» »

Formatiranje računalnika!

Formatiranje računalnika!

markic2 ::

Kot je razvidno iz naslova teme imam težave z formatiranjem računalnika. Računalnik sem sicer formatiral že okoli 8x vendar mi ni nikoli delalo težav, sedaj pa nikakor ne morm bootat windows cd-ja, čeprav sem probal tud prek boot menuja naštimat ter prek biosa vendar nič ne deluje. Zanima me kaj je za narediti v primeru ko računalnik nikakor noče bootat cd-ja jaz pa rabim formatirat računalnik. Zanima me tudi ali je možno kako zbrisati (formatirat disk) podatke iz c diska čeprav je na istem disku naložen operacijski sistem.

Hvala za vaše odgovore.

Marko

blackbfm ::

Ja cd ni bootable ali pa je pokvarjen. Ali pa je pač enota fuč.

markic2 ::

Cd je bootable sigurno ker sem ga probal pri kolegu, poleg tega sem probal še 3 druge cdje ki bi zagotovo morali delati ker so preverjeni. Probal sem tudi zamenjati cd-rom (tri različne) pa nič ne pomaga...

R-S-LoVe ::

Za format vzami bootable disketo z dosom.
Tak smo včasih delali.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

markic2 ::

Hja tuki je pa ta problem da nimam disketnega pogona, mislm da ma redko kateri računalnik še za diskete...

hvala vseeno

blackbfm ::

Eh ne vrjamem da se ne da zrihtat. A si 100% da imaš bios pravilno nastavljen?

markic2 ::

Ne vem zakva ne bi blo ker sem bios v glavnem pustil pri miru, sedaj pa ko mi ne zagrabi pa grem v bios pa počekiram pa je vse kul...Vse je naštimano tako kot je bilo takrat, ko je vse delalo. Najbrž ga bom mogel na servis pelat da bodo oni pogledal kva je narobe.

alexxxx ::

ide kabl?

markic2 ::

To je tudi vredu saj mi bere cd-je ter dvd-je.

blackbfm ::

In kaj če disk odstraniš iz boot seznama?

markic2 ::

Boot seznam se mi noče odprt zdej že kak tedn oziroma, ko ga odprem tipkovnica ne reagira, v biosu pa sm pod prioritete probal vse možne varijante in ni učinka, mislm da gre za neko tehnično okvaro ker mi boot menu noče več zagnat:S. Ka obstaja mogoče kak postopek da zbriše vse podatke iz diska razen windowsa ki je na tej particiji inštaliran?

ta_ki_tke ::

Najprej v Control Panel > Add or Remove Programs odstrani vse programe, nato peš pobriši vse (razen map Windows, Program Files (kjer je najbrž ostalo še kaj, kar se ne sme pobrisati) in Documents and Settings), izprazni Recycle Bin, poženi še Disc Cleanup in nato vse skupaj še defragmentiraj, pa bo skoraj tako, kot če bi disk formatiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514254 (3420) MasterKiD
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406548 (5869) s6c-gEL

problem z inštalacijo windowsa

Oddelek: Operacijski sistemi
191439 (1220) Ziga Dolhar
»

Namestitev Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
125030 (4825) zaaz89
»

Računalnik noče pridt u windowse xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
431706 (1327) Miccco

Več podobnih tem