» »

Internetna povezava z mobitelom

Internetna povezava z mobitelom

M M ::

Imam paket ItakDzbest in ko se povežem z internetom na računalnik (preko telefona, UMTS ) je hitrost povezave pri skoraj celem signalu 3G samo 460.8 Kb/s.

Zanima me kako lahko dosezem hitrost 900 Kb/S in več ?



Hvala

Bor H ::

Najprej pazi da nisi kje zamešal bite in byte. Jst sm s HSDPA recimo dosegu 1Mbit, kar bi blo kolk, 128Kb/s. Plus da je razumljivo da je to podatek če stojiš ob odajniku. Kater mobitel pa maš?

M M ::

Ne nisem zamesu byte imam 460.8 Kb/S. Mam telefon Sony Ericsson p1i.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M M ()

Bor H ::

Teta wikipedia mi pravi da je max 14.4Mbit dol in 5.8Mbit gor, seveda če imaš ne vem kako zelo fancy tehnologijo vgrajeno, prav tako pravi za tvoj mobitel "3G Yes, 384 kbit/s".

Aja, preko zraka boš težko trenutno vleku 3.5Mbit, preveri še enkrat razumevanje Mbit in Mbyte.

M M ::

Mislim da sva se narobe razumela, namreč nisem spraševal o hitrosti s katero vlečem dol ( ta je okoli 40kb/s max). Mene zanima hitrost s katero se povezem na internet v tem primeru 460.8 Kb/s, kako dosezem večjo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M M ()

Bor H ::

Prask prask..
Torej tebe zanima zanima sam tista cifra ki ti jo javijo windowsi ala "Local Area Connection Status, Speed: 100Mbits"? Kar vseeno ne spremeni mojega pogleda na zadeve, da boš težko preko mobitela (3G) dobil take hitrosti in se mi zdi da ti že zdj previsoke kaže. Kje si pa vidu da bi ti mogl tok kazat? (zdj nism cinik, zdj me pa res že matra tole)

M M ::

Hja....zadeva je sledeča...
Moje zgoraj navedeno vprašanje je bilo delno navezano name delno pa na mojo teto. Ona ima telefon Nokio n73 3G
in odaljena od odajnika okoli 350m. No..pred približno enim mesecem ko se je povezala na internet preko mobitelovega 3G omrežja je imela približno 997Kb/s hitrosti. Kasneje je imela težave z z nadzorno ploščo katero je zamenjala. Po menjavi nadzorne plošče pa ima samo 460.8Kb/s hitrosti kot jaz, opaža pa da ji internet dela VIDNO POČASNEJE.
Vem da je zadeva malo čudna in po mojem mišljenju skoraj nemogoča vendar bi prosu če mi lahko pomagaš/te najti odgovor zakaj tak padec hitrosti, ( iz 997Kb/s na 460.8Kb/s)je res kriva samo nadzorna plošča? Mogoče mobitelovo omrežje? Ali kakšna nastavitev v računalniku?

Hvala..

micko879 ::

Mene pa na visti sploh noče povezat! medtem ko mi na starem računalniku na xp-jih dela normalno! Napiše mi pa tole ko se hočem povezat...

[IMG]http://i31.tinypic.com/24o6qzq.jpg[/IMG]

Mam pa samsunga g810.


a ve mogoče kdo kaj bi to lahko blo?

hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micko879 ()

M M ::

Na računalnik se prijavi kot adminstrator, zatem pa poskusi vspostavit povezavo

mastah ::

Mene pa na visti sploh noče povezat! medtem ko mi na starem računalniku na xp-jih dela normalno! Napiše mi pa tole ko se hočem povezat...

[IMG]http://i31.tinypic.com/24o6qzq.jpg[/IMG]

Mam pa samsunga g810.


a ve mogoče kdo kaj bi to lahko blo?

hvala...


OMG kaka vprasanja, kaj ne razumes anglesko al kaj

hojnikb ::

Če češ preko Mobitel omrežja dol vlečt z polno hitrostjo si nabav kak HSUPA moden pa bo.Sicer če maš prehiter net lahko hiter ponucaš tist 1gb...
#brezpodpisa

Bor H ::

Če velik uporabljaš prek PCja se ti splača investirat tistih nekaj evrov dodatnih na mesec za več prenosa podatkov in kak usb ključek, da si lahko vmes dosegljiv na telefonu.

uroszo ::

Procesor telefona je še zmeraj veliko počasnejši od tistega v računalniku. Čeprav boš imel veliko hitrost prenosa ga telefon ne bo zmožen tako hitro obdelat in prikazat strani.
http://www.ozvocenja.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86108712 (12136) zobnik
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293635 (2600) tictac
»

Minty MP3 player

Oddelek: Novice / Diski
424873 (3786) Brane2
»

Kaj je bolše: 230x9.5 ali 205x11.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
662845 (2381) Tic
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548060 (6384) DC-

Več podobnih tem