi bilo pa super;)

sicer pa malo se je treba znajt, pa nametat diske na gumice oz. vezice in zmagaš ;)

šernk ::

Design novejših potrošnih stvari mi je kar všeč in sovražim starejše ostre vogale, ter škatlasto obliko.


meni je pa škatlasta oblika lepša, nasploh mi vsi novi prenosniki izgledajo šminkarsko, vsi so mi govorili kako je thinkpad grd, v času nakupa ga nisem imel možnost nikjer videti in prijeti v roke...sklepal sem po mnenju drugih in slikah in rekel bo kakršen bo...no ja če grem danes kupovati novega...kupim ponovno thinkpada.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Keyser Soze ::

Pri starih tega problema še ni bilo. Ker so bili, se mi zdi, iz obične plastike brez prevleke.
Če kot "gumi prevleko" misliš tisto na zadnji strani ekrana, je na dražjih modelih tisto magnezijev kompozit - neki, zarad česar postane stvar izjemno trdna

WTF? Kakšen kompozit? OK, magnezijev "rollcage" razumem, da ima.

Ampak tole, da je kompozit. Zdajle sem tale kompozit malce podrgnil z nohtom. Tako, na vogalu. In en boš verjel. Moji nohti lahko spraskajo magnezijev kompozit. Evo, zate sem spraskal prenosnika.:D

Če je tole kompozit, potem je kompozit iz magnezija in gume. Samo ne vem kako to skup stoji.:P
OM, F, G!

Galaxy ::

mene pa pri novejsih racunalnikih moti to, da ce nimas big-tower ohisja je dejansko nocna mora s kablovjem. Le redki se posvetijo temu - hvala bogu da sem si naročil coolermaster HAF

axee ::

mene pa pri novejsih racunalnikih moti to, da ce nimas big-tower ohisja je dejansko nocna mora s kablovjem. Le redki se posvetijo temu - hvala bogu da sem si naročil coolermaster HAF


Ma ni tok problema, samo znajt se morš in imet veliko domišlije... in časa ;)

opeter ::

Jaz pa npr. ne maram big tower ohišij. MATX je OK, še boljše je ITX.
Sem mislil, da bomo leta 2009/2010 končo pozabili na ogromne škatle in imeli namizne računalnike velikosti Apple Mac mini oz. ASUS EEE box na mizah.

Ampak izgleda, da temu ni tako? Le zakaj? Zaradi igričarjev in njihove požrešne opreme, ki rabi ogromne hladilnike in prezračitev?

Po mojem bi bilo najboljše, če bi v celoti ukinili razvoj tavelkih iger za namizne računalnike in se raje skoncentrirali v celoti na konzole. Seveda lahko Casual igre ostanejo na namiznikih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

galu ::

Jaz pa npr. ne maram big tower ohišij. MATX je OK, še boljše je ITX.
Sem mislil, da bomo leta 2009/2010 končo pozabili na ogromne škatle in imeli namizne računalnike velikosti Apple Mac mini oz. ASUS EEE box na mizah.

Ampak izgleda, da temu ni tako? Le zakaj? Zaradi igričarjev in njihove požrešne opreme, ki rabi ogromne hladilnike in prezračitev?

Po mojem bi bilo najboljše, če bi v celoti ukinili razvoj tavelkih iger za namizne računalnike in se raje skoncentrirali v celoti na konzole. Seveda lahko Casual igre ostanejo na namiznikih.



Brez nas "potratnih" igračarjev bi se razvoj močnih procev, grafik čisto ustavil. Deanr firmam nebi letel iz neba.

WarpedGone ::

Jaz pa npr. ne maram big tower ohišij. MATX je OK, še boljše je ITX.
Sem mislil, da bomo leta 2009/2010 končo pozabili na ogromne škatle in imeli namizne računalnike velikosti Apple Mac mini oz. ASUS EEE box na mizah.



Podpis. Res ne vem zakaj nucam 5 5.25 in še 3 3,5 razširitvenih placov, ko točno vem da bom v kišti imel EN disk in ničesar drugega. To ogromno kišto pol nimam kam porinit in je gužva pod mizo.

ITX bi bil super, ampak ko greš nabavlat DIY dobiš MAX eno ohišje tega formata. Izbire nobene sploh. Zakaj?
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črni avtomobil (umazanija,praske)

Oddelek: Na cesti
4110062 (8940) bambam20
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325619 (19829) kmetek
»

Katero ohišje mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533873 (3104) no-limits
»

Kromiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
529764 (9030) frenk
»

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Oddelek: Kaj kupiti
361331 (981) tomaz255

Več podobnih tem