» »

inštalacija 2000???

inštalacija 2000???

«
1
2

SkIDiver ::

Formatiru sem računalnik, sedaj pa ne morem inštalirat win 2k. Imam mogoče naroben cd ali pa je napaka, če se zadeve lotevam z ukazom setup in je to že stara moda za win 95 in 98? Kje je težava torej?

krneki ::

Jaz ponavadi na clean mašino enable CD-ROM boot in bootnem s CD-ja.

ToniT ::

zaženi:
x:/i386/winnt.exe

X: - CD rom pogon

SkIDiver ::

Cd-rom boot sem že probu. Nič. Probu sem z zagonsko, nč. Zakaj torej ne dela. Bom še ta nasvet poskusu.

SLOWWWeb.net ::

Z zagonsko za W2K ali W95/98ME?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SkIDiver ::

Po krajšem beljenju glave sem poskusu nasvet od ToniT-ja in lej zadeva je potegnila. Sicer je trajalo kar dobro uro da je prenesu neke fajle ampak nazadnje le dela.

No mam eno vprašanje. Kako odpravim prjavo na začetku ko pridm v windowse. Pokaže se mi okno v njem pa user name:administrator

Tega bi se rad znebil.

Pa hvala za vso pomoč

BlackHole ::

Mislim, da če prvič ne vpišeš gesla in samo stisneš enter, potem ti prihodnjič ne bo več tega kazalo.

alf__ ::

ce pa si ze vpisal geslo pol ga pa spremen tko da das change pass pa pol ne vpises nch ;)
pa se naslednic sam z entrom prjav...shoul work...or not...

tezi je ce pozabs geslo za admin....na sreco obstajajo diskete za to ;) linux rullzzz

andrej ::

BlackHole: to dela samo v win9x sistemih.

Uporabi TweakUI, ki vsebuje veliko taksnih nastavitev.

SkIDiver ::

Zdej pa use vem:)

ToniT ::

Control panel->Users and passwords, tam izberi userja in mu odstrani kljukico pri "Users must enter a user ..."
Prav tako odstrani kljukico pri Advanced-> "Require
users to press..."

SkIDiver ::

ToniT hvala sem že skužu zadevo.

joco ::

Pozdravljeni
Imam problem in ne vem kako dalje. Hocem instalirat winndowse 2000. Na novo sem sformatiral disk naredu paricije...... Ko zazenem setup (winnt) zacne racunalni kopirat fiele iz CD-ja na disk. Ko to konca se znova resetira in setup se ponovno zazene. Potem mi pa javi sledece: SETUP CONNOT FIND THE TEMPORARY INSTALLATION FILES. Kako naprej, kaj mi je storiti?
Najlepsa hvala
LP

MOJNET.net ::

Pobrisati moraš vse particije,...
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

A ne smem pred intalacijo ustvariti particij? A je potrebno to med intalacijo win 2000? Ustvaril sem namrec eno primarno paricijo in eno podaljsano na kateri imam dva pogona. Ne razumem kj si misli s tem "pobrisati particije"

MOJNET.net ::

Točno tako. Pred namestitvijo ne smeš ustvariti nobenih particij. Ustvarjaš jih med namestitvijo.

Pobrišeš imena pogonov (particije).
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

OwcA ::

Seveda imaš lahko že poprej ustvarjene particije, tudi sformatirane so lahko.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

joco ::

Pa mi ne gre. Ce ustvarim particije in pogone z fdiskom potem ne morem dokoncat instalacije, ker mi javlja tisto napako ki sem jo napisal prej. Ce pa izbrisem vse particije lahko izvedem instalacijo, vendar potem med instalacijo ustvarim samo primarno partico ki zavzema cel disk.
Pa se nekaj. Sedaj sem istaliral na ta drugi nacin po NTSF. Kako pa sedaj lahko zbrisem te windowse dol. Enostavno ne morem formatirat diska. Kako naprej?
Hvala za odgovore

MOJNET.net ::

V koraku, kjer ti pokaže razdelke oz. partice diska, mu poveš da hočeš tega izbrisati (pritisneš tipko D in nato v naslednjem pogovornem oknu L).
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

joco ::

Po pravici povedano ne razumem ali lahko malo natanceje opises
Hvala

MOJNET.net ::

Čisto na zečetku imaš opcijo kam oz. na katero particijo želiš namestiti sistem. Tam imaš tudi opcijo brisanja particij. To so prvi koraki ko ga bootneš izu cdja.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Zaenkrat hvala bom probal. Se nekaj a obstajajo win2k tudi slovenski?

OwcA ::

Se nekaj a obstajajo win2k tudi slovenski?

Ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

joco ::

Pozdravljeni
MOJNET.net je zapisal:
Čisto na zečetku imaš opcijo kam oz. na katero particijo želiš namestiti sistem. Tam imaš tudi opcijo brisanja particij.
Ko bootam iz CD-ja nimam nobeneo opije brisanja particij, tako da jih ne morem izbrisat. Ko se setup zazene opravi instalacijo od zacetka do konca, ne ponuja mi nobenih opcij. V cem je potem fora?
Hvala za pomoc

MOJNET.net ::

Imaš mogoče obnovitveni CD?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Zal nimam

MOJNET.net ::

Potem pa takole narediva:

kater disk imaš? oz. je najbolje da si iz strani proizvajalca preneseš program za pregled diska. Slednji tudi že omogoča formatiranje diska. Točno to tudi ti naredi. Formatiraj disk in nato ponovno naloži WIN samo s pomočjo CDja.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

joco ::

Imam MAXTOR 4D060H3. Ali mogoce ves tocno na kateri strani se nahaja ta program in kako je naziv programa (vem da veliko zahtevam).
Hvala

MOJNET.net ::

Ni panike. Če ti lahko pomagam,...

Torej link: http://www.maxtor.com/en/support/downloads/powermax.htm
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

joco ::

Zaenkarat res HVALA, bom danes dol potegnil to stvar pa probal. bom porocal ce kaj uspem ali pa ne

joco ::

No koncno sem uspel formatirati disk pa sem instaliram WIN 98. Zdaj me pa zanima ali bo vse vredu spilalo ce ga nadgradim na w2k? kaksne so vase izkusnje? Pa se to kako delate obnovitveni CD in vase izkusnje z Norton Ghost-om
Hvala

MOJNET.net ::

Hja, jaz osebno prisegam med WIN na XP, če se že moram odločti med 2000 in XP, s tem, da so res VSI popravki naloženi - ne WIN Ubdate. Za starejše igre pa WIN98 (ki pa me itak ne zanimajo - imam samo eno tako, Theme Hospital, ki mi pa je res zakon in dela spričo emulacij 95 dokej OK).

Boš imel dual boot ?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Ne ne mislim imeti dual boot. Ali ga je sploh mogoce sedaj narediti ko je ze instaliran win98. Kaksen pa je sploh postopek pri instalaciji dveh sistemov?

MOJNET.net ::

Aha,...potem pa samo zaženi namestitev iz CDroma. Tam bos potem lahko izbral za kaksno namestitev se bos odlocil (da bos imel dva sistema gor ali samo enega - beri: nadgradnja ali nova instalacija).

P.S.: Zakj raje nisi takoj namestil 2000?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Ker se bojim da bo imel iste probleme kot sem jih imel prej. Nic nisem mogel izbrisat, nic dodat... se formatirat nisem mogel.

MOJNET.net ::

Probaj od začetka z WIN2000. tisto si imel smolo. Poleg tega pa ce se ti to se 1x ponovi poznas resitev :D .

Aja, ce se ti, ti ni potrebno do konca cakati na formatiranje diska. Vazen da ti vsaj 1% naredi formata.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Pozdravljeni
No MOJNET.net, pa sem uposteval tvoj nasvet in se se enkat odlocil namestit w2000. Samo ves kaj je problem pri meni. Ne morem bootat direkt iz CD-ja, ker ni bootable CD. Ce si pa pomagam z zagonsko disketo od WIN 98 pa se mi zgodi tisto kar sem ze na zacetku omenil, da ne morem dokoncat instalacije. Ali lahko na kak nacin vseeno bootam iz CD-ja?
Hvala

MOJNET.net ::

pa človek, ne moreš bootat W2000 z W98 disket. Narediti si moraš disket (4) iz W2000 cdja. Drugače pa poprej v BIOSu kakšen vrstni red imaš za bootanje. Na primer pri meni: disketa, cdrom , disk .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Zgodovina sprememb…

joco ::

Pa saj vem da to ne gre ko pa nimam zagonskih disket od win2000. V biosu pa imam nastavitve prav tako kot ti. Kako priti do zagonskih disket za win2000???

MOJNET.net ::

Na cdju je ena mapa, sam res ne vem katera. poglej v beleznico ki je na cdju ali pa zazeni na kaksni windows masini cd, pa ti bo ponudil izdelava cdjov.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Verjetno si mislil da bo ponudil izdelavo zagonskih disket.

MOJNET.net ::

ne, to mu moraš sam reč. Imaš mogoče original WINse?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Ne nimam original w 2000. Upam da vem kaj si misli. Sam moram naredit zagonske diskete. ti si pa napisal da mi bo ponudil izdelavo zagonskih cdejev. Zazo sem te vprasal ce se nisi zmotil.l

MOJNET.net ::

ja maš prav glede tistega,...mišljeno je bilo za diskete da ti naredi zagonske i ne cd :O . Ko vstaviš Cd, ti bo nekje ponudil med meniji možnost za izdelavo disket (govorim na pamet), ampak zagotov pa je na cdju in na internetu (ala Microsoft).
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

No nalozil sem w2000. Delajo vredu, ne morem pa se povezat na net. Modem mi spila. Ko pride do koraka da preverja geslo... mi izpise napako: Error 691 Access was denied becuse the username and/or pasword was invalid on the domain. Mi lahko svetujete v cem je problem?
Hvala

MOJNET.net ::

Ok, preveri uporabnisko ime in geslo. Poiskusi se povezati na butn.net . Kater modem imas?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Uporabnisko ime in geslo je pravo. Modem pa ne vem tocno (sem na drugem racunalniku), neki Nero dragon ali nekaj podobnega. Samo ta isti modem mi je pod win98 normalno delal. Tako da je verjetno kaka nastavitev v w2000, samo ne vem kaj.

MOJNET.net ::

:O , s tem modemom sem imel tudi sam kar nekaj tezav. Lahko probas vsaj zadnje gonilnike iz neta pobrat in pa modem prestaviti na drugo pci mesto.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

joco ::

Samo zakaj pa dela pod w98? Zanimivo je da lahko tudi s telefonskim pomocnikom ki je v windowsih klicem in zveza dela. Sem ze hotel prestavit modem v drugi PCI pa je racunalnik se zapecaten ker je pod garancijo.

MOJNET.net ::

veš, tudi meni so določene stvari delale pod W956, v XPjih pa mi ne. Gonilnike ali pa probaj se zamenjat drzavo,ce imas opcijo v gonilnikih.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win2000NT/Win98

Oddelek: Pomoč in nasveti
71003 (909) Lith
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181650 (1326) ali3n
»

Nameščanje winsev

Oddelek: Programska oprema
251044 (825) ABX
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131957 (1820) andrej

Več podobnih tem