» »

Poraba podatkov pri brskanju po spletu.

Poraba podatkov pri brskanju po spletu.

Valvoline ::

S ćem se da zmerit dejanska poraba podatkov UL in DL k brskamo po spletu.Ali je zadost 100mb na mesec za občasno brskanje,email itn.Imam asusa eee 4g in bi si rad nastavil mobilni internet,gledal sem simobilovo ponudbo,borih 6e na mesec za 100mb prenešenih podatkov.Pa me zanima če bo 100mb zadost.

nobodyelse ::

hm, sam sicer nisem nek expert za to, ampak glede na mojo predstavo je 100Mb bolj malo. Recimo nek povprečen pejg z parimi podstranmi je kar večji od 1Mb, pol če odpiraš kakšne ppt, video, pdf file na mailu si pri 5 mailih takoj cez 10Mb, če bi jest zase gledov bi ziher vzel tist paket pri mobitelu za pomoje cca. 30€ in mas neomejen prenos..

AnonimkeOP ::

mobilni internet pri simobilu je nateg. jaz sema ga testiral 2 tedna, hitrosti so bile ob vecerih tudi po par 10000 bps, (BIT ne BYTE) torej neuporabno, kot bi imel prastari 28800 modem, da ti predstavim kako to izgleda v praksi danes, ko odpres 24ur.com in ti nalozi za 1 mb slik, kliknes na naslov strani in si gres skuhat kavo in ko prides nazaj jo je 3/4 ze nalozeno. ocitno nimajo dovolj central in si te storitve pac ne morejo privosciti. hvala bogu sem vzel poskusno dobo in sem potem lahko vrnil stvar. Potem sem vzel mobitelov mobilni internet, ki je bil takrar sicer obcutno drazji + takrat je imel omejitev 5GB, je pa vsaj deloval tako kot je treba. Omejitev 5G je minimum za moje potrebe. eno uro na youtubu pa imas par 100 MB prenosa, normalno brskanje ti pa odnese tud par deset MB na uro.
www.anonimke.com

Vanadium ::

Lahko pa uporabiš še novo opero 10 (beta če se ne motim ki ima kompresijo strani, podobno kot opera mini za mobilnike) sam potem pa trpi kakovost prikazanih slik ipd... Skratka jaz bi si naložil DU meter gor na laptop in bi se priklopu na en wireles npr doma in simuliral povprečno dnevno brskanje ki ga misliš opravit na tej kiblici pa boš takoj videl koliko približno rabiš podatkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

techfreak :) ::

100MB jaz porabim na mobilcu, pa samo parkrat na mesec kakšno stran obiščem.

ABX ::

S ćem se da zmerit dejanska poraba podatkov UL in DL k brskamo po spletu.Ali je zadost 100mb na mesec za občasno brskanje,email itn.Imam asusa eee 4g in bi si rad nastavil mobilni internet,gledal sem simobilovo ponudbo,borih 6e na mesec za 100mb prenešenih podatkov.Pa me zanima če bo 100mb zadost.


Netlimiter, Netmeter, ....

Pomaga tudi da inštaliraš Firefox z AdBlock plus in flashblock, tako da strani bojo nalagale samo relevantne stvari.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Valvoline ::

hm, sam sicer nisem nek expert za to, ampak glede na mojo predstavo je 100Mb bolj malo. Recimo nek povprečen pejg z parimi podstranmi je kar večji od 1Mb, pol če odpiraš kakšne ppt, video, pdf file na mailu si pri 5 mailih takoj cez 10Mb, če bi jest zase gledov bi ziher vzel tist paket pri mobitelu za pomoje cca. 30€ in mas neomejen prenos..

Jbemti nisem vedel da tolk podatkov gre skoz k brskas.Bom pa res sprobal zmerit.Hvala vsem za info.

trnvpeti ::

da 100m bos imel dovolj
netlimiter monitor za pregled MB
na firefox das imglikeopera, ali pa opero
das samo cache only images
pa flashblock gor

v hosts file se daj zapise,ki prikazujejo reklame na 127.0.0.1
ce uporabljas samo firefox, pa si instaliraj se adblock


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniški paket, kateri

Oddelek: Mobilne tehnologije
294598 (3941) OvCa77
»

Tušmobil Najbližji paketi

Oddelek: Mobilne tehnologije
143465 (3123) Mikasa
»

ORTO U NULO vs. Itak Dđabest

Oddelek: Mobilne tehnologije
285874 (3548) St235
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243581 (2890) flipflop
»

Več kot neskončno velik e-predal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
608321 (6260) PrimozR

Več podobnih tem