» »

problem z inštalacijo windowsa

problem z inštalacijo windowsa

blazkox ::

LP!
Danes sem prejel laptop HP ProBook 4730s. Imel je inštaliran linux SUSE. Probal sem s formatiranjem diska s pomočjo HP-jevega programa v biosih (disk sanitizer). Ker pa je to ZELO ZELO zamudno (več kot 5ur da je prišlo do 20%) sem ta proces enostavno preklical ter vstavil CD od windows7. CD-ja mi ne zažene (boot), tudi če v biosih nastavim CD/DVD pogon na primarnega za bootanje. v linux mi seveda ne gre, ker je zbrisan (ne vem če je čisto zbrisan). Piše mi da na disku ni windowsa, nato se mi laptop resetira.
Probal sem vse kaj mi je padlo na glavo (system recovery, disc recovery, default settings v BIOS-ih, nastavlanje primarne boot naprave). Zdaj pa ne vem kaj naredit, enostavno mi ne gre inštalirat windowsa :(
Lepo prosim za bilokakšno pomoč!!!!

lali12 ::

Vzami disk iz laptopa, ga priklopi kot drugi disk v drug računalnik in ga probaj tam formatirat.
Meni je v nekaj primerih ratalo.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

energetik ::

Nima veze disk. Win7 mora štartat s DVDja ne glede ali je disk notri/poškodovan/formatiran.
Ali imaš pokvarjen Win7 DVD, ali DVD pogon ali pa kaj nisi prav nastavil.

P.S.: zakaj si sploh šel z disk sanitizerjem karkoli počet? Če hočeš namestit drug sistem, ti disk poštima zagonski program tega drugega OS. Že zdavnaj niso več časi Win98, ko si moral pred inštalacijo v nulo prištimat disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Sims ::

Pnavadi je na prenosnikih, da najprej ko ga zaženeš, na hitro stisneš tiko. Ti probaj F9 ali pa ESC ("eskejp" tipko). "Change Boot Device Order" nato izberi DVD. Ostalo je rutina ... Če si po BIOS-u kaj šaral, spremeni nazaj.Da prideš v bios pa je verjetno F10.

LP.

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Zvezdica27 ::

lp,

uporabi LinuxLiveCD in tam formatiraj disk. Potem normalno bootaj WinDVD

Čeprav bi ti moralo delati tudi brez tega, kot sta napisala predhodnika.

Včasih BIOS boot order ne dela kot piše - imaš posebno tipko, kjer izbereš kaj boš bootal (kar je Sims napisal). Jaz recimo za boot order sploh ne rabim v Bios, je direkt komanda.

zz

cyber_killer ::

Za 100€ ti vse zrihtam v nulo.

blazkox ::

@cyber killer, 100€ pa nimam ane :)
Sej sem že spreminjal boot order in vse ostalo pa mi noče zaznat DVD-ja... Mislim da je z DV D-jem nekaj narobe, si morm drugega zrihtat, pol pa poročam :)

Sims ::

Ja, probaj s kakšnim original ... :D

blazkox ::

ok, sem si potegno drug windows dol... ko ga hočem zapečt preko nerota na DVD v UDF formatu, mi naloži do 2%, se ustavi, vrže DVD ven ter napiše nekaj v zvezi s kalibracijo napajanja... Je pekač fuč?

energetik ::

Kupi original Win7 pa bo šlo vse kot po maslu.
Verjetno niti zapečeš ne pravilno, kot ISO sliko.

blazkox ::

itak da ne zapečem ko ISO sliko, ker tej itak sploh ne morš inštalirat... Hočem zapečt v UDF formatu in mi javi napako. Ne mislim dat gnara za org windows, ni šans :)

energetik ::

Klikniti moraš "Zapeči ISO sliko" in nič drugega.

blazkox ::

če ti pravim, da mi napiše bilo kaj kliknem oz bilo kak CD/DVD hočem zapečt: napaka v kalibraciji napajanja

Cold1 ::

Glej Blaž, očitno si kupil izdelek ki ti ne ustreza (ker nima Oken), vrni ga (če si kupoval preko spleta imaš možnost vračila) in kupi drug prenosnik.

Pri čemer jasno povej, da vračaš izdelek, ker ni bilo možno namestiti Oken.

mihagr ::

blazkox poglej tale post:
"http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...
ali imaš morda ti podoben problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()

blazkox ::

mihagr, hvala za post. Pol mi pa napiše: no bootable device found, torej vem da je CD kriv. Zaj si morm pa še samo pekača zrihtat na PC-ju ki je očitno že odslužil svoje delovne dni :)

blazkox ::

ok, sem si zrihtal nov cd od windowsov... Windowse inštaliram, ko pa jih hočem naredit licenčne ter nato resetiram računalnik, mi sploh ne pride do windows loaderja :( Če pa aktivirani, torej niso licenčni, pa mi dela normalno... Torej ma HP zaščito proti piratski verziji al kaj? se da to kak v biosih izklopit?

Cold1 ::

Seveda se da - pokliči na Microsoft Slovenija in kupi licenco, pa bo tvoj problem rešen.

Pa še nasvet za v prihodnje - računalniki velikih ponudnikov (Dell, HP, Lenovo, Asus, idr.) niso opazno dražji zaradi Okenske licence, MS jim namreč le to proda za kakih 20 Evrov na računalnik, cena pa se nato še zniža zaradi prednameščenih programčkov, s katerimi ponudniki zaslužijo kak evro (za vsak programček); tako nekateri špekulirajo, da so PC-ji z okni za ponudnike cenejši od tistih brez.

Ko si kupil prenosnik brez Oken nisi prav nič profitiral, samo težave s piratskimi kopijami si si nakopal.

solatko ::

Ja poleg tistega kar rabiš, dobiš še cel kup sranja, ki ga nimaš kej rabit, se ti pa mota po sistemu in zaganja, ko najmanj rabiš. Tisti, ki so pametni, sformatirajo cel disk in naložijo enako verzijo programa, kot so ga kupili in ga registrirajo z original ključem. Potem pa instaliraš tisto, kar rabiš, za AV vzameš MSE in imaš od začetka urejen računalnik.
Delo krepa človeka

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406192 (5513) s6c-gEL
»

Nalaganje OS na drugi trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
183227 (2851) daBunks23
»

Windows problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151575 (1346) harmony
»

Win 7 se ne zažene po priklopu drugega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151614 (1510) Icematxyz
»

Nalaganje win 7 na hp mini

Oddelek: Pomoč in nasveti
191380 (1114) T-Mac

Več podobnih tem