» »

Commodore 64 Ukazi

Commodore 64 Ukazi

BaTeMaN ::

ENa modra delavka je za svojega 8 letnega sina od nekje privlekla Commodore 64 z disketnikom in mnogo igrami. Ker sem na formi kjer delam jaz edino koliko toliko računalniško osveščeno bitje me gnjavi cel teden, če lahko pridem pogledat kako in kaj. Meni pa se ne sanja... kako z napravo delati. Sam nisem imel niti spectruma niti com...

Anyway.

SLutim da je komp itaq sam za gamese tko da, please... kako pogledat kaj je na diskti kako naloadati game kako jo RUNAT ?

Hvala.
less then zero

tec ::

ToniT ::

Če se prav spomnim, je ukaz za loadanje z diskete:
LOAD "IME PROGRAMA",8
Potem pa zaženeš program z ukazom
RUN

gkovac ::

Ja ja... load in run... pa seveda obvezno nastavljanje glave pri kasetarju... jooj!!! to so bli pa res časi :D mislim, da bi mogu imet tut jest doma mali miljon iger za C64... če jih sevede še nisem vrgu stran...

anyway... pri loadanju špilov glej, da bo črta kar se da ravna, ravnanje črte dosežeš tako, da z majhnim izvijačem obračaš vijak za dvigovanje glave pri kasetarju
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

BaTeMaN ::

Nima kasetnika ampak disketnika. Kako pa pogledaš KAJ JE NA DISKETI ? recimo:
ukaz BERI
na Disketi je:
marjetica
krompir
listje
---------

LOAD krompir
Krompir LOADET
run KROMPIR

Al nekaj ,,... ????
less then zero

ToniT ::

Probaj z:

LOAD "",8

Nato pa:
LOAD "KROMPIR",8
in samo
RUN (ali pa tipka RUN).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

TheHijacker ::

Uf... Nostalgija...

Sem sem v commodorju imel modul, na katerem je bilo že nekaj iger in TURBO LOAD program.

Poskusi ga najti na kakšni disketi, če seveda piše kaj je gor. Potem so ukazi lažji kot npr. "<-L" za load...

Če me spomin seveda ne vara...
http://www.google.si

_pobesneli_ ::

Jaz sm imel vsaj 30 disket.Kolk smo mi preigrali tistih igric.Doma ima dva commodorja s vso pripadajoco opremo>:D

Phil ::

Meni se zdi, da je ukaz DIR na commondoretu nekako takole:
load "$",8 (ali 11)
list

LP

totimato ::

Iz diskete je najprej potrebno naložiti listing, če želiš videti kaj je gor:

Load "$",8 (enter)
(ja, pri listingu ,1 ni potrebna)

napiši LIST (enter)
in izpiše se kaj je na disketi. Če je listing predolg, da bi šel na zaslon ga lahko ustaviš s tipko RUN/STOP.

napiši LOAD "IME PROGRAMA",8,1 (enter)
ko dobiš READY.
napiši RUN (enter)

Nekateri disketniki so imeli različne številke (za primer, da si imel dva disketnika - številko naprave lahko spreminjaš s stikali na zadnji strani disketnika). Zato se številka 8 lahko spremeni v 9, 10 ali 11. Čeprav 10 je ponavadi bil tiskalnik.


Za kaseto samo napišeš LOAD (enter)
in ti javi PRESS PLAY ON TAPE
ti to storiš, in če je glava pravilno nastavljena ti javi (po enem času)
SHEARCHING
FOUND IME IGRE
(lahko stisneš SPACE ali počakaš)
ko javi READY. napišeš RUN in enter
Večina iger na kaseti je bila shranjena pod turbo načinom, da se je hitreje naložila in zasedala manj prostora na kaseti. V tem primeru si najprej iz kasete naložil turbo program (recimo TURBO TAPE ali TURBO PLUS ipd.), ki je (ponavadi) na prvi program na kaseti.
Nato namesto, da napišeš LOAD (ko si v programu turbo) pritisneš puščico in L, na PCju ni tipke s puščico... Pač <-L (enter)
ostalo je enako.

Glede turba in raznih programov za nastavljanje glave kasetofona in za delo z disketnikom so obstajali moduli, škatlica, ki si jo vstavil v expansion port in si zadeve že imel dostopne.

Če imaš še kakšno vprašanje, kar povej.

Klasika je prva liga :D

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: totimato ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Commodore 64 - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
284159 (3035) bezerk
»

Vaše najljubše Commodore64 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
665540 (5540) El Nino
»

Commodore 64 - prav vidite, kako komunicirat z njim ?

Oddelek: Strojna oprema
122144 (1618) Azrael
»

težave z emulatorjem (commodore 64)?

Oddelek: Igre
81496 (1345) tt1024
»

Stari časi

Oddelek: Loža
422823 (2060) Brane2

Več podobnih tem