» »

Master/slave

Master/slave

house ::

Zdravo!Kako zvezati master/slave-2 diska?Zazna mi le enega,za drugi disk napiše FAILED-še preden mi zažene windowse.Jumper se nastavi pri obeh,ali lahko samo pri enem in kako,kaj pa kabli,je pomembno kateri gre kam?Takole zgleda tisto za jumper:
......
......
Tudi spredaj je na enem disku to (za jumper?):
..........
..........
  • spremenilo: house ()

5er--> ::

Jumper se nastavi pri obeh. Kako si poglej na nalepki nekje na disku. Ni neke univerzalne varjante.

house ::

Nalepko imam,samo se ne znajdem,neke čudne oznake so,npr.J6,HDA,ADDR(address?),RES,nikjer pa kaj o master/slave!

bluefish ::

Daj poskusi slikati tisto nalepko na diskih.

Pa upam, da se ne bo nazadnje izkazalo, da so to SATA diski :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

solatko ::

Na diskih IDE imaš poleg pinov z jumperji, napisane črke M, S, C in označeno kako ležijo jumperji, kadar morata biti dva. Master disk gre na zadnji priključek, slave na srednji, daljši pa na ploščo. Potem moraš v bios-u označit s katerega diska se boot-a. Kadar imaš dva IDE priklopa na plošči, lahko imaš oba diska na master, na zadnjih priklopih, na srednjega pa daš DVD na slave (če daš na master ne bo delovalo).

house ::

To sem sedaj usposobil,me pa prosim se zanima,zakaj mi diska sedaj ne zazna v "Moj racunalnik"?V "DEVICE MANAGER-ju" mi ga zazna!Tudi v "COMPUTER MANAGEMENT/DISK MANAGEMENT" ga ne vidim!Hvala!

Nihče ne bi vedel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

solatko ::

Verjetno nisi prav nastavil jumperjev in povezal kablov. Na IDE kablu gre daljši konec na ploščo, srednji je SLAVE in zunanji je MASTER. Če to ne urediš prav, ti naprave ne zazna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403404 (2682) Mesar
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383437 (2664) Voluharr
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind
»

IDE kabli

Oddelek: Strojna oprema
221554 (1281) Barac00da
»

KAKO PRIKLOPITI ŠE EN TRDI DISK??

Oddelek: Pomoč in nasveti
231885 (1562) Sandi79

Več podobnih tem