» »

iMac ali navaden PC?

iMac ali navaden PC?

charlotte ::

Ne grem se več, gledam že 1 mesec ali naj vzamem iMac ali navaden PC. Seveda na Jabuk forumu vsi vzhičeni vedno svetujejo Apple (vendar bi rad realen -vpogled).

Model ki sem ga nameraval vzet:

http://store.apcom.si/IMC-Apple-Store/W...

Moti me samo enoletna garancija, tipkovnica in miš zasužnjeni estetiki pred uporabnostjo, integriran zaslon (ki je povrh vsega samo PVA in sem bolj zadovoljen z mojim 20" AS-IPS), overall baje precej slabša kvaliteta kot je bila pred leti, nobene nadgradnje HW, muhe operacijskega sistema. Plus mi je pa ravno OS X, vendar ker ga nisem dosti uporabljal se bojim da je vse preveč avtomatizirano in ti ne dopušča neke svobode pri nastavitvah (sam recimo uživam v Server 2008 ker mi omogoča nastavit čist ama vsak detajl =) ofc to velja za vse Windows OS. Je pa OS X seveda poželenja vreden ker je imun na viruse, ni fragmentacije, stabilnejši (baje), priloženi programi,....

V drugem kotu konkurent z i7 procesorjem, 3GB 2000Mhz DDR3 rama, 300GB Velociraptorjem, Enermax Infiniti 750W PSU, Noctua hlajenje, ASUS Radeon 4870 Matrix, neko Lian Li ohišje, Rampage plata z X58 čipsetom, zaslon NEC z AS-IPS matriko in licenčni Server 2008 Enterprise.

Kaj bi izbral in realno kater bi bil boljši?

bluefish ::

Predvsem odvisno od namena uporabe.
Glede na opis morebitne konfiguracije PC-ja in na že obstoječ precej dober monitor je, vsaj zame, odločitev enostavna.

Če bi primerljivo konfiguracijo iskal v Apple taboru, potem bi izbiral Mac Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

charlotte ::

Hm ja, Mac Pro je sicer super, cena je pa tudi super, žal več kot 1700€ ne morem dat, Pro je pa 2400€, rabljeni z ugodno ceno so pa še z ne-Intelovimi procesorji.

Samek1337Q ::

No, se popolnoma strinam z modro ribico;) ( no offence ), glede na to da že imaš AS-IPS monitor, nevem zakaj bi downgrade-al na PVA, ki je povrh vsega še glossy, in to preveč saturira barve - vsaj za moj okus. Poleg tega glede na specifikacije PC-ja predvidevam da se boš ukvarjal z obdelavo slik?, videa?, itn. in tu bo PC blestel naproti iMacu, katerega drobovje je enostanvno rečeno - prenosnik.

Je res, da je OS X odličen operacijski sistem, z meni boljšo uporabnostjo Adobe Photoshopa in podobnih programov, a spet - subjetkivna ocena. Ni virusov, ki so na PC-jih tako pogosti, a kaj če ima sedaj že skoraj vsak računalnik nameščen antivirusni program, ki skupaj s pametno uporabo interneta zagotavljata, da se na računalniku ne bo pojavil virus.

Moj nasvet: Ditch the iMac, opt for PC instead.

Lp, Samek1337

Edit: Ker sta že oba popravljala - pa tudi marsikateri Apple Pro ne bo dosegel njegove sestavljene konfiguracije.
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Kot je BleuFish napisal: odvisno od tvojih potreb. Sam sem sicer tudi član na Jabuku in po pravici povedano bi res dobro premislil glede nakupa iMaca. Ima namreč ogromno negativnih lastnosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

charlotte ::

OS X mi je načeloma kul, vsaj kokr zgleda, samo občutek imam da preveč "gunca" uporabnike s tem da vse sam nastavi, sam pa sem bolj raziskovalne narave :D. In presnete nadgradnje, recimo da se pojavi kak flek ali mrtu pixel na iMacu ki ti ga ne vzamejo v garancijo pa si v riti.

Računalnik bi se uporabljal za obdelavo videa, predvsem pa slik, programiranje v Javi in C - tudi ostalo, poganjanje virtualno še nekaj OS, občasno kak Half Life ampak res samo občasno, laufal pa bi 24/7, verjetno bi ga občasno prestavil v dnevno sobo za kak ogled HD filmov, ali pa bom raje kupil WD TV.

techfreak :) ::

Glede na to, da že imaš zelo dober monitor sploh ni za razmišljati. Sploh pa dobil boš več za isto ali pa celo nižjo ceno. PC bo vsekakor boljši.

Se pa strinjam, da je OS X zelo dober.

P.S.: Mac user.

PARTyZAN ::

Zakaj je pa za njegove potrebe OSX zelo dober? Adobov paket deluje na obeh platformah. Windowsi so celo v prednosti z 64-bit verzijo Photoshopa...

P.S.: PC in Mac user.

roli ::

Jaz bi vzel iMaca - morda tudi zato ker si ga lastim :D. Monitor je od čeprav samo TN boljši od mojega samsunga (tudi z TN) tako da ni slab za nezahtevno rabo. Osx je makina od sistema - če bi rad napredne funkcije te *nix jedro sistem ne bo razočaralo. Če imaš super monitor ga lahko tudi komot priklopiš nanj. Da ne omenjam za programerja sanjske tipkovnice ki jo dobiš zraven. Omogoča pošastno hitro tipkanje ker so tipke odlične in razpored znakov je Ameriški s slovenskimi znaki (kar pomeni sicer da se ga cel mesec navajaš). Jaz komot programiram v javi na macu - sicer bi lahko tudi na pc-ju ker so orodja identična. Samo ni ga čez eleganco osxa. Da lahko z eno tipko pokažeš vsa odprta okna in med njimi izbiraš z lepimi in učinkoviti animacijami, ki delujejo tudi ko hkrati predvajaš 20 xvid filmov:D. Ne vem no samo samo uporabo osx ne moreš opisat z besedami. Prvi mesec imaš mešane občutke - včasih imaš občutek da nič ne dela kot bi moralo... Ampak po enem mesecu pa se navadiš in postaneš na macu precej bolj produktiven. Ne vem no jaz osebno nisem odločitve nič obžaloval! Macu pa uspe precej dobro izkoristiti tudi malo švohnejši HW.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

333333 ::

PC i7
WIN 64
6gb ram+
Spiritual

zos ::

No jaz zadevo vidim takole. Ko sem dolgo nazaj kupil prvega Maca sem rekel, da ne bom nikoli v zivljenju vec kupil PCja. No moj naslednji desktop je bil PC.

Pri prenosnikih nimas skoraj kaj razmisljat. Na desktop podrocju pa ma Apple za moje pojme slabo ponudbo. Mac pro je super, se cenejsi je od workstationov konkurencnih podjetij, vendar je to high end zadeva in ima svojo ceno. iMac po ameriski ceni se ima smisel in tudi logicno je da za dobro robo placas nekaj vec. Ampak vse ima neko mejo in ko dobis za tretjino cene enako zmogljiv stroj, je ta meja presezena po moje. (Sploh, ce ze imas kvaliteten zaslon).

OS X je po mojem skromnem mnenju ze nekaj let brez konkurence. Ce si kreativec ima tudi nekaj boljsega softwarea, ki ga na windows sploh ni (FCP, Logic, Digital performer, tudi za Protools se vedno velja konsenz, da mora zadeva tect na macu).

Torej moje mnenje je, da se pri nas imac preprosto ne splaca, sploh zdaj ko so windows 7 na obzorju in kot kaze bo tudi microsoft koncno stopil v 21. stoletje. Osebno raje prihranim tisocaka in zivotarim na pcju.

charlotte ::

No odločil sem se za PC. Za isti denar bom dobil praktično isto konfiguracijo kot je v Mac Pro-ju. Vem da je OS X sploh hiter in super, samo Server 2008 x64 in i7 bo najbrš vseeno precej hitrej kot OS X na iMacu. Tudi mojega zaslona ne nameravam priključevat na iMaca ker je kvaliteta prikazanih slik na obeh monitorjih različna.

M-XXXX ::

Po mojem mnenju dobra izbira. Lahko pa probaš z namestitvijo OS X na tvoj PC pa imaš win win situacijo:D

bluefish ::

Na Neowinu je ravno pred kratkim nekdo sestavljal i7 sistem z namenom poganjanja OS X-a. Malo poglej, morda boš našel kaj koristnega: http://www.neowin.net/forum/index.php?s...

fm13 ::


V drugem kotu konkurent z i7 procesorjem, 3GB 2000Mhz DDR3 rama, 300GB Velociraptorjem, Enermax Infiniti 750W PSU, Noctua hlajenje, ASUS Radeon 4870 Matrix, neko Lian Li ohišje, Rampage plata z X58 čipsetom, zaslon NEC z AS-IPS matriko in licenčni Server 2008 Enterprise.


Mimogrede, tole z licenco si se najbrž zatipkal?

charlotte ::

Pač Server 2008 preko MSDNAA, ki ga lahko uporabljam v času šolanja, se pravi še kake 3 leta, več kot dovolj.

Invictus ::

Sestavi si PC, na katerega lahko naložiš MAC OSX

Pa bo volk sit in koza cela >:D.

LP I.

IceIceBaby ::

Moti me samo enoletna garancija, tipkovnica in miš zasužnjeni estetiki pred uporabnostjo, integriran zaslon (ki je povrh vsega samo PVA in sem bolj zadovoljen z mojim 20" AS-IPS), overall baje precej slabša kvaliteta kot je bila pred leti, nobene nadgradnje HW, muhe operacijskega sistema. Plus mi je pa ravno OS X, vendar ker ga nisem dosti uporabljal se bojim da je vse preveč avtomatizirano in ti ne dopušča neke svobode pri nastavitvah (sam recimo uživam v Server 2008 ker mi omogoča nastavit čist ama vsak detajl =) ofc to velja za vse Windows OS. Je pa OS X seveda poželenja vreden ker je imun na viruse, ni fragmentacije, stabilnejši (baje), priloženi programi,....


- Tipkovnica ja odlična. Miška je bolj kot ne zanič, tako, da rabiš drugo. Ampak verjetno že maš solidno miško, ki jo lahko uporabiš.

- Monitor je soliden, čeprav se dobijo boljši. Če že imaš dober monitor ga pač priključiš na iMaca in imaš 2x bolj uporaben računalnik. Jaz si skoraj ne predstavljam, da bi moral trpeti na enem monitorju.

- Kvaliteta je zelo solidna. Aluminij, steklo, dobra izdelava... Računalnik izgleda odlično in tudi na otip se čuti, da je narejen tako kot je treba. Velik plus je seveda glasnost (oz. tišina) računalnika. Je precej tišji od mojega HP prenosnika recimo. Pa precej manj kablovja rabiš, sploh če vzameš wireless tipkovnico.

- OSX omogoča precej igračkanja s sistemom. Zaženeš terminal in možnosti so neomejene.

Sicer se moraš sam odločiti kaj potrebuješ. Če je hitrost na prvem mestu potem je PC boljša izbira. Če ne potrebuješ najhitrejšega sistema in ne gledaš na vsak € pa je iMac imho odlična izbira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup: iMac ali PC? :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
456752 (5588) Mr Hilter
»

Monster PC vs Good Mac

Oddelek: Kaj kupiti
302576 (1735) ManDriver
»

PC ali Mac?

Oddelek: Kaj kupiti
121765 (1539) Adrijan0
»

Apple iMac. Ali se izplaca?

Oddelek: Kaj kupiti
384202 (3100) Matty
»

Kaj menite o Mac mini-ju?

Oddelek: Kaj kupiti
141812 (1433) IceIceBaby

Več podobnih tem